Проблеми со опаѓање на косата

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од The`bItCh, 12 март 2006.

 1. gogje

  gogje

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  jas stavav mnogu gel i kosata mi se izretci mnogu.no ja sisav nekoe vreme so mashinka i situacijata mnogu se podobri za razlika od toa sto bese no ne e kako porano.dali moze nekoj da mi dade nekoj sovet
 2. ТЕРМИНАТОР

  ТЕРМИНАТОР

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  27
  Има веќе ваква тема и + во таа тема има додадено и како се лечи.
 3. avatar09

  avatar09

  Член од:
  8 декември 2009
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  KAKO NE BE :pos2:
 4. ~angela~

  ~angela~ mladiot matematicar

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  224
  Допаѓања:
  25
  Zdr..sakam da prasam dali moze nekoj da mi kaze, poso eden drugar mu paga kosata i na tie mesta ima crvenila, bil na doktor i mu rekol deka e nekoja bakterija i mu dal nekoi, apcinja, masti, shampon, pa ako znaete nesto sto kako poso da ne ne e kozna bolest, tuku nesto vnatresno....bi sakala da mu pomognam poso drugar mi e i ima samo 17god, i rano e da mu paga kosa :S
 5. aco_t

  aco_t

  Член од:
  20 октомври 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  не знам тоа како се лечи, ама немој да се чудиш што му паѓа на 17.......мене почна на 13 :angry3:
 6. too rich

  too rich

  Член од:
  1 септември 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  dokolku saka nekoj prodavam laserski cesli za protiv opaganje na kosata Laser Comb od germansko proizvodstvo, inacem ceslite se proglaseni za izum na godinata vo USA za podetalni informacii pisete na email: pece-petrevski@hotmail.com
 7. marijamare

  marijamare

  Член од:
  16 декември 2008
  Мислења:
  316
  Допаѓања:
  66
  Decki ke ve molam nesto poveke za Alopecia Areata, bidejki veke mesec i pol koristam Neurobion (vitamin B1, B6, B12), gel sinoderm, koristev sampon Rekonazol, do pred edna nedela koga mi go zamenija so Fitoval, losion Revitin isto do pred edna nedela mi go zamenija so Pilfud, i mackam smesa od tolcen luk so cist alkohol po preporaka na dematolog i nema nikakvi rezultati. Zarista ne se najdeni, bakterija e isfrleno, i prepisaa na stres, Ako nekoj znae nesto Ve molam neka pise.
  Odnapred blagodaram.
 8. .:makedonec:.

  .:makedonec:.

  Член од:
  28 јули 2010
  Мислења:
  1.137
  Допаѓања:
  245
  Дечки моето прашање е дали може да влијае гелот за коса врз нејзиното опаѓање пошто понекогаш ставам па би сакал да знам дали тоа додатно ќе ми штети ? :toe:
 9. Goran Bt

  Goran Bt локал патриот

  Член од:
  28 јуни 2009
  Мислења:
  4.647
  Допаѓања:
  1.622
  Сигурно нема да ти расти од гелот ,до душа од искуство да ти кажам мене само на кркмата(шишките) ми паќа оти претезно само таму ставав гел на времето (таква беше модата) и носев капа и башка наследно ми викаат било па и од стрес па ти види сега поарно да не клаваш гел и други глупости не за друго нема да се нервираш и ќе ја бараш кривицата на друго место :salut:
 10. .:makedonec:.

  .:makedonec:.

  Член од:
  28 јули 2010
  Мислења:
  1.137
  Допаѓања:
  245
  Епа тој гел што го користам на неговото упатство пишува дека содржи микрогранули кој што не и штетат на косата а наместо да ја уништуваат ги потхрануваат влакната е сеа цврстината е помала ( шо е и логички нели ) шо послаб е гелот толку помалку ја ништи косата тоа е моето мислење па нз нема ваљда тие од фабриката што го произведува гелот да лажат !!!

  --- надополнето ---

  А шо се однесува за нервоза хахахах ја сум далеку од нервозна особа тежок заебант сум и ако не се изнасмеам секој ден по десетина пати добро неможам, стално се смеам на глупости па така да неам време да се нервирам за нешто :pos2: :pos2: :pos2:
 11. kicevo6

  kicevo6

  Член од:
  11 јануари 2015
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  da si ziva i zdrava me iznasmea
 12. Dacikot

  Dacikot

  Член од:
  16 јануари 2015
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ok, доста добар текст, но јас да прашам за друга техника на лекување на овој проблем. Дали имаш некакви информации или искуство со PRP методата за третирање на косопастот?
  линк:
  https://www.youtube.com/watch?v=HyBJIpB7Ixk

Сподели преку: