Проблеми со опаѓање на косата

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од The`bItCh, 12 март 2006.

1. gogje

gogje

Член од:
    16 октомври 2009
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    jas stavav mnogu gel i kosata mi se izretci mnogu.no ja sisav nekoe vreme so mashinka i situacijata mnogu se podobri za razlika od toa sto bese no ne e kako porano.dali moze nekoj da mi dade nekoj sovet
  2. ТЕРМИНАТОР

ТЕРМИНАТОР

Член од:
    16 октомври 2009
    Мислења:
    592
    Допаѓања:
    27
    Има веќе ваква тема и + во таа тема има додадено и како се лечи.
  3. avatar09

Член од:
    8 декември 2009
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    KAKO NE BE :pos2:
  4. ~angela~

~angela~ mladiot matematicar

Член од:
    29 август 2008
    Мислења:
    224
    Допаѓања:
    25
    Zdr..sakam da prasam dali moze nekoj da mi kaze, poso eden drugar mu paga kosata i na tie mesta ima crvenila, bil na doktor i mu rekol deka e nekoja bakterija i mu dal nekoi, apcinja, masti, shampon, pa ako znaete nesto sto kako poso da ne ne e kozna bolest, tuku nesto vnatresno....bi sakala da mu pomognam poso drugar mi e i ima samo 17god, i rano e da mu paga kosa :S
  5. aco_t

aco_t

Член од:
    20 октомври 2010
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    0
    не знам тоа како се лечи, ама немој да се чудиш што му паѓа на 17.......мене почна на 13 :angry3:
  6. too rich

too rich

Член од:
    1 септември 2010
    Мислења:
    3
    Допаѓања:
    0
    dokolku saka nekoj prodavam laserski cesli za protiv opaganje na kosata Laser Comb od germansko proizvodstvo, inacem ceslite se proglaseni za izum na godinata vo USA za podetalni informacii pisete na email: pece-petrevski@hotmail.com
  7. marijamare

marijamare

Член од:
    16 декември 2008
    Мислења:
    294
    Допаѓања:
    59
    Decki ke ve molam nesto poveke za Alopecia Areata, bidejki veke mesec i pol koristam Neurobion (vitamin B1, B6, B12), gel sinoderm, koristev sampon Rekonazol, do pred edna nedela koga mi go zamenija so Fitoval, losion Revitin isto do pred edna nedela mi go zamenija so Pilfud, i mackam smesa od tolcen luk so cist alkohol po preporaka na dematolog i nema nikakvi rezultati. Zarista ne se najdeni, bakterija e isfrleno, i prepisaa na stres, Ako nekoj znae nesto Ve molam neka pise.
    Odnapred blagodaram.
  8. .:makedonec:.

.:makedonec:.

Член од:
    28 јули 2010
    Мислења:
    1.135
    Допаѓања:
    245
    Дечки моето прашање е дали може да влијае гелот за коса врз нејзиното опаѓање пошто понекогаш ставам па би сакал да знам дали тоа додатно ќе ми штети ? :toe:
  9. Goran Bt

Goran Bt локал патриот

Член од:
    28 јуни 2009
    Мислења:
    4.338
    Допаѓања:
    1.415
    Сигурно нема да ти расти од гелот ,до душа од искуство да ти кажам мене само на кркмата(шишките) ми паќа оти претезно само таму ставав гел на времето (таква беше модата) и носев капа и башка наследно ми викаат било па и од стрес па ти види сега поарно да не клаваш гел и други глупости не за друго нема да се нервираш и ќе ја бараш кривицата на друго место :salut:
  10. .:makedonec:.

.:makedonec:.

Член од:
    28 јули 2010
    Мислења:
    1.135
    Допаѓања:
    245
    Епа тој гел што го користам на неговото упатство пишува дека содржи микрогранули кој што не и штетат на косата а наместо да ја уништуваат ги потхрануваат влакната е сеа цврстината е помала ( шо е и логички нели ) шо послаб е гелот толку помалку ја ништи косата тоа е моето мислење па нз нема ваљда тие од фабриката што го произведува гелот да лажат !!!

--- надополнето ---

А шо се однесува за нервоза хахахах ја сум далеку од нервозна особа тежок заебант сум и ако не се изнасмеам секој ден по десетина пати добро неможам, стално се смеам на глупости па така да неам време да се нервирам за нешто :pos2: :pos2: :pos2:

Сподели преку: