Пријателски натпревари

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Мислам дека нема „официјална“ тема за коментирање на пријателски утакмици.

Еве гледам сега Белгија-Франција. Се игра добар фудбал и од двете страни, ама слабо голови. Де Брујн имаше добра шанса, ама промаши цел гол.
Ќе влезе Бентеке во второ да ја реши :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Ме спревари мене, јас планирам одамна да отворам тема за пријателски натпревари, али никако да одвојам време и за тоа. Ако.. :icon_lol:

П.С. Блу а што да прават, ете водат. :icon_lol:

едит:


МАЕСТРО ИБРА.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
Дали забележавте дека за време на пријателскиот меч Македонија - Бугарија (14 август 2013), кој сеуште трае, кога Пандев излегуваше од игра, а влегуваше Бабунски, беше прикажано на екранот бугарското знаме наместо македонското ?

Гледајте го репризното емитување на натпреварот за да го забележите идиотизам, не знам дали е проблемот во МРТВ, во ФФМ или во УЕФА, но некој треба да сноси одговорност за овој идиотизам.

Патем, ако сум го објавил коментаров во погрешна тема, администраторите/модераторите слободно нека го преместат во соодветна тема.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Требаше една ваква тема на Кајгана, но малку доцна е отворена. Веќе и завршија пријателскиве и почнуваат првенствата, али нема врска, ќе ја имаме за понатаму :)

Гледам фаворитиве слабо некако...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Јози Алтидор хет трик за САД. А таман сакав да пишам овој е печен за во темата „Заборавени играчи“ кога гледам само 23 години имал. :eek: После ми текна дека со Фреди Аду ги најавуваа како вундеркинди. Има време ај, може ќе ги биде. :D
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Дали забележавте дека за време на пријателскиот меч Македонија - Бугарија (14 август 2013), кој сеуште трае, кога Пандев излегуваше од игра, а влегуваше Бабунски, беше прикажано на екранот бугарското знаме наместо македонското ?

Гледајте го репризното емитување на натпреварот за да го забележите идиотизам, не знам дали е проблемот во МРТВ, во ФФМ или во УЕФА, но некој треба да сноси одговорност за овој идиотизам.

Патем, ако сум го објавил коментаров во погрешна тема, администраторите/модераторите слободно нека го преместат во соодветна тема.
:facepalm:

Добро, секому се случува грешка, посебно ако тоа е случај со МТВ, нема ни потреба да се паничи, не знам што креваш паника безврска само..
 
Ф

Флеш

Гостин
Дали забележавте дека за време на пријателскиот меч Македонија - Бугарија (14 август 2013), кој сеуште трае, кога Пандев излегуваше од игра, а влегуваше Бабунски, беше прикажано на екранот бугарското знаме наместо македонското ?

Гледајте го репризното емитување на натпреварот за да го забележите идиотизам, не знам дали е проблемот во МРТВ, во ФФМ или во УЕФА, но некој треба да сноси одговорност за овој идиотизам.

Патем, ако сум го објавил коментаров во погрешна тема, администраторите/модераторите слободно нека го преместат во соодветна тема.
МТВ ја направи грешката .... мислам дека дека беше случајно .... денеска за прв пат ги употреби ја тракторчињата нови шо ги земаа за пренос и за графика, новиот систем шо го надгради ја .... знам дека се случи срање момент во срање ситуација ,но тоа е .... и Англичаните ги прават истите гомна нарешени грешки ,па никому ништо ехехе :ROFLMAO:(y)
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.445
Поени од реакции
11.450
:facepalm:

Добро, секому се случува грешка, посебно ако тоа е случај со МТВ, нема ни потреба да се паничи, не знам што креваш паника безврска само..
МТВ ја направи грешката .... мислам дека дека беше случајно .... денеска за прв пат ги употреби ја тракторчињата нови шо ги земаа за пренос и за графика, новиот систем шо го надгради ја .... знам дека се случи срање момент во срање ситуација ,но тоа е .... и Англичаните ги прават истите гомна нарешени грешки ,па никому ништо ехехе :ROFLMAO:(y)
Точно, грешка си е грешка, но едно е кога таквата грешка ја прави приватен медиум, а друго е кога таквата грешка ја прави национална и сателитска телевизија финансирана со народни пари.

Не кревам никаква паника, само го изразувам моето лично мислење за грешката направена од страна на луѓе кои примаат плати од нас, граѓаните на Република Македонија.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
BBC секоја недела таква грешка прави, и сеа што?
Башка оф топик сме со муабетот, ако имаш нешто да прокоментираш во врска со пријателските натпревари арно. Не планирам криви дрини за глупости да исправам.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
има право Фотос, често се случуваат заеби во системот. :)
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Да,ама баш Блгарското знаме.Пандев е Блгарин 100 %
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.018
Поени од реакции
20.760
Да,ама баш Блгарското знаме.Пандев е Блгарин 100 %
А, случајно со Азербејџан да не игравме, па те чуди што е бугарско знаме? :icon_lol:
Иначе, мислам оти истата 'грешка' ја направија и 1-2 минути подоцна, при замената Јахович-Костовски. Стоеше бугарско знаме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom