Правила! (читај пред да постираш)

Статус
Затворена за нови мислења.

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Поради огромниот прилив на провоцирања на темите од подфорумот Фан Клуб, се воведува ново правило: Фан Клубовите да останат само за НАВИВАЧИТЕ на тој клуб... повеќе нема да бидат толерирани провокации на овие теми.

П.С. Ако не ме сфативте како што треба, мислев на ова:
Во темата Фан Клуб: Интер на пример, да пишуваат Димитар, Mac)), jove_bt, Marso, Crazy P0Y0L, TonInter и другите навивачи на Интер, а не сите, со цел да трујат низ темите и да провоцираат...

Ако има нешто нејасно, повелете со прашања. :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Односно, фан клубовите ќе си бидат катчиња само за навивачите на клубовите. Значи, секој во своето катче.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Да нема забуни, навивам за Рома, Барса, Баерн, Ајакс и Вардар, да не оставам погрешен впечаток, да не речете еве ја пишувам на други теми!


Инаку дали може да се постираат информации, трансфери, такви ствари, или дискусија само и прашања до навивачи на другите клубови? На пример од кај таа информација, ова - она.:helou:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Прашање- стрикно само на темите за клубот за кој навиваш ? а ако не навиваш за никој тим ? или јас навивам за Арсенал и титула земаа Манчестер па може да им честитам на нивна тема ?
би требало ова само да биде за провокации :toe:
 
T

tino097

Гостин
малце е глупо правилово, вистина да има и глупи провокации по сите теми а посебно на овие фан клуб, ама да се ограничуваат темите само на членови кои се изјасниле како навивачи на одреден клуб е некако несоодветно и плус се губи смислата за каква таква дискусија.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ќе почнам со ред, се надевам дека на сите ќе ви одговорам:
За Vlatko_Rusin: смее да се постираат такви информации, ама ќе ги постираш на темите на клубовите на кои навиваш, а не да труеш по секоја можна тема во Фан Клуб. ;)

За Ddime: Дозволено е само честитање титула или дерби меч меѓу вашите клубови (на пример ти си за Манчестер и изгубивте од Арсенал 2:0, и ќе им честиташ.) НЕ честитки за обични утакмици.

За tino097: Мораше да го превземиме овој чекор, па макар и темите останале без постови, отколку да се полнат со провокации и глупости, и да се создава тензија и непријателство меѓу членовите. Можеби имате забележано, навивачи на Челзи од форумов сме само јас и fantomX, и ние ќе си дискутираме на темата за Челзи. Дискусијата ќе си продолжи како и обично: за играчи, трансфери, потези на управата, скандали и слично, само што нема да има препукување по темите.

Ако нешто остана нејасно, прашајте пак.
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ddime напиша:
а ако не навиваш за никој тим ?
не ми одговори на прашањево :smir:
Има некој кој не навиваат за никој тим...или некој нови членови ке кажат дека за никој не навиваат, што тогаш-тие ке можат сегаке да постираат ?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Има подфорум Фудбал, и под-подфорум Фан Клуб. Навивачите во Фан Клуб, а љубителите на фудбал без свој фаворит во Фудбал ;)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
о...к
Очекувам новово правило строго да се извршува...да нема попуштања:helou:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Нека го биде тогаш! И јас очекувам правилово строго да се почитува од страна на членовите и особено од модераторите! Од сега само на темата за клубовите за кои навивам:helou:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
ЈАС НАВИВАМ ЗА БАЕРН ,АМА МОЖАМ АКО САКАМ ДА КАЖАМ СВОЕ МИСЛЕЊЕ НА ПРИМЕР ЗА НЕКОЈА УТАКМИЦА ШТО ЈА ИЗИГРАЛ ИНТЕР САМО БЕЗ ПРОВОКАЦИИ?
ДАЛИ СУМ ВО ПРАВО?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
ЧЕНТО напиша:
ЈАС НАВИВАМ ЗА БАЕРН ,АМА МОЖАМ АКО САКАМ ДА КАЖАМ СВОЕ МИСЛЕЊЕ НА ПРИМЕР ЗА НЕКОЈА УТАКМИЦА ШТО ЈА ИЗИГРАЛ ИНТЕР САМО БЕЗ ПРОВОКАЦИИ?
ДАЛИ СУМ ВО ПРАВО?
Не може така, се воведоа новите правила и важат како што се во првиот пост.

П.С. Конкретно за Интер, можеш да коментираш во темата Италијанско првенство во Фудбал.;)
 
T

tino097

Гостин
Подобро да делите по некое банче одколку вака, то со провокации сигурно дека ќе има и со ова правило, како што викате на останатите теми за англиското, италјанското, шпанското или кое било друго првенство.


идеата со фан клубојте беше добра, доколку некој има нешто интересно да кажи во врска со одредениот тим, моменталната форма на тимот, дискусија за некој од играчите итн итн.

Факт е дека во фудбалот секогаш има спротиставени мислења и секој си има право да си биди на своето. Така да пак ќе речам дека не гледам многу полза од правилово
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Во секој случај, Фан темите на фановите, за секој тим можете да пишувате на темата за одреденото првенство, или доколку е некоја вест во врска со играчи, тренери, има 3 теми за вестите: трансфери, шпекулации и останати.

Не мора и толку строго, не мора баш да сте фанови на тој тим, само да нема провокации наменети за членовите (фанови) или навреди за тимот и играчите од тој тим...

Во секој случај придржувајте се на правилата... доколку немате потреба да пишувате на одредената фан тема: не пишувајте
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
офтопик
дотолку се се стави во еден пост би било попрегледно за останатите членови(мислам на одговорите на Димитар и Фантом)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom