Прашања и одговори

Член од
31 јули 2008
Мислења
114
Поени од реакции
37
Форумџии ми треба помош околу задачи ако знае некој за Radient Intensity, пресметување спектар на видливиот дел од спектарот на електро магнетни бранови, претворување на дадена боја од колор моделите.
 
H

HoT IcE

Гостин
Кај има на сајтов на УГД да видам кои предмети и факултети ги има как дисперзирани во Скопје? Барав на сајтот ама не се снајдов некако, некој поупатен нека ми објасни што како иде.
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
666
Поени од реакции
134
Некој онлајн сајт за учење на изводи и интеграли.... од наједноставни до најсложени? Сум ги заборавил .... а сакам да го освежам знаењето пак.
 

banne1

попај
Член од
24 април 2012
Мислења
139
Поени од реакции
68
постои негде кај што можеш да се обратиш за плаќање на таксени марки преку телефон? 2 Пати ми земаа кредит без да пратат код..
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802
Neznam dal tuka e mestoto za prasanjevo il ne ..no deneska slusnav edno neobicno pravilo koe me zacudi ..
Ke se potrudam da objasnam kratok i jasen ..
Vraboten u obrazovanie kako zamena za drug nastavnik,vo period od 6(?(ednaska kaza 9 meseca,malku nejasen mi bese) deka posle toj period od raboten odnos i zavrsuvanje na istiot,ke dobie plata vo ist vremenski period(6 il 9 meseci)
I samo uste edno da pojasnam,deka deckoto e samo prijeven,samo so dogovor za rabota,no ne i resenie .
Toa sto me interesira e dal ova vistina,iako mene me zacudi i nekako nelogicno mi izgledase ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Здраво луге, ја имам едно прашање да нема некој материјал за филмска продукција?
Благодарам од напред, частам пиво и пица.
 
Член од
7 август 2012
Мислења
176
Поени од реакции
11
Здраво сакам да ве прашам дали користењето на бубица е штетно за ушите дали може да ти се заглави во уши и како тоа може да се заглави кога користиш магнет?
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
94
Поени од реакции
29
Член од
5 ноември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
Што мислите кој Јазик е полесен за 2 семестар Геодезија на Градежен?
И ако знае некој да каже што се учи на овие изборниве и кој предмети се најлесни од овие што се избираат?

 
Член од
24 јуни 2014
Мислења
73
Поени од реакции
6
Здраво другари, имам едно прашање можда е глупо не ми се смејте.. Дипломата од факултет кога ја доделуваат ако се сите предмети положени со завршување на 8ми семестар (мај)?
 
Член од
24 октомври 2012
Мислења
810
Поени од реакции
509
Случaјнo некoј дa не имa oбјaснети зaдaчи зa електрoтехникa или пaк дa ме нaсoчи кaде би мoжел дa пoбaрaм? Блaгoдaрaм.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
3 casa po red ne odam na test fizika i mi stava ocenka 1 so opravdanie deka mora da ima ocenka a ne e kraj na godina. Pa sakam da prasam dali moze da mi stavi ocenka 1 bez moe znaenje, bez moe prisustvo, bez odgovarano na taa tema nitu praeno test? ve molam odgovorete mi itno
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.043
Поени од реакции
57.251
3 casa po red ne odam na test fizika i mi stava ocenka 1 so opravdanie deka mora da ima ocenka a ne e kraj na godina. Pa sakam da prasam dali moze da mi stavi ocenka 1 bez moe znaenje, bez moe prisustvo, bez odgovarano na taa tema nitu praeno test? ve molam odgovorete mi itno
Мoже
 

Kajgana Shop

На врв Bottom