Пораѓај!

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Полека, полека ме смирувате и ме предомислувате за природно, без епидурални и чуда. :)
Зошто ви се качуваат на стомак, затоа што не можете да напнете?
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Полека, полека ме смирувате и ме предомислувате за природно, без епидурални и чуда. :)
Зошто ви се качуваат на стомак, затоа што не можете да напнете?
Mene ne, valjda toa koa nemaat sila za da dadat napon i mora nekoj od strana da pomaga.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И природно боли после раѓањето, ама кај секоја е различно. Жена ми месец и пол не можеше ни да седи, а ни пак малиот во раце да го држи. После тоа 4 месеци и требаа, за целосно да се врати во нормала.


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Да не ја зашиле лошо? Мајка ми така со мене, лошо ја зашиле и не можела да седи месец - два ама со сестра ми трчала уште утредента :D[DOUBLEPOST=1445266341][/DOUBLEPOST]
Malce e redovno so ti se kacuva domashniot pa i na poragjaj ebago :pos:
ја мислев метафорички ломотат над мене сега Агда кога сумирала си викам уште ова фалеше :lolzz:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Да не ја зашиле лошо? Мајка ми така со мене, лошо ја зашиле и не можела да седи месец - два ама со сестра ми трчала уште утредента :D[DOUBLEPOST=1445266341][/DOUBLEPOST]
ја мислев метафорички ломотат над мене сега Агда кога сумирала си викам уште ова фалеше :lolzz:
E a pazi situacija, jas lezam na ctg, poso tretovo sto godini go nadnosev, i ja prasuva tamu edna ti da ne imase sea odnosi onaa rabota so maz ti i ovaa sea zenickava si kjuti ne ne sme imale, i ja i se vrtam de be sestro i vikam i tie prasanja li gi postavuvate, pa vika so da ja prasam osmi mesec pocnala da se otvora, vikam pa normalno imale sex ali valjda ne praele akrobacii, i zema mi ja trgna zavesata i mi vika lezi tamu ti tebe ti trebaat akrobacii 2 nedeli posle termin si :icon_lol:[DOUBLEPOST=1445266626][/DOUBLEPOST]
Мајка ми со мене имала и скршено ребро од качување.
После тоа бабицата ја ставиле на диета.
:eek: greota zenata, horor filmovi.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
E a pazi situacija, jas lezam na ctg, poso tretovo sto godini go nadnosev, i ja prasuva tamu edna ti da ne imase sea odnosi onaa rabota so maz ti i ovaa sea zenickava si kjuti ne ne sme imale, i ja i se vrtam de be sestro i vikam i tie prasanja li gi postavuvate, pa vika so da ja prasam osmi mesec pocnala da se otvora, vikam pa normalno imale sex ali valjda ne praele akrobacii, i zema mi ja trgna zavesata i mi vika lezi tamu ti tebe ti trebaat akrobacii 2 nedeli posle termin si :icon_lol:[DOUBLEPOST=1445266626][/DOUBLEPOST]

:eek: greota zenata, horor filmovi.
Јебемти глупите прашања, сигурно во целибат не биле 9 месеца. Се отворила некоја 8 месец и готово, секс имале затоа е отворена, да идеше тоа така колку ќе се рокаа во 8 месец за да заврши голготата што побрзо :pos:
Требаше да и кажеш дај да видам што имаш на лагер па ќе размислиме за акробациите :icon_lol:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Јебемти глупите прашања, сигурно во целибат не биле 9 месеца. Се отворила некоја 8 месец и готово, секс имале затоа е отворена, да идеше тоа така колку ќе се рокаа во 8 месец за да заврши голготата што побрзо :pos:
Требаше да и кажеш дај да видам што имаш на лагер па ќе размислиме за акробациите :icon_lol:
Mi ja trgna zavesata fino kulturno me odjeba toa ti e drzavna, i plus tamu so vrski uste vladikata so nebese umesan u mojot poragjaj se zivo bese, zatoa moze i lesno proagjav shta rechi ... :D
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.678
Поени од реакции
19.589
Арно што ми кажа, јас би испаничила дека нешто не е во ред.
E koga ides prv pat na poragjaj ko Alisa u zemjata na cudata si niso ne ti e jasno, eden te nosi vamu drug tamu, dodeka da se svrtis ke pocne da te boli i ke te porodat i posle toa se ke ti se vraka film nazad i ke vidis so kako se desavalo.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Арно што ми кажа, јас би испаничила мислејќи дека нешто не е во ред.
Трета сум, а најтешок пораѓај. Така да, нема правило, не паничи.

А на цтг ако не е активно бебето те тераат да јадеш чоколадо за да се размрда, ете ти причина плус да останеш трудна. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom