Продавам - Купувам

Џ

Џонтра Волта

Гостин
Ме интересира дали кај нас, Скопје или било каде во државава се продаваат бернардинци и ако да, отприлика како им се движат цените.
Чепкав по огласи ама слабо се наоѓаат некако.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ме интересира дали кај нас, Скопје или било каде во државава се продаваат бернардинци и ако да, отприлика како им се движат цените.
Чепкав по огласи ама слабо се наоѓаат некако.
Има одгледувачница з абернандинци со Прилеп мислам, е сега цена едино да ти го пратам линкот од фб па да им пишеш директно нив и да ги прашаш.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Има одгледувачница з абернандинци со Прилеп мислам, е сега цена едино да ти го пратам линкот од фб па да им пишеш директно нив и да ги прашаш.
Ај прати ми да ѕирнам баш.
А квалитетно е леглото, мислам онака баш пар екселанс се кучињата? Имаш некое искуство? Пошто врска неам ја како идат тие работи. Не сум чувал никад куче. :)

Иначе со Р е или со Н? :D Бернардинец или Бернандинец?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Ај прати ми да ѕирнам баш.
А квалитетно е леглото, мислам онака баш пар екселанс се кучињата? Имаш некое искуство? Пошто врска неам ја како идат тие работи. Не сум чувал никад куче. :)

Иначе со Р е или со Н? :D Бернардинец или Бернандинец?
Pravilno so R. I jas sum pogresila. Inaku kucinjata na ovoj mu se uvoz, taka da se dobri, ima uspesi i nadvor od zemjata. Ke ti pratam ke razgledas pa ke go prasas.
 
Член од
25 јуни 2015
Мислења
462
Поени од реакции
416
Kај можам да најдам мачка - британска раса со кратко влакно? Или попозната како British shorthair cat.
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
Ако е некој заинтересиран за хаска, стара 40 дена. Град Скопје, за цена ќе се договориме, има место за пазар.
 
Член од
5 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Дали продава некој или познавате што продава лабладор ретривер бел или кафеав?
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
... заинтересирана сум за расата Yorkshire Terrier (за машко кученце), или мини од истата раса ... како одат со цени и каде може во Скопје да се купи ...
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Дневна доза едукација
Дали продава некој или познавате што продава лабладор ретривер бел или кафеав?
Нема бел лабрадор, прочитај малку повеќе за расата.
... заинтересирана сум за расата Yorkshire Terrier (за машко кученце), или мини од истата раса ... како одат со цени и каде може во Скопје да се купи ...
Јорките и така е мини, помини од него нема да најдеш :D Ти го кажувам ова за да некој не те наседне. Инаку знаат да бидат прилично скапички. Ако нема во Скопје во Србија има сигурно.
 
M

Moon Child

Гостин
Во Црна Гора ги има на секој чекор, претежно Русите беа попалени по Јорк Териерите.
Цените им се движеа од 450 евра па нагоре.
За во МК незнам, ама ти кажувам отприлика колку коштаат.
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
... заинтересирана сум за расата Yorkshire Terrier (за машко кученце), или мини од истата раса ... како одат со цени и каде може во Скопје да се купи ...
Во Бугарија многу ги има. Скоро секој чува Јорки. Тука сум видела за ефтино (250€), но не ми се допаѓаат на изглед и продавачот (не можам да го наречам одгледувач) на 5 недели ги продава. А, летоска во Македонија имаше убаво легло, таткото запамтив дека Тери се викаше и имаше освојувано доста титули. Може би сум помешала, но мислам дека ги продаваа за 400€.
 
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Iako veke napraiv istrazuvanje na temata, dokolku nekoj od clenovite na forumot znae odgleduvac,leglo na ovie dve rasi kaj nas sakam da me kontaktira...ljubov na prv pogled:)...Odgleduvci vo ungrija nagore....srbija, edno samo i ekstremno skapo...po rusija gi ima kvalitetni a ne tolku skapi....pod skapi podrazbiram 5000eur za kuce....[DOUBLEPOST=1447704733][/DOUBLEPOST]
Во Бугарија многу ги има. Скоро секој чува Јорки. Тука сум видела за ефтино (250€), но не ми се допаѓаат на изглед и продавачот (не можам да го наречам одгледувач) на 5 недели ги продава. А, летоска во Македонија имаше убаво легло, таткото запамтив дека Тери се викаше и имаше освојувано доста титули. Може би сум помешала, но мислам дека ги продаваа за 400€.
На лице место и без пре-продавачи....памет од претходно купуванје на куче од србија....додека не видам не купувам....али ефтино ги продаваат,било јорки мопс,цивава......
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2013
Мислења
176
Поени од реакции
232
Iako veke napraiv istrazuvanje na temata, dokolku nekoj od clenovite na forumot znae odgleduvac,leglo na ovie dve rasi kaj nas sakam da me kontaktira...ljubov na prv pogled:)...Odgleduvci vo ungrija nagore....srbija, edno samo i ekstremno skapo...po rusija gi ima kvalitetni a ne tolku skapi....pod skapi podrazbiram 5000eur za kuce....[DOUBLEPOST=1447704733][/DOUBLEPOST]На лице место и без пре-продавачи....памет од претходно купуванје на куче од србија....додека не видам не купувам....али ефтино ги продаваат,било јорки мопс,цивава......
Ме интересира дали праша која е цената на Грифон кученце во србија?
Имаш одгледувачница во украина и германија ако ти вреди нешто еве линк и линк ,незнам цена ќе треба да си прашаш.
Многу ретки раси се овие и во нашава околина ги има многу малце , во МК мислам дека и нема ниту еден примерок, не очекувај да најдеш цена под 1000 евра.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2014
Мислења
621
Поени од реакции
766
Ме интересира дали праша која е цената на Грифон кученце во србија?
Имаш одгледувачница во украина и германија ако ти вреди нешто еве линк и линк ,незнам цена ќе треба да си прашаш.
Многу ретки раси се овие и во нашава околина ги има многу малце , во МК мислам дека и нема ниту еден примерок, не очекувај да најдеш цена под 1000 евра.
Blagodaram na odg....obicno koga sakam nesto go naogjam, cisto sakav na forumov da vidam sto sovet ke mi dadete...Obicno koga baram na net gi listam eurobreeder i sl strani, tamu se sobrani site podobri...deka se retki znam, jas zenka si-cu nemozam da najdam vo mkd...[DOUBLEPOST=1448978257][/DOUBLEPOST]Najdeh avie deka ste4...https://www.youtube.com/watch?v=k4xjSzOX6PM[DOUBLEPOST=1448984156][/DOUBLEPOST]Men u posledno vreme me vlece neshto weesty...prosto mrazam retriveri....
 
Последно уредено од модератор:
Член од
15 декември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ако е некој заинтересиран за хаска, стара 40 дена. Град Скопје, за цена ќе се договориме, има место за пазар.
Јас барам хаска веќе долго време, ја имаш продадено? Мажјак ако е супер ќе биде и нормално ако не ти е продадена.[DOUBLEPOST=1450374108][/DOUBLEPOST]Дали продава некој или познавате што продава хаска мажјак не постара од 4-5 месеци?
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom