Прашања до Атеистите II

liberij

ТЕРИРЕМ
Член од
3 април 2012
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.018
Лажеш. Никаде не кажа ако. Забораваш дека постовите остануваат зачувани на форумов или ме правиш будала у здрав памет? Еве ти го постот:

Повели наведи научна студија, труд, истражување што се бавело со докажување на Бог и што тврдело дека Бог не постои. Можеш или не?
Јас не лажам ниту те прам будала, самиот тоа си го правиш:
Науката која на основа на многу ограничените искуства и знаења тврди дека Бог не постои, како и дека све околу нас што се случува е производ на природни случувања, засигурно ги надминува своите рамки и се претвора во идеологија, што живо го искусивме во “комунистичка“ Југославија.:cool:
Цела материјалистичка наука се користи(злоупотребува), а он прашува за научна студија...:facepalm:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ј

Цела материјалистичка наука се користи(злоупотребува), а он прашува за научна студија...:facepalm:
христијанството стои цврсто на материјалистички основи, на имоти, објекти, парцели, акции, пари, возила, ценовници за услуги
одземи му на црквата сите тие работи и ќе ја снема
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Мики те излажале, душевната во Демир Хисар не е високообразовна институција и не даваат дипломи, отпусни листи даваат.
мкд владе,

опни уште некој кретенизам и секоја будала ќе ти даде...

...„лајк„ на форумов.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Јас не лажам ниту те прам будала, самиот тоа си го правиш:

Цела материјалистичка наука се користи(злоупотребува), а он прашува за научна студија...:facepalm:
Лажеш. Во постот кажуваш дека науката тврдела оти Бог не постои. Такво тврдење не постои, од проста причина што науката истражува нешта што може да се измерат, набљудуваат, споредуваат и слично. Ако грешам, слободно демантирај ме и постирај студија или научен труд што работел на докажување дека Бог не постои.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Јави им се на тие професори, пред тебе ќе им покажам неколку твои постови, во твое присуство за да потврдиш дека се твои, па ќе ги прашам во очи дали човек со такви ставови заслужува диплома. Бива?
Бива: еве, ти јави им се, ти ги праиш будали, оти ја‘ дел од нив почитувам, за разлика од тебе.
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Бива: еве, ти јави им се, ти ги праиш будали, оти ја‘ дел од нив почитувам, за разлика од тебе.
А мене треба да ми се сони кои ти биле професори нели? Абе саде интелегенција блика од тебе со секој твој пост.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
А мене треба да ми се сони кои ти биле професори нели? .
Не, не мора: се‘ што ти треба е Телемата и нејзината апсурдност.[DOUBLEPOST=1467152876][/DOUBLEPOST]
Абе саде интелегенција блика од тебе со секој твој пост.
Знам, ама фала што ме потсети...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Не, не мора: се‘ што ти треба е Телемата и нејзината апсурдност.[DOUBLEPOST=1467152876][/DOUBLEPOST]

Знам, ама фала што ме потсети...
И повторно истата мизерна практика - обид да се девалвира нечија религија во недостиг на било што друго. Не си свесен колку си беден и мизерен....:sick:
 

liberij

ТЕРИРЕМ
Член од
3 април 2012
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.018
Ти си бетер од некои од атеистиве што веруваат у непостоење на свест :LOL: барем по муабетов.
Иако станува збор за иста работа, они бар не стигнале до индивидуата за да кажат дека не постои. Иако би ја рачунале како некој threshold левел на број на врски во мозокот во кој се изродува некако.....или што ти ја знам.


Да ти објаснам нешто....ќе пробам од проста причина што можно е да ме разбереш. Ова што кажа дека е ништо е точно, арно ама тоа ништо е уствари сешто. Твојот страв дека тоа ништо е ништо ти е непотребен :) Уствари ти со тоа што си ништо си сешто(Бог)....невер мајнд

Ти како индивидуа си уствари ништо. Од таму зен мудрости од типот светец и просјак се едно исто или од типот ако ме именуваш ме убиваш.
Земи дека ти си актер во театар. Еднаш глумиш крал друг пат глумиш дворски шут....добиваш аплауз и за двете се додека добро глумиш(се идентификуваш) со ликот. И земи ситуација кога не си на бина.
Ти си актерот и актерот постои само кога е на бина, без разлика што глуми тоа е небитно во приказнава. Актерот е уствари кралот шутот и што ти ја знам било кој друг лик, он е а уствари не е...ти текнува?
Свеста во самољубието, егоизмот се анихилира, а не ми го разбираш муабетов, баш...:)

За да бидеш “ништо-сешто“ ти треба “Друг“, стравот што ти се јавува е од онтолошкото „ништо“(Хајдегер)..., и те како е мајнд за суптилен слух.

Потребно е познавање на историската генеза „од маска до личност“, актерот во твојот пример е само “пуста желба“ за егзистенција и самиот тоа го велиш, но без твоето разбирање, ако ти текнува?;)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.153
мкд владе,

опни уште некој кретенизам и секоја будала ќе ти даде...

...„лајк„ на форумов.
Мики ти немора ништо да опнуваш за да ти дадат лајк. Доволно е само да ќутиш. А напиша нешто, толку од лајкот. Или ти се надеваш на лајк од господ, можеби понуда за пријателство а?
 

liberij

ТЕРИРЕМ
Член од
3 април 2012
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.018
Лажеш. Во постот кажуваш дека науката тврдела оти Бог не постои.
Науката која на основа на многу ограничените искуства и знаења тврди дека Бог не постои, како и дека све околу нас што се случува е производ на природни случувања, засигурно ги надминува своите рамки и се претвора во идеологија, што живо го искусивме во “комунистичка“ Југославија.:cool:
Имаш сомнителна грамотност, треба да ти се црта..., запрашај се од каде комунизмот, атеизмот...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Имаш сомнителна грамотност, треба да ти се црта..., запрашај се од каде комунизмот, атеизмот...
Едноставна е работата, залудно ја комплицираш. Си кажа дека науката тврдела оти непостоел Бог, тоа е лага. Повели демантирај ме и постирај истражување, научен труд и слично, каде науката докажувала непостоење на Бог! Ако неможеш, тогаш заклучокот е очигледен - лажеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom