Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Здрaвo сaкaм дa прaшaм дaли некoј знaе кaкo се брише истoријa oд мoбилен.прoбaв преку crome histori.. Амa избишa пoлa.инaки имам двa телефoнa регистрирани нa истa мaил aдресa и се штo пишувaм нa едниoт се кoпирa нa другиoт.aкo знaе некoј дa пoмoгне.пoздрaв
 
Т

Триптико

Гостин
Здрaвo сaкaм дa прaшaм дaли некoј знaе кaкo се брише истoријa oд мoбилен.прoбaв преку crome histori.. Амa избишa пoлa.инaки имам двa телефoнa регистрирани нa истa мaил aдресa и се штo пишувaм нa едниoт се кoпирa нa другиoт.aкo знaе некoј дa пoмoгне.пoздрaв
Користи друг mail за едниот тел. На секое синхронизирање ќе ти ја враќа историјата од другиот.
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Користи друг mail за едниот тел. На секое синхронизирање ќе ти ја враќа историјата од другиот.
Oк.фaлa aмa кaкo дa избришaм сaкaм нa пријaтел дa ги дaдaм и не сaкaм дa гледa кaде сум сурфaл
 
Т

Триптико

Гостин
Oк.фaлa aмa кaкo дa избришaм сaкaм нa пријaтел дa ги дaдaм и не сaкaм дa гледa кaде сум сурфaл
Одјави се од тој mail на тој телефон што ќе го даваш. После избриши историја без да се најавуваш. Chrome ќе остане без логирање и ќе се користи како таков. Нема потреба да се логираш со твој mail (или воопшто со некаков)[DOUBLEPOST=1454368397][/DOUBLEPOST]Најгоре одјави се преку: Menu - Settings - Sign in - Disconnect your Google Account. После бриши историја, колачиња....бла бла и ќе биде чист :) Или, после одјавување оди во Settings - Apps - Chrome и Clear data. Вака гарантирано ќе избрише се.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Си земав нов телефон од Али Експрес пред 4-5 дена.Се беше супер ама денес незнам што му е кога сум поврзана на вифи наеднаш ќе изгуби конекција и исто како да нема вифи, а за вифи има проверувам од друг телефон има кај овој мојов нема, пробав после од 3G и таму несакаше.Го исклучив и пак го уклучив дојде ама еве сега после 3-4 саата пак снема.... Знае ли некој што му е???
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Си земав нов телефон од Али Експрес пред 4-5 дена.Се беше супер ама денес незнам што му е кога сум поврзана на вифи наеднаш ќе изгуби конекција и исто како да нема вифи, а за вифи има проверувам од друг телефон има кај овој мојов нема, пробав после од 3G и таму несакаше.Го исклучив и пак го уклучив дојде ама еве сега после 3-4 саата пак снема.... Знае ли некој што му е???

расипан е:vozbud:

Се шалам-јас имав сличен проблем ,но многу пократко време кај мене правеше. Се работеше за ХТЦ дизајр Ц, кој неколку пати во денот губеше мрежа, после 1-3 минути се враќаше самата од себе. Нормално нон стоп добивав пораки за пропуштени повици. Кога немаше мрежа, немаше и интернет. Се распрашував, тоа било мана кај тој телефон
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
285
Поени од реакции
5
Пред 3 дена земав нов Ајфон 6 плус од ВИП.. Кога разговарам на телефонот со некој и кога другата страна ми зборува се слуша некое лупканје како некое делче да е откачено. А кога разговарам со гласот намален на пола тој звук го снемува. Дали е тоа тоа што мислам дека е или пак е нешто што софтверски може да се реши? Однапред благорадам на одговорот..
 
Т

Триптико

Гостин
Sony xperia e3 zaboravena shema nemozam da vlezam u noa za factory reset??
Help?
Heeeelp :D Колку ќе платиш да ти кажам 2 секунди работа? Шала на страна отвори ова на компјутер http://www.google.com/android/devicemanager и логирај се со твојот gmail и password (немој да кажеш дека не го знаеш). Одбери го телефонот (Device) и одбери Lock. Ќе ти даде да напишеш temporary password. Напиши и стисни Lock. На тел ќе ти се појави поле за password и ќе го напишеш овој сега што го пишуваше. Не заборавај после пак да си ставиш pattern или нешто друго за екранот. Толку :)
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Heeeelp :D Колку ќе платиш да ти кажам 2 секунди работа? Шала на страна отвори ова на компјутер http://www.google.com/android/devicemanager и логирај се со твојот gmail и password (немој да кажеш дека не го знаеш). Одбери го телефонот (Device) и одбери Lock. Ќе ти даде да напишеш temporary password. Напиши и стисни Lock. На тел ќе ти се појави поле за password и ќе го напишеш овој сега што го пишуваше. Не заборавај после пак да си ставиш pattern или нешто друго за екранот. Толку :)
Не се работе замене јас не заборавам вакви некој глупи работи пасворди или таквир работи
за друг се работе а пасворд незнае на емаил .. така да...
 
Т

Триптико

Гостин
Не се работе замене јас не заборавам вакви некој глупи работи пасворди или таквир работи
за друг се работе а пасворд незнае на емаил .. така да...
Не знам јас тоа. Ти прашуваш :D Успеа?
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Не знам јас тоа. Ти прашуваш :D Успеа?
Прегеска пробував и ништо го оставив
Ако ми го дадам јас ке го средам оти прегеска бев испаднат немам ни лаптоп ни интернет немав и како да го напраам хах
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Дали важи гаранцијата при скршен екран?
И дали некој менува екран на Lumia 640 и по која цена.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.603
Поени од реакции
38.763
имам проблем на таблетов у задње време многу ми крашуваат апликации, фб, снепчет и други, значи само што ќе ги вклучам се гасат, ги преинсталирав но џабе, некој совет?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
имам проблем на таблетов у задње време многу ми крашуваат апликации, фб, снепчет и други, значи само што ќе ги вклучам се гасат, ги преинсталирав но џабе, некој совет?
формат и се одново, не кажа за што таблет се работи ама претпоставувам андроид
и гасење активни апликации, нема друго чаре
 

Kajgana Shop

На врв Bottom