Продавам - Купувам

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Во МК не знам дали има одгледувачница а легла и да има не потценувам, но не ке се на шампионско ниво. Ако имаш да си платиш малку повеке еве ти ја најпрестижната одгледувачница за Германска дога на овие простори а за цена ке си прашаш. Поздрав. http://banatskidiv.com/
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
kakva boja se i od prilika cenite kako se dvizat ne se brzam moze i slednata godina da zeam ama da znam deka toa e toa. blagodaram :aplauz:
Не памтам точно, но мислам дека црни и црно бели имаше. Одамна беше и не се сеќавам... Инаку тие од кои ти пратив линкови се скенирани на колкови и не се склони на дисплазија на колкови, а за овие од Македонија не верувам дека имаат скенирани колкови и не е гарантирано нивното здравје...
 

ДИЌЕЛ

EGZIBICIONIST
Член од
17 јуни 2015
Мислења
85
Поени од реакции
28
Ете видиш,знаев дека не ги имам сите видено од Скопје,јас лично имам 3 видено,а биле 10тина само во Скопје,а тек во другите градови.Арно си кажав јас дека се 30тина низ цела МК.
Инаку одгледувачница за Германски доги нема регистрирано во Македонија,али во март се родија 4 Германски доги.
Имам слика од 4те Германски доги што се родија во март.
Еве ги малите и нивните родители,мајката е арлекин а таткото е црниот.
Таткото го немам видено лично,а мајката ја знам еднаш ја шетаа во парк и се запознав со луѓето.











И заборавив да кажам не е само леглото од 4 што се родија во март 2010,туку истиот период март 2009 од истава женка имаше легло од 8 или 9 кутриња,еве слика од тоа легло.




Што значи 15тина се сигурно само во Скопје.
И многу ми е мило што се зголемува бројката на Германските доги во Македонија.
Како идат цениве за германскиве доги зошто ми се нај нај од сите раси и планирам од следнава година да земам харлекин по можност. фала однапред
 
L

Lu

Гостин
Како идат цениве за германскиве доги зошто ми се нај нај од сите раси и планирам од следнава година да земам харлекин по можност. фала однапред
Во Македонија, цените се околу 300 / 500 евра ... а во странство над 500 / 600 евра ... зборам за убави и квалитетни примероци.
 
Член од
4 мај 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Dobar den, jas sakam da si kupam kucence od rasata malteze! Dokolku nekoj znae kako se dvizat cenite za taa rasa i da mi pomogne da najdam kucence :)
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Dobar den, jas sakam da si kupam kucence od rasata malteze! Dokolku nekoj znae kako se dvizat cenite za taa rasa i da mi pomogne da najdam kucence :)
Минимум се 350 евра. Многу треба да внимаваш од каде земаш, да ги видиш родителите, зашто има некои малтезери „без педигре“ и достигнуваат висина која не е според стандарди. Побарај педигре од мајката и таткото, види дали освојувале титули и дали имаат оцена 5 и двајцата. Доста ги има на огласнициве (пазар3, реклама5, огласник24, врапче и тн).
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
1
Продавам Хаска женско кутренце старо 2 месеци, цена 5000
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Се продаваат пит-бул кученца. Цена по договор.
Контакт: Диме 075 314 517
 
Член од
22 септември 2015
Мислења
4
Поени од реакции
0
Здраво луѓе,
Ќе може ли да ми кажете каде и кои врсти на водни желки се продаваат, односно дали има воопшто ( лок. Скопје ), а да не бидат оние стандардните (yellow bellied slider) ?
Благодарам,
Поздрав.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom