Посвоен сум?

vidra_sk

Баш ми е гајле :P
Член од
22 април 2010
Мислења
35
Поени од реакции
1
Па ако сум посвоена јас би ги побарала вистинските родители, би сакала да знам кои се и зошто ме оставиле, кои се причините, можеби имало нешто кое не ми е познато, нема однапред да судам.
А тие што ме посвоиле секако дека и понатаму ќе ги чувствувам како мои родители и луѓе кои ми дале дом, се грижеле за мене, ми ја дале целата љубов што ми е потребна.
Но, знам дека не сум посвоена. Плукната сум на мајка ми :) и по карактер, ама имам нешто и на татко ми :)
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Не сум посвоена...копија на моите родители сум:pipi:

А и да сум посвоена нема да ги барам моите вистински родители..

Причина:Зошто да ги барам кога ме оставиле,па која и да била причината не ме интересира.
За мене се родители оние кои ме изгледале,кои ми дале покрив над глава,кои ме хранеле и ми пружиле љубов.
А и кога би ги пронашла би ги пљукнала во лице и чао пријатно.
Може малку злобно но таква сум јас.
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
Кога бев помала и јас се прашував дали сум посвоена:raz::raz:
Дома немаме никакви слики додека мајка ми била бремена(плус многу други фактори), па се натаму ми одеше паметот.
Со тек на време заборавив на тоа...па сега ми е сеедно
 

Annath

Полуактивен член.
Член од
11 јуни 2010
Мислења
338
Поени од реакции
41
Родители не се само тие што те родиле и направиле. Родители се тие што се грижат за тебе, тие што се тука секогаш за тебе, што те прават човек, тие со кои што израснуваш.
Не е се во крвта. Јас ако би била на такво место, најпрво би била задоволна, затоа што моите родители ме направија ова што сум денес, човек, ми даваат љубов и подршка колку што ми е потребно, секогаш се со мене, и тука се за мене.
Да, би сакала да ги запознаам и моите биолошки родители, но тоа не значи дека ќе ги замразам овие што ме посвоиле, и дека ќе им го свртам грбот и ќе отидам кај биолошките родители.
Емоционалната врска е силна.
Со сигурност 100000% јас не сум посвоена. :pos2:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
ako sum posvoen i ako me pobara bioloshkata majka , ke i recham deka za mene majka e taa sho mi dade ljubov vo tekot na ovie godini i ke i recham da ne me bara poveke oti si imam majka , kaj bila taa site ovie godini pominato , PRIMERO VI KAZUVAM :D
 
T

tanja5

Гостин
Ako nekoj nema uslovi deteto da go gleda, podobro e da se dade na posvojuvanje. Ne e lesno deteto na drug da mu go dadesh, no ponekogash nema drug izlez. Zatoa ne treba da se osuduvaat ljugeto shto gi dale decata vo druga familija.
Ima slucai koga zeni so vonbracni deca, go ubile svoeto bebe. Zatoa podobro Adoptiranje otkolku drugi loshi raboti.
Ima familii koi ne se grizjat tolku za sopstvenite deca. I naprotiv od ova, familii koi adoptirale dete, povekje se trudat za deteto, i mu pruzat povekje ljubov.
 
Член од
10 септември 2009
Мислења
142
Поени од реакции
14
Не мислам дека треба да им се суди, не можат да се знаат причините. Доволна казна е што ќе си имаат грижа на совест цел живот. А и зашто би ги барала да дознаам кои се, што се, зашто се? Они не можат да го направат тоа? Родител е оној кој те изгледал, кој ти пружил парче леб и покрив над глава, и најбитно од се љубов.
 

Џони.

Не е Џони.
Член од
4 ноември 2009
Мислења
1.554
Поени од реакции
1.037
^Пријавете се на ,,Све за љубав''. Никогаш не се знае. :)
 
М

Мартин`

Гостин
Не сум посвоен мада и да би бил не би сакал да ги запознаам 'вистинските' родители зошто да биле вистински родители немало да ме дадат на посвојување.. така да едноставно е сите што се посвоени треба единствено да ги сметаат за родители овие сегашните ..
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Ја сум сигурен дека не сум посвоен пошо татко ми крвнички ме тепаше со ремен ко бев мал.
Туѓо дете така никогаш не би тепал.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
Ја сум сигурен дека не сум посвоен пошо татко ми крвнички ме тепаше со ремен ко бев мал.
Туѓо дете така никогаш не би тепал.
заклучок? - ако те тепам татко ти како мал со каиш значи не си посвоен :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
заклучок? - ако те тепам татко ти како мал со каиш значи не си посвоен :)
не баш така , има тепање и тепање, ако те тепа онака крвнички со бес, значи негово дете си, може шо сака да ти праи, али ако те тепа али не баш така крввнички, значи нешо не е во ред со односо татко - син, то ест не е природен таков однос и аутоматски значи дека си посвоен
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
не баш така , има тепање и тепање, ако те тепа онака крвнички со бес, значи негово дете си, може шо сака да ти праи, али ако те тепа али не баш така крввнички, значи нешо не е во ред со односо татко - син, то ест не е природен таков однос и аутоматски значи дека си посвоен
Значи има тепање и тепање Тарас Буљба стил :), имав еден другар кој ги праша родителите за тоа, на одговорот на татко се смеам и денеска по 20 години.

Синко и мене ќе ми беше помирно на душава да беше тоа вистина и да беше ти посвоен, верувај ме и мене не ми се верува дека вакво говедо како ти е мој призвод и на мајка ти.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
pa verojatno na pocetok bi mi bilo tesko ...no na krajot ke sfatam..postarite velat deka vistinskite roditeli ne se onie koi te rodile..tuku onie koi te izdignale,koi bile so tebe vo najteskite momenti,koi bdeele nad tebe noki koga si bil bolen,koi bile srekni na tvoite uspesi i tazni na tvoite padovi
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Камо среќа да сум посвоен, моите родители ми го направија животот пекол....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom