Прв Биткоин meetup во Македонија!

Член од
23 октомври 2013
Мислења
60
Поени од реакции
4
Како можам на сигурен начин да купам биткоини во вредност од 30 $?.
Дали тука има некој чесен продавач?
 
Ф

Флеш

Гостин
Денеска биткоинот има вредност 400 евра,а е веќе март 2016 година.Држи добра вредност :)

Ја прочитав цела тема,од позитивен митап,го посравте човекот невидено,толку бе негативна енергија.:oops:
 
Член од
28 февруари 2016
Мислења
8
Поени од реакции
6
Денеска биткоинот има вредност 400 евра,а е веќе март 2016 година.Држи добра вредност :)

Ја прочитав цела тема,од позитивен митап,го посравте човекот невидено,толку бе негативна енергија.:oops:
Некои луѓе се едноставно скептици, било за биткоин, било за сопствениот живот. Поз[DOUBLEPOST=1456856205][/DOUBLEPOST]Ме интересира дали во 2016 ќе се одржува вакво некое информативно семинарче за биткоин. Јас би присуствувал. Повеќе ценам некој очи во очи да ми објасни на македонски отколку очите да ми излезат од читање на интернет и пак да не бидам сигурен во истото.
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Некој нешто да кажи ... Продава - Купува ? o_O
 

blejdsk

Collective Consciousness
Член од
22 септември 2009
Мислења
43
Поени од реакции
69
АПДЕЈТ ___
Бит Коин--- моментална цена 2500 еура

пред 2 години кој инвестирал 1000 еура сеа има 25 000..

Поздрав.
 
Член од
19 октомври 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ако некој сака да си купи биткоин, може да пише.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.645
Поени од реакции
4.945
Јас кога прв пат чув беше 50 сега е 5600...што се десило во меѓувреме незнам :)
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Копа некој Етериум? Или да знае како може да се префрлат Етериум во УСД и да се подигнат од АТМ (во Бугарија? така нешто имам чуенО?)

поз!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Чисто информативно.
Во оваа фаза, каде што цената на биткоинот е пренапумпана, аналтичарите очекуваат пад. Така да ако било кој од вас сака буквално да "купува" можеби би било подобро да причекате да се случи целиот тој процес.

Ова не се важи за шпекулативно кладење за каде ќе оди цената, не само за биткоин туку и за другите посериозни крипто валути.
 
Член од
11 ноември 2017
Мислења
3
Поени од реакции
1
Зошто нема нови биткоин митапи што се случува се замре ли? зарем сега во најголемиот подем на биткоин и другите валути никој не реагира?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom