Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Самсунг Галкси Ј5 што го нудат во Телком дали знае некој дали има Супер Амолед или TFT екран? Бидејчи прочитав дека на некој пазари ги нуделе со ТФТ а на некој со Супер Амолед екран. На Т Мобиле страната не пишува ништо за ова. И инаку некој некакво искуство или препорака за овој телефон ?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Самсунг Галкси Ј5 што го нудат во Телком дали знае некој дали има Супер Амолед или TFT екран? Бидејчи прочитав дека на некој пазари ги нуделе со ТФТ а на некој со Супер Амолед екран. На Т Мобиле страната не пишува ништо за ова. И инаку некој некакво искуство или препорака за овој телефон ?
Амолед е не е TFT

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Брат ми му удрил мерак на LG G4, па ме интересира какви се досегашните искуства со овој телефон.
Прочитав некои работи за него на интернет ама друго е кога ке ти каже некој кој имал некакво искуство.
Како стои со батерија при нормално користење на телефонот (пр:3-4 саати сурфање, 2 саати разговор) и дали се појавуваат некои проблеми кои ке сметаат во секојдневното користење?
@Ryan Giggs гледам ти го имаш телефонот некое време, ако можеш да ми кажеш нешто за него би бил благодарен.
Во кратки црти : телефонот перфектно легнува на рака иако е 5.5 инчи, екранот е перверзија 1440 x 2560 резолуција isp, камерата е како dslr апарат задна 16 мегапикслеи предна 8 мегапиксели, хардвер 2 процесора еден 4 јадерен + уште еден 2 јадрен 3 гб рам 32 gb сториџ простор, батеријата држи во зависност од колку го чачкаш ама испод 1 ден не е ( мене ми трае 1-3 дена со константно уклучен вифи и по потреба мобајл дата ) се пуни од 0-100% за 1.30+- часа, андроид софтвер 5.1 се чека на андроид М апдејт, сток андроидот е онака мех некад залагирува али не ради телефонот туку ради "добро" испрограмираниот андроид ( се средува со custom launcher каде после тоа телефонот лета ). Најголема мана му е што нема аксесорис за него т.е. се наоѓа чат пат дебела стакло фолија а маска такво нешто не постои се уште во државава :D и грее само ако имаш уклучено подолго време камера при снимање на видео и тоа би било тоа.
Слики можеш да видиш тука : http://forum.kajgana.com/threads/Кајгана-mtb-cross-country-клуб.78644/page-5
дел се сликани со gopro а тие чистите се сликани со lg g4
 
Последно уредено:
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Самсунг Галкси Ј5 што го нудат во Телком дали знае некој дали има Супер Амолед или TFT екран? Бидејчи прочитав дека на некој пазари ги нуделе со ТФТ а на некој со Супер Амолед екран. На Т Мобиле страната не пишува ништо за ова. И инаку некој некакво искуство или препорака за овој телефон ?
Super Amoled е екранот, нов модел е телефончето, средна класа изработка, солидни перформанси.
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Zdravo. Dali ke mozete da mi kazete koe e najdobro polovno telefonce za okolu 6.000 denari? Mi treba da ima Android ili iOS. Najvazno mi e da ne lagira, da ne secka, da ne koci i slicno.. Fala odnapred !
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Zdravo. Dali ke mozete da mi kazete koe e najdobro polovno telefonce za okolu 6.000 denari? Mi treba da ima Android ili iOS. Najvazno mi e da ne lagira, da ne secka, da ne koci i slicno.. Fala odnapred !
Не постои таков до тие пари што не сецка и нема да лагира

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Zdravo. Dali ke mozete da mi kazete koe e najdobro polovno telefonce za okolu 6.000 denari? Mi treba da ima Android ili iOS. Najvazno mi e da ne lagira, da ne secka, da ne koci i slicno.. Fala odnapred !
околу таа цена само виндоус да не лагира
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Кој лагира,кочи и мрзне :D

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Незнам што си користел али јас шитнав пред месец дена с3 т999 му имав и ставено неофицијален 5.1.1 андроид телефонот беше коска не кочеше ни лагираше ама тој е со подобар процесор од стандардниот и 2 гб рам , толку го дадов 100 евра .
 

Cataclysm

Член од
2 февруари 2009
Мислења
223
Поени од реакции
647
Zdravo. Dali ke mozete da mi kazete koe e najdobro polovno telefonce za okolu 6.000 denari? Mi treba da ima Android ili iOS. Najvazno mi e da ne lagira, da ne secka, da ne koci i slicno.. Fala odnapred !
За тие пари ја би нарачал некој refurbished од алиекспрес.
Добри телефони:
- Nexus 4 (најдобар избор според мене)
- Xperia M2
- HTC One XL 32gb
- Nokia Lumia 920
 

VENOM

تعيش حياتك بالطريقة التي
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.664
Поени од реакции
535
Телефонот е одличен, нема утка и не е промашај како G3 ако имаш можност зимај го и не се мисли,стандарт сот ке вадиш 4-5 саати сигурно, едино дизајнот не ми се свига, ако нешто го нема зимај го во предвид и ноте 4 ;)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Може малку подетално околу болдираното и што би препорачал до таа цена како за G3.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Може малку подетално околу болдираното и што би препорачал до таа цена како за G3.
:D ништо супер си е телефонот али оној со 3GB рам, до таа цена ноте 3

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom