Препораки за доктори специјалисти/супспецијалисти

L

.Lost Angel.

Гостин
Вака не видов баш некоја тема баш за урологија ако има таква слободно delete темава.

Инаку мене прашањето мие каде има добар уролог - доктор без разлика дали е на државно или приватно бидејќи ми треба да одам на преглед ( Скопје ) па да прашам некоја вака дали знаете добар уролог и колку пари е еден преглед. и кај се наоѓа и сл.

Ако имате и вие некои прашања поставете.
 
P

Princ

Гостин
Проф. д-р Александар Ставридис - хирург уролог
ПЗУ рес Хумана - Центар за урологија
+389 2 / 30 83 900 077 581 952

Како најдобар во земјава го кажуваат професоров.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Вака не видов баш некоја тема баш за урологија ако има таква слободно delete темава.

Инаку мене прашањето мие каде има добар уролог - доктор без разлика дали е на државно или приватно бидејќи ми треба да одам на преглед ( Скопје ) па да прашам некоја вака дали знаете добар уролог и колку пари е еден преглед. и кај се наоѓа и сл.

Ако имате и вие некои прашања поставете.
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Дали беше прво на ЕХО- снимање со картонче е 80до100 ден.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
Дали беше прво на ЕХО- снимање со картонче е 80до100 ден.
Немам отидено а треба првин на ехо да се оди па после на уролог? мене ми беше прашањето дали има некој кој бил кај некој урлог да ми каже колку е преглед кај се наоѓа и тн.
--- надополнето: Dec 8, 2011 10:06 PM ---
Како најдобар во земјава го кажуваат професоров.
Колку чини еден преглед кај него да не знаеш случајно? o_O
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Немам отидено а треба првин на ехо да се оди па после на уролог? мене ми беше прашањето дали има некој кој бил кај некој урлог да ми каже колку е преглед кај се наоѓа и тн.


Колку чини еден преглед кај него да не знаеш случајно? o_O
Во Војна Болница сум бил, ти го гледа тоа па те праќа на ехо. Само за ехо долго се чекаше.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
првиот чекор е ова снимање.
'дава реѕултат ѕа:бубреѕи, жолчно кесе,простата,м.меур и др.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Во Војна Болница сум бил, ти го гледа тоа па те праќа на ехо. Само за ехо долго се чекаше.
А прво закажа или ? упут треба ? мокрача нешто ти зема или ? дерект на ехо што пари даде? ај те молам одг. зошто планирам утре да закажам а во вторник таму некаде да одам... извини вака што те ѓњавам.
 
P

Princ

Гостин
Колку чини еден преглед кај него да не знаеш случајно? o_O
Појма немам стварно, ама кога ќе земеме во предвид дека е приватен... скапо сигурно е.
Бараше добар, ти кажав добар. Ако сакаш ефтин, во државна со картончиња :icon_lol:
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
А прво закажа или ? упут треба ? мокрача нешто ти зема или ? дерект на ехо што пари даде? ај те молам одг. зошто планирам утре да закажам а во вторник таму некаде да одам... извини вака што те ѓњавам.
Оддамна беше тоа.
Иначе упат од матичен секако дека треба. Мокрача не однесов, само ми го виде xD и ме прати на ехо . Иначе не закажав во Војна Болница кај кој отидеш, кај тој пак ќе треба да види резултатите. Не беше скапо. Иначе вака беше пред 3/4 години.
 
Член од
19 ноември 2012
Мислења
96
Поени од реакции
3
Здраво барам добар невролог во Скопје+ приватна клиника/болница со добар невролошки оддел каде вршат невролошки испитувања. Не мора да се од иста установа. Фала.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Систина е Добра...барај го Милчо
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Не знам дали уште е активен Јовица Угриновски, знам дека беше еден од најдобрите невро-хирурзи во регионот.
Инаку кај него бидува и на приватно, оти јавно си кажува дека си зема бакшиши.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Сашо Стојчев, моментално е директор на 8ми септември.
Чепреганов - неуромедика.
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
932
Поени од реакции
371
Во Систина само. Малце се поскапи од другите приватни, ама кога е за здравје....
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Здраво барам добар невролог во Скопје+ приватна клиника/болница со добар невролошки оддел каде вршат невролошки испитувања. Не мора да се од иста установа. Фала.
Повреда или ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom