Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Член од
23 април 2014
Мислења
20
Поени од реакции
2
Член од
15 ноември 2011
Мислења
1.427
Поени од реакции
751
Другар јас програмов го користев за алкател от916 и бришев драјвери поврзани со алкател, mediatek и сл. Ќе треба некој кој знае што треба да бришеш да ти каже, јас само знам за програмов дека ми помогна да избришам и да се инсталираат сами пак драјверите и да ја детектира сд картичката.
Пробај избриши што има од Самсунг и mediatek, па вклучи го пак мобилниот на усб ќе ги пронајде пак и веројатно ќе проработи, но пази вклучувај го програмот со десен клик на run as administrator na USBDeview.exe
 
Член од
15 јули 2014
Мислења
56
Поени од реакции
21
Имам еден проблем во врска со самсунг галакси с2. Сликите сакам да ги префрлам од мобилниот на компјутерот но нешто не е во ред. Го приклучувам кабелчето и на мобилниот и на компјутерот и на компјутерот нејќе да ми се инсталира апликацијата за да ги префрлам сликите. Па ако знае некој што е проблемот нека ми помогне!
Несум сигорен за с2 но јас имам с3 и на него има опција да избереш како да го поврзеш на усб дали како медиа или за слики пробај смени го режимот кога ке го боцнеш усбето на с3 во нотификации ми искачаше одма како е поврзан, и на тоа кога ке кликнев можев да менјам како што е поврзано. Значи една опција ти е да го смениш тоа да пробаш да го поврзеш како медиа или другото зависи кое ти е дифолт.

Друга опција ти е на плејстор побарај имаш програми што прават компјутерот да ти го чита мобилниот како усб меморија односно надворешен хард диск. Симни некој од програмите и пробај поврзи го како надворешна меморија и со копи паст ке си ги префрлиш.
 
Член од
21 октомври 2013
Мислења
90
Поени од реакции
0
Здраво, имам 10 000 на располагање за мобилен, половен, што мислите вие кој да го земам?
Јас мислам нешто с3ка самсунг појакиот модел или пак ајфон 4с?
Фала!
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Здраво, имам 10 000 на располагање за мобилен, половен, што мислите вие кој да го земам?
Јас мислам нешто с3ка самсунг појакиот модел или пак ајфон 4с?
Фала!
Ѕ3 нов во сетек беше 12900 мислам, провери дали има уште
 
B

Beck's

Гостин
Како да го исклучам бипот на камерата од Галакси С4 коа сликам, не глеам никаде таква опција
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Не може само со рут

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Со закон е забрането да се исклучува звукот при сликање во многу држави, затоа е тоа така.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
133
Поени од реакции
67
Мислење за Алкател Уан Тач Поп ц7.
Планирам да земам ваков, па пофалби/поплаки за телефонов ако има некој нека каже. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom