Пријателски натпревари

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
20.07 (вечерва)
20:00ч. Баерн - Манчестер Сити живо на ZDF

22.07 (петок)
14:00ч. Дортмунд - Ман.Јунајтед

23.07 (сабота)
18:30ч. Селтик - Лестер

24.07 (недела)
23:00ч. Интер - ПСЖ

25.07
13:30ч. Манчестер Јунајтед - Манчестер Сити

26.07
12:00ч. Јувентус - Тотенхем

28.07 (четврток)
01:30ч. Реал Мадрид - ПСЖ

03:00ч. Баерн - Милан

05:00ч. Челзи - Ливерпул

13:30ч Дортмунд - Манчестер Сити .

Среда вечерта наспрема четврток ќе биде жустро. :D :kafence::tvg:

Сите тие натпревари освен Баерн - Сити (ZDF) ќе ги има во живо на германската програма Sport 1 (поранешна DSF). Ќе се посерат од преноси.
Нема најава за СК и Арена. Можеби ќе изненади некоја мк телевизија со преноси од тие натпревари во САД, Австралија и Кина што се играат. :rolleyes:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.034
Поени од реакции
57.162
Дортмунд - Јунајтед ќе ја даваат на Арена 1

Ваљда и останатите од ICC
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ок стек, мењам стаф,им дае гол со пета на РеалКурофЛејк.
Па и реално голот не е којзнае каква мајсторија,не знам што се тресат..чиста среќа и сплет на околности што помина топката меѓу сто нозе,небаре тој ја годеше точно така па ајде ќе свршуваме сега(како што прават по социјалните мрежи)..преочигледно е дека Јоветич ја шутна топката така ради реда бидејќи ионака беше крај на натпреварот....

На пример голот на Велс против Белгија за 2-1 беше вистинско ремек дело и сто пати потешко да го изведиш отколку овој обичен удар со пета
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Се заебаваше Стекот очигледно, океј е Џони не мора да се праиш паметен и да идеш контра Интер секогаш за да си најфраер од сите на форумов, демек еве ја сум најреален од сите и открив топла вода со тоа што реков дека голот не е којзнае што. Пошто на секои 5 минути паѓаат вакви необични голови.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се заебаваше Стекот очигледно, океј е Џони не мора да се праиш паметен и да идеш контра Интер секогаш за да си најфраер од сите на форумов, демек еве ја сум најреален од сите и открив топла вода со тоа што реков дека голот не е којзнае што. Пошто на секои 5 минути паѓаат вакви необични голови.
У право е Џони, можеш да му го сисаш само пошто е реален и те боли дека Јојо и Љаљо не ги јебе два посто, пошто не постојат. Едниот сељандура другиот стаклен, можат да се изгубат.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.356
@Uli Hoeneß
Како изигра Баерн вчера? Језда не играле и кај двете екипи повеќето од играчите, али ме занима промената од Пеп до Карло.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
@Uli Hoeneß
Како изигра Баерн вчера? Језда не играле и кај двете екипи повеќето од играчите, али ме занима промената од Пеп до Карло.
И двете екипи излегоа со играчи кои од дома не ги знаат..посебно Манчестер Сити каде играше со дечишта од U21 тимот..Кај Баерн мислам дека Рибери играше кој беше мотивиран до коска како да сакаше да се докажи и трчаше многу копилето..

Во играта логично Баерн беа далеку подоминантни и 3000 шанси му направија во првото полувреме ама Кабаљеро одбрани све и сешто..Гвардиола и Анџелоти делуваа многу мирни и не даваа скоро никакви инструкции..онака од клупа лабаво си го следеа мечот посебно Пеп кој делуваше не заинтересирано со оглед на тимот што го извади
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
@Uli Hoeneß
Како изигра Баерн вчера? Језда не играле и кај двете екипи повеќето од играчите, али ме занима промената од Пеп до Карло.
Не ја гледав, но многу младинци играа. Еве ти хајлајтс, погледни го. Рибери најрасположен бил како што видов хајлајтс. И секако дека таа промена во играта ќе се забележи во август, сега е рано за тоа, особено во натпревар каде што повеќе играле играчи од вториот тим. Карло повеќе ќе обрнува вниамние и на одбраната и ќе бара баланс. Некогаш е можно и да го оставиме (намерно) противникот со посед на топка и на контри да се игра.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.356
И двете екипи излегоа со играчи кои од дома не ги знаат..посебно Манчестер Сити каде играше со дечишта од U21 тимот..Кај Баерн мислам дека Рибери играше кој беше мотивиран до коска како да сакаше да се докажи и трчаше многу копилето..

Во играта логично Баерн беа далеку подоминантни и 3000 шанси му направија во првото полувреме ама Кабаљеро одбрани све и сешто..Гвардиола и Анџелоти делуваа многу мирни и не даваа скоро никакви инструкции..онака од клупа лабаво си го следеа мечот посебно Пеп кој делуваше не заинтересирано со оглед на тимот што го извади
Мене ми личи дека Карло ќе изгази со Баерн, топ екипа има, скоцкана на секоја можна позиција, има добар систем на игра, практично се му е на тацна само да го спроведе. Не дека Пеп е лош тренер, али неговата филозофија не беше за тим ко Баерн.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мене ми личи дека Карло ќе изгази со Баерн, топ екипа има, скоцкана на секоја можна позиција, има добар систем на игра, практично се му е на тацна само да го спроведе. Не дека Пеп е лош тренер, али неговата филозофија не беше за тим ко Баерн.
Мене кај Анџелоти ми се допаѓа што чоекот не комплицира многу односно не измислува топла вода,можеби не е некој јак тактичар како Гвардиола или Мурињо ама знае да го извади максимумот од фудбалерите со тоа што му дава доволно слобода во нивната игра и не ги ограничува како Ван Гал...

Скоро секој тим на Анџелоти години наназад постигнувал многу голови и и играл офанзивен фудбал,плус чоекот е многу питом и релаксиран тип и скоро секогаш има добар и коректен однос со сите фудбалери на кој му бил тренер...барем јас ваков го проценив..кога ги водеше Челзи се сеќавам најдобра екипа за вкладилница беа..1 и т1 или 2ит2 не бегаше..исто и Реал Мадрид..прв тим вадеше против секоја екипа и шибаја голој :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.950
Поени од реакции
25.233
Мене кај Анџелоти ми се допаѓа што чоекот не комплицира многу односно не измислува топла вода,можеби не е некој јак тактичар како Гвардиола или Мурињо ама знае да го извади максимумот од фудбалерите со тоа што му дава доволно слобода во нивната игра и не ги ограничува како Ван Гал...

Скоро секој тим на Анџелоти години наназад постигнувал многу голови и и играл офанзивен фудбал,плус чоекот е многу питом и релаксиран тип и скоро секогаш има добар и коректен однос со сите фудбалери на кој му бил тренер...барем јас ваков го проценив..кога ги водеше Челзи се сеќавам најдобра екипа за вкладилница беа..1 и т1 или 2ит2 не бегаше..исто и Реал Мадрид..прв тим вадеше против секоја екипа и шибаја голој :D
Пиши си ја утре Дортмунд со Јунајтед 1 и Т1 и лапај си добра квота. Од Дембеле свест ќе им се заврти на Керик, Дармиан и Џонс. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom