Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво, дали некој има информација каде менуваат скршено стакло на екран за Samsung Galaxy ACE?
Ви благодарам многу однапред.
Јеп дец ми ... само тачот ли ти е скршен? како е моделот S5830? ај на ПП ќе договориме
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај помош малце,
Дури се префрлаа слики од internal memory на memory card се багна нешто телефонот и се рестартираше и сеа тие сликите шо се префрлаа нејќе да ги отвори и пишува дека се corrupted, чаре има за да се спасат сликиве ?
 
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
Screenshot_2014-01-03-02-43-44.png
Што е ова нејќе фејзбук јутуб инстаграм емаил само форуми сака да мо отвори и плејстпр не ми се отвара хеллп.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Прегледај го приврзокот 145132
Што е ова нејќе фејзбук јутуб инстаграм емаил само форуми сака да мо отвори и плејстпр не ми се отвара хеллп.
Ми личи на заштитено вифи како на факултетите[DOUBLEPOST=1462176510][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 145132
Ај помош малце,
Дури се префрлаа слики од internal memory на memory card се багна нешто телефонот и се рестартираше и сеа тие сликите шо се префрлаа нејќе да ги отвори и пишува дека се corrupted, чаре има за да се спасат сликиве ?
Ги немаш повеќе на тел меморија?
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
Ми личи на заштитено вифи како на факултетите[DOUBLEPOST=1462176510][/DOUBLEPOST]
Ми личи на заштитено вифи како на факултетите

Ги немаш повеќе на тел меморија?
Лооол ама ова на мобилен ее :/ одеднаш така ми се деси
 
Последно уредено од модератор:

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Лооол ама ова на мобилен ее :/ одеднаш така ми се деси
Мислев на вифи покриеност од факултетине што ги ограничуваат без фб и слично ...
Знам дека на мобилен де таман работа, туку вифито е од твој рутер? да не имаш чепкано по заштити или на телефонот некој антивируси глупости да не имаш инсталирано
види дали ти е изместено времето, ако е намести го и треба да е ок
 
Член од
7 август 2015
Мислења
66
Поени од реакции
42
Мислев на вифи покриеност од факултетине што ги ограничуваат без фб и слично ...
Знам дека на мобилен де таман работа, туку вифито е од твој рутер? да не имаш чепкано по заштити или на телефонот некој антивируси глупости да не имаш инсталирано
види дали ти е изместено времето, ако е намести го и треба да е ок
Ниту симнатите апликации цц аа да часовникор жи беше променет ама роа долго време и мислан дека не дп видито бодејќи кога ќе вкличам 3G исто ее :/[DOUBLEPOST=1462183035][/DOUBLEPOST]
Мислев на вифи покриеност од факултетине што ги ограничуваат без фб и слично ...
Знам дека на мобилен де таман работа, туку вифито е од твој рутер? да не имаш чепкано по заштити или на телефонот некој антивируси глупости да не имаш инсталирано
види дали ти е изместено времето, ако е намести го и треба да е ок
Ниту симнатите апликации цц аа да часовникор жи беше променет ама роа долго време и мислан дека не дп видито бодејќи кога ќе вкличам 3G исто ее :/
 
I

INFECTED

Гостин
Како да си го сменам јазикот во македонски или англиски, трајно?


Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Никако,и да го смениш ,нареден пат пак ќе ти даде Бугарски.
Ова се случува на Blizoo/Vip wifi/Домашен интерент
пошто IP адресите им се со Бугарски префикс и Google
мисли дека си од Бугарија и дека сурфаш од Бугарија :(


Sent from my iPad Mini 2 using Tapatalk
 
I

INFECTED

Гостин
Никако,и да го смдниш нареден пат пак ќе ти даде Бугарски.
Ова се случува на Blizoo/Vip wifi-Домашен интерент
пошто IP адресите им се со Бугарски префикс и Google мисли дека си од Бугарија :(


Sent from my iPad Mini 2 using Tapatalk
Ете што прави комшиски ви-фи...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Хехе :)
Тоа е :)
Кај мене се случува истото на некои mail апликации или коа сакам да проверам mail од броусер
пошто домашната конекција ми е Blizoo/Vip
(Некогаш,но многу ретко ,знае да прешалта на English и
мноооОгу ретко на Македонски или Руски
али 99% е на Бугарски)


Sent from my iPad Mini 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom