Постдипломски

Член од
9 април 2008
Мислења
790
Поени од реакции
357
Здраво , вака јас дипломирав право на ЕУРМ и сега сакам да се запишам на Мастер студии на Јустинијан па сакам да знам дали може со диплома од приватен да те примат на државен на постдипломски??
 

LaChupacabraLoca

jedi master
Член од
13 октомври 2011
Мислења
3.531
Поени од реакции
5.063
Нешо линкови за постдипломски студии за медицина ( насока лабораториски аналитичари, биохемија, хематологија итн ) ?
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Дали има некој запишано на полициска академија на постдипломски ?
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Јас студирам магистерски на ФЕИТ и цената изнесува 1800 евра за два семестри. Знам дека во споредба со другите факултети е скапо, но се одлучив за овој факултет, бидејќи:
1. Дипломата е светски призната и е во ранг на најуспешните факултети во светот;
2. Образованието е квалитетно.
во мое време беше 4 семестри по 9000 ден.
 
Член од
11 јануари 2014
Мислења
15
Поени од реакции
35
Ќе ми објасне ли некој во врска со постдипломските студии..
Јас студирам менаџмент, и кои ми се опциите да идам на постдипломски а да не бидат од областа на економските науки?
И дали како услов треба да се има некаков просек за да се упишат постдипломски?
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
621
Поени од реакции
612
Јас студирам магистерски на ФЕИТ и цената изнесува 1800 евра за два семестри. Знам дека во споредба со другите факултети е скапо, но се одлучив за овој факултет, бидејќи:
1. Дипломата е светски призната и е во ранг на најуспешните факултети во светот;
2. Образованието е квалитетно.
:pos: Кое образование е квалитетно, пет семинарски и си магистер...немој те молам....И што ако е призната светски диплломата, не ти вреди тоа ништо кога немаш знаење и практично искуство стекнато за врме на школувањето...еве ти си магистер по твојата струка.....јас имам фирма и сакам да те вработам....кажи ми што можеш ти да сработиш за мене, каков проект со твоето квалитетно образование можеш да направиш и да го извршиш од почеток до крај, за на мене како работодавец ти да ми се исплатиш?
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.820
Поени од реакции
5.926
Студирам на додипломски, 3 годишни студии. Дали морам понатаму да продолжам 2 години, или може и 1 година?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
312
Поени од реакции
153
Здраво! Ај малце помош! Сакам да прашам за втор циклус на студии, поточно за ,, Менаџмент на човечки ресурси во јавната администрација и социјалните дејности,, филозофски факултет! Дали некој студирал или негов пријател/познаник да сподели нешто ? Лесно, тешко, ова она? :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Студирам на додипломски, 3 годишни студии. Дали морам понатаму да продолжам 2 години, или може и 1 година?
Многу рано гледам за нештово :D Знам на скопскиот правен сестра ми беше генерација каде до дипломирање се учеше 3 години, плус 2 за магистер.

Во Битолскиов правен тука, 4 години е до дипломирање, и една е за магистер.

Така да веројатно вака некако треба и сега да стојат работите, освен ако нема промени (a од ко магистрира поминаа 4 години, така да може да има измени во тие програмите) :)
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.872
Здраво! Ај малце помош! Сакам да прашам за втор циклус на студии, поточно за ,, Менаџмент на човечки ресурси во јавната администрација и социјалните дејности,, филозофски факултет! Дали некој студирал или негов пријател/познаник да сподели нешто ? Лесно, тешко, ова она? :)
Имам другарка што завршува магистерски таму. Испитите ги полагаше како од шала со 10ки ама се жалеше дека немаат квалитетна литература, учеле од скрипти на српски и воопшто не беше задоволна од квалитетот на предавањата. Се нервираше дека воопшто ништо не научила, ќе добие само диполома и толку. Па ти види си, ако ти е за лесно да поминеш, оди. Ако сакаш нешто да научиш, барај си друго.
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Здраво,би сакала да го продолжам на постдипломски,дипломирам историја и би сакала да прашам дали би можела да се запишам на било кој факс?
 

Ovce_Pole-9

^Tennis Lover^
Член од
12 декември 2008
Мислења
234
Поени од реакции
14
Имам другарка што завршува магистерски таму. Испитите ги полагаше како од шала со 10ки ама се жалеше дека немаат квалитетна литература, учеле од скрипти на српски и воопшто не беше задоволна од квалитетот на предавањата. Се нервираше дека воопшто ништо не научила, ќе добие само диполома и толку. Па ти види си, ако ти е за лесно да поминеш, оди. Ако сакаш нешто да научиш, барај си друго.
Имам другарка што завршува магистерски таму. Испитите ги полагаше како од шала со 10ки ама се жалеше дека немаат квалитетна литература, учеле од скрипти на српски и воопшто не беше задоволна од квалитетот на предавањата. Се нервираше дека воопшто ништо не научила, ќе добие само диполома и толку. Па ти види си, ако ти е за лесно да поминеш, оди. Ако сакаш нешто да научиш, барај си друго.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
И јас сум заинтересирана за истиот смер Менаџмент на човечки ресурси само на Економски факултет или евентуално БАС (Биснис Акад. Смилевски).
Дали некој знае да ми каже нешто повеќе? Како е на Економски во споредба на Филозофски?
Тенк ју ин адвенс :)
 
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
И јас сум заинтересирана за истиот смер Менаџмент на човечки ресурси само на Економски факултет или евентуално БАС (Биснис Акад. Смилевски).
Дали некој знае да ми каже нешто повеќе? Како е на Економски во споредба на Филозофски?
Тенк ју ин адвенс :)
БАС нема менаџмент на човечки ресурси, има само оперативен менаџмент. И јас се мислам за таму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom