Примитивно племе за прв пат се среќаваат со бели луѓе!

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Интересна работа..:)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Пред некое време го имам видено.
Ова само кажува колку љубопитноста ни е чиста и искрена и како социјалните статуси тоа го уништуваат.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нели имаше уште едно видео кога ги снимаа од воздух и после направија туристичка атракција од нив?
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
702
Поени од реакции
528
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Ама се интересни, сигурно се среќни без светот околу нив. Му ја гледам брадат средена, а оружјето ако може така да се нарече е од дрво, па со што се средуваат?:)
Од роѓење се средени изгледа :) .... кузнај , со камења,билки .... со нешо ваљда
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Све интересно но ме зачудува фактот што сеуште има племиња за кои многу малце се знае а само 1 се видени се прашувам само како ли се кријат и како преживуваат :confused:
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Све интересно но ме зачудува фактот што сеуште има племиња за кои многу малце се знае а само 1 се видени се прашувам само како ли се кријат и како преживуваат :confused:
80 % од Амазон уште не е откриен, којзнае што ли уште не се крие во таа огромна прашума, уште колку вакви племиња има неоткриени
 
D

D_NazGUL

Гостин
Случајно налетав на клипчево и во него можете да видите како реагираат доморотците при првиот контакт со цивилизација или со бел човек
Се е океј но тоа што го прочитав ме разочара ..... имено за еден месец повеќе од половина изумреле од грип додека останатите загинале во пожари или морале да бегаат затоа што шумите се комплетно уништени
Леле па овие данок не плаќале којзнае колку време бе
 
F

FARANG

Гостин
Све интересно но ме зачудува фактот што сеуште има племиња за кои многу малце се знае а само 1 се видени се прашувам само како ли се кријат и како преживуваат :confused:
Dojde vo Nova Gvineja malku. Papua ili indoneziskata seedno. Ne samo sto ima ne videni pleminja nego seuste ima i covekojadci. Pred nekolku godini bev po rabota vo Daru, zapadnata provincija na Papua Nova Gvijena znaci tamu sto ke vidis luge, obicai i pleminja nema nikade na drugo mesto da vidis
 

Kajgana Shop

На врв Bottom