Продажба на големо Адидас, најк, рибок, хумел

Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
дали некој може да ми каже кој продава патики од познати брендови на големо освен спорт м?
Исто за сеико и касио часовниците. Го пишувам ова поради отварање на продавница. Фала ви однапред на тие што ќе споделите корисни информации
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
дали некој може да ми каже кој продава патики од познати брендови на големо освен спорт м?
Исто за сеико и касио часовниците. Го пишувам ова поради отварање на продавница. Фала ви однапред на тие што ќе споделите корисни информации
Бит-Пазар,Чаир,Арачиново,ќе ти заврши работа..
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
Мислев на оригинали, ако купам од на бит пазар ќе ме затворат одма поради плагијат
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Мислев на оригинали, ако купам од на бит пазар ќе ме затворат одма поради плагијат
Во Македонија тешко да најдеш оригинал нешто..Или ако го најдеш,ќе го платиш скапо,и уште поскапо треба да го купиш..На пример,лично јас купив патики од Спорт-М,Адидас,2990 денара ги платив,нели Адидас оригинал Германски,на јазикот на патиката Made in Vietnam..И што понатаму..Се расцепија за неполни 7-8 месеци и ги фрлив..Нема народот пари за тие оригинали,Планика чизми во Пеко 8.999 денара..Знаеш колку луѓе можат да си дозволат Планика?Дали 10 до 20..Нема на кого да ги продаваш тие оригинали,а давачки,кирии,сметки,вработени,ќе те изедат тие трошкови.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Во Македонија тешко да најдеш оригинал нешто..Или ако го најдеш,ќе го платиш скапо,и уште поскапо треба да го купиш..На пример,лично јас купив патики од Спорт-М,Адидас,2990 денара ги платив,нели Адидас оригинал Германски,на јазикот на патиката Made in Vietnam..И што понатаму..Се расцепија за неполни 7-8 месеци и ги фрлив..Нема народот пари за тие оригинали,Планика чизми во Пеко 8.999 денара..Знаеш колку луѓе можат да си дозволат Планика?Дали 10 до 20..Нема на кого да ги продаваш тие оригинали,а давачки,кирии,сметки,вработени,ќе те изедат тие трошкови.
Виетнам се и во Германија дел од моделите. И нема ништо лошо во тоа, Прашање е дали овие кај нас тука се од Виетнам или некаде од Турција,
Незнам каде ама овде оригинал во права смисла на зборот нема да најдеш.Во спорт М може да се земе само отпад и истиот тој да се плати убаво.
Јас патики и опрема си купувам од Грција или Хрватска еднаш до 2 пати годишно одам на шопинг и тоа е патика.
Веќе имам 5-6 пара патики. Сите се здрави,но си купувам секогаш ако ми се допаднат.

ОВие во Спорт М и сличните прво не личат на патика. Второ максимум век им е 7-8 месеци по кој почнуваат да се распаѓаат, барем кај мене
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Спорт М Спорт вижн исти курац.. поарно ќе ги земам од на алиекспрес отколку од кај нив ... земав од аутлетот што беше во Охрид Адидас дурамо од 4900 на попуст 2700 ги платив гледам на нет истава патика 75 фунти на попуст беа 50 фунти и си викам овие поефтини овде вистина аутлет ова она , се расцепија после 4 месеци .. а што ги земав патикиве од алиекспрес пред 2 години едните уште се здрави .. сега си зедов едни зимски на спортсдирект ефтини а добри .
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Sport Vision имаат ок патики, Спорт М се тиња, еднаш купив адидас, остај што ме убија носејќи ги па и се распаднаа по 2 месеци, за тие пари ќе купев 4 пара од бит
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Во Македонија тешко да најдеш оригинал нешто..Или ако го најдеш,ќе го платиш скапо,и уште поскапо треба да го купиш..На пример,лично јас купив патики од Спорт-М,Адидас,2990 денара ги платив,нели Адидас оригинал Германски,на јазикот на патиката Made in Vietnam..И што понатаму..Се расцепија за неполни 7-8 месеци и ги фрлив..Нема народот пари за тие оригинали,Планика чизми во Пеко 8.999 денара..Знаеш колку луѓе можат да си дозволат Планика?Дали 10 до 20..Нема на кого да ги продаваш тие оригинали,а давачки,кирии,сметки,вработени,ќе те изедат тие трошкови.
Нема врска тоа што се праени у Виетнам тоа се мулти национални корпорации, исто трговско друштво у повеќе земји и да е made in china или било каде ако е официјално адидас, со истите материјали на ист начин се прават.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.651
Поени од реакции
34.932
дали некој може да ми каже кој продава патики од познати брендови на големо освен спорт м?
Исто за сеико и касио часовниците. Го пишувам ова поради отварање на продавница. Фала ви однапред на тие што ќе споделите корисни информации
Доколку планираш да обезбедиш голема количина за поголема продавница, пробај најдеш кој е официјален увозник за Балканов, или евентуално ако сакаш да отвораш маркет од размер на мега спорт, интерспорт, спортвижн....контактирај ги производителите за набавка :)
СПОРТ-М http://sport-m.com.mk/za-nas/osnovna-dejnost-na-kompanijata-2
Интерспорт колку што сум читал се голем ланец на продавници, пробај да ги исконтактираш.
Sportvision исто може да ги контактираш.

Помини кај нив на декларациите би требало да има кој е увозник за Македонија (иако се продаваат во нивна продавница, не секогаш се тие увозници, откако ќе ја видиш која е фирмата побарај контакт и договори се).
 
Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Мене пак ми се погодија. Пред 1-ипол зедов од Наик во Куманово, аирмакс и сум презадоволен.
Преку 20 пати ги имам перено нема никаде да пуштат ниту пак да им избледи бојата.
А првилно бев скептик, на прв поглед не ми се бендисуваа многу, меѓутоа кога ги пробав беа ептен удобни и клучно за купувањето беше удобноста а не изгледот...
Меѓутоа од тогаш љубовта ни трае 1.5 година... дефинитвно најдобрата и најудобата патика што сум ја носел а ги платив околу 3000... значи ниската класа...
Додека од Адидасот воопшто не сум задоволен максимален рок им е 5 месеци.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Патика ко патика,зависи од човекот што ја носи.
Со синот купивме исти патики тој за три месеци партал ги направи а јас ввтора година ги носам.

Мислам ама не сум сигурен дека ако регуларно внесеш поголема количина од овластен дистрибутер за бугарија,грција,албанија,...... не би требало на царина да ти прават проблем.
Нели се залагаме за пазарна не за монополска економија
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Sport Vision имаат ок патики, Спорт М се тиња, еднаш купив адидас, остај што ме убија носејќи ги па и се распаднаа по 2 месеци, за тие пари ќе купев 4 пара од бит
Sport Vision продаваат фалш роба.[DOUBLEPOST=1476742104][/DOUBLEPOST]
Мене пак ми се погодија. Пред 1-ипол зедов од Наик во Куманово, аирмакс и сум презадоволен.
Преку 20 пати ги имам перено нема никаде да пуштат ниту пак да им избледи бојата.
А првилно бев скептик, на прв поглед не ми се бендисуваа многу, меѓутоа кога ги пробав беа ептен удобни и клучно за купувањето беше удобноста а не изгледот...
Меѓутоа од тогаш љубовта ни трае 1.5 година... дефинитвно најдобрата и најудобата патика што сум ја носел а ги платив околу 3000... значи ниската класа...
Додека од Адидасот воопшто не сум задоволен максимален рок им е 5 месеци.
Од битпазар адидасот трае 6 месеци. ;)[DOUBLEPOST=1476743032][/DOUBLEPOST]
Спорт М Спорт вижн исти курац.. поарно ќе ги земам од на алиекспрес отколку од кај нив ... земав од аутлетот што беше во Охрид Адидас дурамо од 4900 на попуст 2700 ги платив гледам на нет истава патика 75 фунти на попуст беа 50 фунти и си викам овие поефтини овде вистина аутлет ова она , се расцепија после 4 месеци .. а што ги земав патикиве од алиекспрес пред 2 години едните уште се здрави .. сега си зедов едни зимски на спортсдирект ефтини а добри .
Лани од спорт вижн купив зимски кондури Ellese, ги платив 4500 беа не накој попуст. Буквално после 6 дена најнормално носење, ми се одлепи десната кондура и тоа бааѓи.
Колегата исто од спортвижн купи пума патики, после 2 недели одприлика едната патика му се одлепи.
Треба некој да одговара за фалшот што го продаваат, ама начекале држава како нашава па удри по народот.
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2010
Мислења
40
Поени од реакции
17
mozes da si naracas od kaj nas (lokaciite se pogore spomnati) a za toa kade se proizvedeni po tvoja zelba ke ti pisat ako sakas deka se proizvedeni od svetlata strana na mesecinata, Struga Ohrid,.....po tvoj izbor, na lik nema da gi poznaes ist katalog (copy //paste) a za kvalitet??? kolku platis tolku dobivas (sto kaj nas ne e pravilo posto nekoi sopstvenici posle 10-mesecna rabota otvoren dukan, kupuva avtomobil od 15-18K evr.)
se slozuvam so gore navedenoto deka preku internet imas 90% sansite da dobies pokvalitetni za istite pari.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
162
Поени од реакции
24
A dali znar nekoj koj vrsi prodazba na Casio casovnicite, bidejki ne sekoj casovnicar osven my time I b watch Sam gi uvezuva?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom