Продавам - Купувам

Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Работи секој ден мислам. Инаку, побрзај, зошто видов дека кучево ќе биде успиено во понеделник. Вардариште се наоѓа во аеродром. Еве мапа:
Прегледај го приврзокот 93207 Прегледај го приврзокот 93208
Е ако стварно го успијат тој лепотан... не ми се верува у пм :place:
Леле луѓе гревои се кутрињава таму... ако стварно сакате куче, одете вдомувајте спасувајте- не купувајте!!! Касапи се тоа шинтерите гадни маме нивно одвратно!!!
Иначе сега им е нова политика- понеделник им се сите успивања!!! Здрави прави и неагресивни единки успиваат! Не знам што да се прави со овие одвратнотии....!!!
 

Papillon.Papi

Terrierist
Член од
15 јануари 2014
Мислења
764
Поени од реакции
795
Е ако стварно го успијат тој лепотан... не ми се верува у пм :place:
Леле луѓе гревои се кутрињава таму... ако стварно сакате куче, одете вдомувајте спасувајте- не купувајте!!! Касапи се тоа шинтерите гадни маме нивно одвратно!!!
Иначе сега им е нова политика- понеделник им се сите успивања!!! Здрави прави и неагресивни единки успиваат! Не знам што да се прави со овие одвратнотии....!!!
Нели... но затоа, ние сме тука, да спасиме животи и стационарот да го затворат еднаш засекогаш... Инаку има и Кане Корсо во Вардариште кои се ретки и скапи кучиња во Македонија. Јас моментално не можам да земам куче, а моите не сакаат дома куче постаро од 2 месеца, а најмалку не хипоалергично, па не би можела да спасам едно од нив.:(
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Добро бе не можам да сфатам како е можно да има ваква стока од народ...
Како не им е жал да остават на улица вакви душички....?Зарем кучињата се виновни зошто на некој ќе му помини меракот за да го чува,ќе видат каква одговорност е кучето и најлесно решение е остави го кучето на улица па нека тренираат на него шинтерите и стоката која труе кучиња....:mad:
За вакви копуци од газди парични казни се малку,треба и затворски казни....

Во Кривичниот Законик на РМ е предвидена казна за изживување врз животни,ама ретко кој ја применува овде....наместо ова следуваа нови реформи...
Државата ја збогати легислативата со еден куп закони за СОВЕСНИ СОПСТВЕНИЦИ(де маски требало.чипови,пасоши,легла да се пријавеле,ова да се пријави,тоа да се плати)а да се запрашаме ШО НАПРАЈЛЕ ЗА ДА ОБЕЗБЕДАТ УСЛОВИ?НИШТО...
Ако не се невладините(непрофитни организации)ќе беше кланица за напуштените кучиња.ми текнува на времето кога врвеа шинтерите од сабајле ќе се пуштеа во лов на се шо има 4 нозе,тепаа се шо ќе најдеа,дури и по дворовите на луѓето се случуваше да има отепано некое куче во ПРИЈАТЕЛСКИ ОГАН...
Не бе не сме држава ние,ниту има заштита некоја,а наметнуваа само обврски,и како капак на се,културата и свеста кај рајата кога се работи за милениците за жал е на многу ниско ниво....:facepalm:
Наместо со парите од дерењето на народот да вратат нешто за заедницата тие види ги шо прават,најлесно е наместо да се грижат за напуштените,зами бапни му инекција и свршена работа...ТИЕ ШО ГО ПРАВАТ ОВА ПАРИТЕ ЗА ЛЕКОВИ ДА СИ ГИ ДАВААТ,БЕЛ ДЕН ДА НЕ ВИДАТ.....ЏЕЛАТИ СКАПАНИ.....
Ах бре кај живееме,да ти се плукнам во државата да ти се плукнам...
Туку не треба да не чуди,тие луѓето ги оставија на питачки стап,со прст не мрднаа па сега ќе се грижат за некои миленици кои биле фрлени на улица како стара играчка на некои несериозни дечишта кои добиваат од мама и тато се шо ќе посакаат,па после кога ќе им помини меракот ќе му ги удрат клоците,абе само ќотек за ваквите "љубители на миленици"..за ум на другите...:mad:
 
Последно уредено:

Mornircair

Гладна кокошка, матна вода не гази
Член од
17 април 2014
Мислења
7
Поени од реакции
2
Да не има некој да продава или подарува амерички басет хаунд ? Се утепав од барање и немат никаде во македонијава наша :/
 
Член од
26 мај 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Има ли некој што продава кучиња од расата " минијатурен пинчер " ?
 
Член од
22 мај 2008
Мислења
83
Поени од реакции
6
Има ли некој што продава/подарува Хаска,или самојед.
Сакам да земам што е можно побрзо :) Па да прашам тука прво.
За услови за чување се има :)

Поздрав
OziLLLL што направи со самоједот во Вардариште го вдоми ли, или уште бараш? И од кој град си ако може да ми кажеш... Одговори ми во пп ако несакаш тука. Поздрав
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.291
Поени од реакции
1.285
Се подарува лабрадор, мажјак, стар една година. Чуван исклучиво во домашни услови, редовно вакциниран/ревакциниран и третиран за ендо и егзо паразити.Заинтересирани 070 700 782
 

Attachments

Член од
19 јули 2012
Мислења
103
Поени од реакции
67
Може ли некој да ме упати каде да си купам камелеон-че? Што е потребно за да го чувам како што треба?

Се вљубив во животниве од кога бев во зоолошка :)

https://www.youtube.com/watch?v=9SyfvZ6A00g
 
L

Lu

Гостин
Може ли некој да ме упати каде да си купам камелеон-че? Што е потребно за да го чувам како што треба?

Се вљубив во животниве од кога бев во зоолошка :)

https://www.youtube.com/watch?v=9SyfvZ6A00g
Кај Војо во Зоовивариум :)
Ќе го прашаш Војо да ти ги објасни условите за чување на камелеон.
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Продавам фурминатор за мачки, кратко влакно. Малце е користен, 2-3 пати.
 

Деппие Капикеик

Деппие Капикеик ^^
Член од
11 јули 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој продава (или знае некој што продава) англиски кокер шпаниел ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom