Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Sega veke ne se isklucuva... Go ostavam zaklucen i se nema iskluceno.. Mozno e samo da se uprailo? :)
Pozdrav i fala
Можно е пак да почне да рестартира, таква серија имаат пуштено на делови ... Тој проблем со рестартирање постои и тоа го прави баш тачот
Одштекај го тачот од плоча не рестартира
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
S6edge denes zemen od Ledikom ama koa odam na software update mi kazuva telefonot e modificiran i ke moram preku PC update da mu napravam,mu napraviv factory reset ama pak e isto care nekoe?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
S6edge denes zemen od Ledikom ama koa odam na software update mi kazuva telefonot e modificiran i ke moram preku PC update da mu napravam,mu napraviv factory reset ama pak e isto care nekoe?
Тргај враќај го телефонот е рутиран и го дрнкале софтверот,исклучи го телефонот и држи заедно vol down+home +power ке влезе во донлоад мод и види дали пишува knox 0x1 е чачкано а правилно треба да биде 0x0

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Тргај враќај го телефонот е рутиран и го дрнкале софтверот,исклучи го телефонот и држи заедно vol down+home +power ке влезе во донлоад мод и види дали пишува knox 0x1 е чачкано а правилно треба да биде 0x0

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kako da go resetiram sega??
20151005_193903.jpg 20151005_193903.jpg
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Држи го power 10 секунди, телефонот е рутиран и гаранција повеќе не важи за него тргај враќај го и барај си нов фабрички knox е 0 чим се рутира се активира и станува 1 ти пишува и кастом а треба и на двете да биде официјален и нема назат веќе :)
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Држи го power 10 секунди, телефонот е рутиран и гаранција повеќе не важи за него тргај враќај го и барај си нов фабрички knox е 0 чим се рутира се активира и станува 1 ти пишува и кастом а треба и на двете да биде официјален и нема назат веќе :)
Само сега како ќе им докаже дека тој самиот не го рутирал ?? Ептен заебанција.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Само сега како ќе им докаже дека тој самиот не го рутирал ?? Ептен заебанција.
Да, освен ако не го земал половен :) али ја кога продавам половен секогаш го одрутувам и го вракам на сток па го продавам за да може новиот газда да си прави легуларно апдејти

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Да, освен ако не го земал половен :) али ја кога продавам половен секогаш го одрутувам и го вракам на сток па го продавам за да може новиот газда да си прави легуларно апдејти


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Сега се наметнува прашањето зошто би рутирал и ставил кастм ром на Edge кога знаеш дека е заштитен со Knox во тој поглед и плус ќе ги добие сите наредни апдејти?? Евентуално ако предходниот корисник (ако е половен) го имал заклучено преку Remote. Инаку нема логика.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Сега се наметнува прашањето зошто би рутирал и ставил кастм ром на Edge кога знаеш дека е заштитен со Knox во тој поглед и плус ќе ги добие сите наредни апдејти?? Евентуално ако предходниот корисник (ако е половен) го имал заклучено преку Remote. Инаку нема логика.
Нема веза кнокс, кнокс е само за гаранција ја ги рутирам и флешувам ромови од што ми е досадно а и подобро работи на кастим ром него ли на самсунг башка и бришам блоатвер кој не го користам да не троши безвеза батерија, али кога го продавам секогаш го вракам на фабрички како да не бил чепкан

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Сменето без проблем плус гаранција од А3 ни дале од некоја си жена хехе, го земавме S6edge + одличен тел
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Е*ати ледиком, пред некое време имаше на ит форумот на едно дете му имаа дадено некој модифициран кинески Huawei P7.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Нема веза кнокс, кнокс е само за гаранција ја ги рутирам и флешувам ромови од што ми е досадно а и подобро работи на кастим ром него ли на самсунг башка и бришам блоатвер кој не го користам да не троши безвеза батерија, али кога го продавам секогаш го вракам на фабрички како да не бил чепкан

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Ок, јасно ми е тоа. Edge-от ок работи и сток. Е сега ако чисти блоутвер, тоа е друго. Ама па со кастм ром на Edge, читам на XDA, не работат правилно доста работи, барем некои корисници се жалат. Зошто да се мачиш кога ок работи сток и си платил прилично доста пари за телефонот.
 
Последно уредено:

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Ок, јасно ми е тоа. Edge-от ок работи и сток. Е сега ако чисти блоутвер, тоа е друго. Ама па со кастм ром на Edge, читам на XDA, не работат правилно доста работи, барем некои корисници се жалат. Зошто да се мачиш кога ок работи сток и си платил прилично доста пари за телефонот.
Тие се ванила ромови кој не работат некој функции на еџ, али ромовите базирани на тачвиз си работи се како треба дури и подобро од сток

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Тие се ванила ромови кој не работат некој функции на еџ, али ромовите базирани на тачвиз си работи се како треба дури и подобро од сток

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Не ванила, зборам за кастм од сток, гледам сега најново со порт од Note 5. Сеуште не се стабилни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom