Продавам бизнис план!

Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Таков сум, замарант и ептен досаден. Убеди ме дека ќе се исплати ако ти го купам бизнис планот?
Ако немаш никој околу тебе, иди во некоја од фирмите... сигурно ќе најдеш инвеститори, штом си толку уверен во твојот бизнис план.



А очигледно и ти си тука некаде, можда и испод сите нас. ;) :*
Druze ako imav jas kes .... nemase da baram investitor na kajgana !!!
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
пријател ти мене не ме разбираш шо ти кажувам или пробуваш да не дупиш у ребра сите тука. муабетот ми е - еве ја ке ти дадм не 500 туку 1000 евра. ти викаш ке успее планот ЈА ОД КАЈ ДА ЗНАМ? СИГУРЕН СУМ ВО ТОА ? МИ ГАРАНТИРА НЕКОЈ? што ако нешто појде наопаку па ја останам без пари? ти да не ке ми ги вратиш? и прочитај го постот претходно шо ме цитираше - појди кај некој роднина и напраи со него муабет така ти се поголеми шансите да успееш отколку на форум да бараш некој.
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 18:55 ---
п.с може да кажеш за каков бизнис се работи? нешо производство инвестиција во нешто репроматеријали канцеларии од прилика да знаеме за шо се работи?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Br.1 Nemozam da zemam kredit - ne sum vraboten
Br.2 Nema nikoj kes okolu mene
Br.3 Go prodadov na eden poblizok veke
--- надополнето: 14 февруари 2012 во 18:38 ---

I kako be bez navreda a vikas kriminal ???
Продај го така 20 пута..., тоа ти е 14.000 евра.., па ќе можеш после да натепаш пара со реализација на бизнис планот......
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Вака не се нуди бизнис план а ако е толку добар како што кажуваш ќе си чутеше и штампаше. Реално ;)
Го изгорел некој,па сега и тој сака да изгори некој ама ако може што повеќе затоа и го објавил ова демек продава бизнис план со голема заработувачка.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Ти уствари ни викаш: Жими мајка имам бизнис план кој носи сигурни пари, ама ти ке треба прво да платиш па јас да ти го кажам.
Ако е за кладилница типување во фудбал од старт ти кажувам фала не, пошто не верувам дека имаш појаки информации од мене во тој тип на игра. А уште па ако играш некаква комбинација на Martingale или La Bouschere систем тогаш не ни вреди да те читам.
Нешто одприлика кажи за бизнис планот, за да не лутаме, ако сакаш да го продадеш, мора ние да знаеме што купуваме.
Од кај да знам јас во што ги инвестирам парите, можда ти ми нудиш бизнис план за производство и продажба на магла?
 
Член од
14 февруари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
0
Martingale или La Bouschere???? znam znam ne e toa !!!
Ama da znaes ti ako imas kes za vlozvajnje ke svatis i ke pocnis da rabotis !!!
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
Ма кој црн бизнис план , овој е сигурно еден од оние''сакате брзи/лесни пари''
 

Плавиот^

London is blue!
Член од
3 октомври 2011
Мислења
930
Поени од реакции
1.462
Друже секоја чест, коа ќе се видиме ќе ти бакнам нозете!! :cuc: Незнаеш колку сум благодарен!

Поздрав дечки од малдивите, лудница е овде, и да знаете со свој брод си дојдов! А вие пак прајте се паметни! :свиркам:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Абе оди поубо пуфки в чаршија продавај барем ќе заработиш нешто
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Никој не ти вика тука јавно да ја кажеш идејата, туку барем напиши општи работи за бизнисот.
За каков бизнис станува збор, трговија, (увоз на некој производ), угостителство, нудење разни услуги, или нешто сосема трето, итн итн...
Иако, ти да беше толку сигурен у твојот бизнис, ќе идеше на крајната варијанта зимање пари под лихва, јебига треба малце и ризик ако веќе си сигурен у тоа што го имаш на хартија.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Еве јас да ти дадам колку бараш, ама да потпишеме на нотар дека ако не се умножат за 30% за 1 месец да ми ги вратиш со 10% камата бива?
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Малку оф топик
Друже ти за 500 евра да не им правиш лажни документи и ги пракаш нагоре накај Франкфурт па од заработката ти даваат 20 % ?


ОН : Доколку е толку сигурен бизнисот, тогаш 500 евра не се којзнае колку пари, од ваму од наму сигурен сум дека за 1 недела ќе ги најдеш, па после откако ќе успееш во успешниот бизнис ќе ги вратиш...Вака не верувам некој да се затрча како прле пред магаре :icon_lol:
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Nema da ti gi vratam parite posto planot nemozi da ne uspee...znaci podetalni informacii bi vi dal lice vo lice inaku nemozam posto znaam kakvi se lugjeto ke mu kazes pa ke te zaboravat !!!
Епа чим не може да не успее, направи им го ќејфот, потпиши дека ако не успее ќе им ги вратиш парите. Секако нема да им ги вратиш, бидејќи нели не може да не успее. Ти фуфка да потпишеш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom