Поплаки

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Сума сумарум,уплата 230 денари,исплата 30 денари на име ВАУЧЕР ЗА ЛАКИ ЛУЗЕР,ОК Е,ок.:гик:
img166.jpg
img167.jpg
img168.jpg
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Кога не оди не оди,11 поени имаше другарчето Мотум на крај на 3/4,и до крај не даде ниеден ебан поен,којзнае и дали се обиде?
img169.jpg
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Вака сеа, прво сакам да се наебам мртва матер на сите Богови на светот, да не ги спомнувам поединечно, затоа што држат у живот вакви кретени како Казнс, Таунс, Харден и Кармело Ентони. Да ти го ебам балансот у светот кога вакви јадови мртви успеваат у животот, да бог да цркнале сите до еден. Второ, сакам да му ебам се живо и неживо на Казнс ради тоа што го промаши тоа ебано слободно ноќеска и ми скрати 8000. Трето, сакам Таунс да добие страбизам, да почне да се кочи кога ќе збори со девојче, со мајка, татко и све остало.
Четврто, не ми е јасно зошто секогаш кога ќе чекам нешто вака за поубава добивка мора да се деси вакво нешто? Мора да ми промаши слободно, да добие 8 технички, да се повреди, да умре од смрт, да промаши забивање итн итн...

ЦРКНЕТЕ ГНИДИ СВЕ ВИ ЕБАМ!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Вака сеа, прво сакам да се наебам мртва матер на сите Богови на светот, да не ги спомнувам поединечно, затоа што држат у живот вакви кретени како Казнс, Таунс, Харден и Кармело Ентони. Да ти го ебам балансот у светот кога вакви јадови мртви успеваат у животот, да бог да цркнале сите до еден. Второ, сакам да му ебам се живо и неживо на Казнс ради тоа што го промаши тоа ебано слободно ноќеска и ми скрати 8000. Трето, сакам Таунс да добие страбизам, да почне да се кочи кога ќе збори со девојче, со мајка, татко и све остало.
Четврто, не ми е јасно зошто секогаш кога ќе чекам нешто вака за поубава добивка мора да се деси вакво нешто? Мора да ми промаши слободно, да добие 8 технички, да се повреди, да умре од смрт, да промаши забивање итн итн...

ЦРКНЕТЕ ГНИДИ СВЕ ВИ ЕБАМ!
My life story:facepalm:Истите "проблеми",не знам навистина како е можно,(речиси)секогаш кога чекам некој играч ИЛИ ДА НЕМА ДЕН,ИЛИ ЌЕ СЕ ПОВРЕДИ,ИЛИ ЌЕ ГО ЗАЛЕПАТ 100 ПАТИ како во неделата кога го чекав мајмунот Хорфорд,3 банани изеде во 4/4,да ти ебам центарот да ти ебам,два бунари имаше,мајмун,1(еден) ебан кош ми требашеи слично,а ако по некоја случајност играм минус ИМА УТАКМИЦА НА ЖИВОТОТ.
Абе како за инает контра тикетот ми одат,како да гледаат шо играм и играат ДА МЕ ЗАЕБАТ МЕНЕ,против сите статистики и закони на природата.
Најлесно е да си играш на слепо,како оние во рубриката ТИКЕТ ДАНА,ќе извадат некој луд тикет од 880 милиони вкупна квота,ќе фатат со 30 денари 100 илјади евра,а ние кутрите анализираме овде,ОВАЈ ИГРАЛ ВАКА,ТАА ОДБРАНА НЕ ДОЗВОЛУВАЛА ПОЕНИ ОД ТАА ПОЗИЦИЈА,тој играч ротирал,вака така:kafence::pos:
Ах,шо ти е недостаток на среќа во коцкарскиот живот,исто како една кола да нема волан.:bance:
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.374
Поени од реакции
1.948
https://www.mozzartbet.mk/mk/oblozuvanje/status-na-tiketot?ticket=1570-3302616-1462
Најлесно е да си играш на слепо,како оние во рубриката ТИКЕТ ДАНА,ќе извадат некој луд тикет од 880 милиони вкупна квота,ќе фатат со 30 денари 100 илјади евра,а ние кутрите анализираме овде,ОВАЈ ИГРАЛ ВАКА,ТАА ОДБРАНА НЕ ДОЗВОЛУВАЛА ПОЕНИ ОД ТАА ПОЗИЦИЈА,тој играч ротирал,вака така:kafence::pos:
Еве едно такво, за 5 минути направено, арно ама.. статива, мме. :(
https://www.mozzartbet.mk/mk/oblozuvanje/status-na-tiketot?ticket=1570-3302616-1462
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Брук Лопез од Бруклин :facepalm:
Стално оди просек по 20 коша, ја префрла границата, сношти факинг 11 поени даде само а 30 минути помина на паркетот :tapp:
КУЌА ТИ ГОРЕЛА МАЈМУНЕ !!!
Сто евриќи ми ги зеде од џеб, да ти ебам фацата како на полноглавец, стално кога ќе пишам некој плус бе или нема ден, се промашва или пак само асистира ала Режон Рондо :lut:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ама почна новава година...

Кинезите Жеџианг-Чингдао за еден поен...

105-108 (26-18 34-34 20-25 25-31)

Катастрофална трета четвртина, последните 5 минути не дадоа повеќе од 13-14 поени.:tapp: 5 минути пред крај 225,5 тоталот и пак не влезе.:pos::tapp:

102-106,напад домаќините имаа и ја изведуваат од аут,ја фаќа тој мамлазот,му се лизна и којзнае како успеа да ја исконтролира и бам степ бек тројка. 35-36 секунди имаше до крај,феноменален резултат.

Тајмаут,прават напад напад гостите и нормално ја приватизира чамугата и толку јака финта му направи на Кинезот,што го прати по мандарини во Монголија,излезе како на автопат сам и успеа да промаши положување,положување не реализира.:tapp: Ко што велат хрватине,сам самцат.Во радиус од 3-4 метри ниеден играч,ама тој сакаше атрактивно свртен назачки.Мамето да ти го ебам,ебате чамугата.Остај тоа само едно слободно промаши од 12-13 и баш фалеше тој еден поен.

Напад домаќините за водство,промаши нивната чамуга од лесна позиција,фаќаат офанзивен и неписмениот ја тропка топката и успеа да ја удри в нога и во аут. 4 секунди останаа до крајот,на 2,6 направија фаул и на крај од пола терен бунар.

На едниот тикет ги имав овие со Бамбри тенисот,на другиот Гуандонг +5,5(водат 9 разлика :boksix:) со Басилашвили анти талентот +3,5(2-6 0-5).:notworthy:

На 2-4 брејк шанса имаше и 7 гејма во низа си ги изгуби.Најверојатно и компир ќе јаде.

Еј некојси Ал Мутава на Поспишил два брејка му удри,овој неписмениов не може да му направи.

Јако комбинирам.:cool:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Некни ми носат добивка 3200 со пресврт во последните 5 минути , денеска си зимат данокот. :D

mrs.jpg
 
B

Blade Torch

Гостин
Oк е Венус, доиграј со тинејџерка која нема соберено 10 освоени гема во кариерата за да ме заебеш за 100евра, а потоа следно коло откажи се од турнирот. Ламја циганска лакома за пари!
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.932
Поени од реакции
35.292
Утре сакам првата вест што ќе ја прочитам на нет е дека Парехо умрел од бизарна несекојдневна чудна смрт. Па копиле едно , веруваш ли дека право зимам писмо и ќе и пишам на мајкати на шпански , ПАРЕХО Е МРТОВ КУРВООО ПУШИ ГО СЕГА И ТИ ЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈ ( оти шпанците така се смејат) Да умрете сите да умрете, и овоа хоштаплерска кинеска валенсија да отпадне барем во сегунда , да плачете 10 години да не видите примера , како тој шо ја колнел Бенфика. Страшен лист еј , за 100 уплата комбинирано утакмици сабота/недела и како ќор за стап само Валенсија беше за понеделник. За 100 ден уплата носеше 25 сомича ејјј , шо оти ја бранев 1Х за 50 евра , не е тоа тоа. Па у вреќа со путки да бркнам рака за кур ќе се фатам све да ви ебам.
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Утре сакам првата вест што ќе ја прочитам на нет е дека Парехо умрел од бизарна несекојдневна чудна смрт. Па копиле едно , веруваш ли дека право зимам писмо и ќе и пишам на мајкати на шпански , ПАРЕХО Е МРТОВ КУРВООО ПУШИ ГО СЕГА И ТИ ЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈАЈ ( оти шпанците така се смејат) Да умрете сите да умрете, и овоа хоштаплерска кинеска валенсија да отпадне барем во сегунда , да плачете 10 години да не видите примера , како тој шо ја колнел Бенфика. Страшен лист еј , за 100 уплата комбинирано утакмици сабота/недела и како ќор за стап само Валенсија беше за понеделник. За 100 ден уплата носеше 25 сомича ејјј , шо оти ја бранев 1Х за 50 евра , не е тоа тоа. Па у вреќа со путки да бркнам рака за кур ќе се фатам све да ви ебам.
Zosto ne ja branese vo Zivo so sleden gol, bas I toa 3 pati vodese Valensija, a posle penalot sigurno kvotata preku 10 bila za Osasuna sledeci gol; ke profitirase povekje.. steta!

P.s.

I jas da im ebam sve na tie Hradec so Kolin, ceskata kosarka over 168.5 a zavrsuva 166kosa a 50sekundi pred kraj bese 82:83 I rekov sigurno ke pravat sea fauli ova ona ke ima slobodni ali kurac......
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

7poena prva cetvrtina ..10poluvreme ..samo ebeni dva poena 3ta cetvrtina ..dva edinstveni suta 4ta cetvrtina edno po drugo ..edno za dva poena i drugoto za tri poena ..posledna minuta dva faula nad nego ..pri 12 poena ..od 4 slobodni samo edno ebeno pogodeno ..taman so site 4pogodeni ke projdese granica ..krv da sere ..
Ova veke ne se trpi ..ova nesreka koja me prati ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 октомври 2014
Мислења
2.041
Поени од реакции
802

7poena prva cetvrtina ..10poluvreme ..samo ebeni dva poena 3ta cetvrtina ..dva edinstveni suta 4ta cetvrtina edno po drugo ..edno za dva poena i drugoto za tri poena ..posledna minuta dva faula nad nego ..pri 12 poena ..od 4 slobodni samo edno ebeno pogodeno ..taman so site 4pogodeni ke projdese granica ..krv da sere ..
Ova veke ne se trpi ..ova nesreka koja me prati ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom