Поплаки

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.055
Умрете бе 100 пенала ми утнаа овие два дена.
 

Attachments

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Поглуп спорт од женска одбојка немало,ниту ќе има. Прв сет тепаат 25-17,од прв до последен поен беа во водство.Втор сет губеа нон стоп,а имаа шанси илјада и една да се вратат,ама не успеаа никако.16-19 губеа,имаат напад и пак се испосраа.После тоа 3 поени другите и отиде сетот низ вода.

Сега трет сет почнаа 4-0,сега 4-4.:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::tapp::tapp::tapp: Еј Бернардињо им е тренер,па тој ќе полуди со овие џукели бе.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440

УМРИ БЕ МАЈМУНЕ СКАПАН,РЕЖИСЕР НА ПОРНИЧИ,се по список да ти ебам лопов еден скапан,да ти ебам екипата скапана,никаква,арамиска,проклет тим бе:tapp:.
Која проклета екипа се овие бе,НА ЕБЕНА ДУПЛА ШАНСА МЕ ПАЃААТ,да ме ебат сите црнци од тие порничите шо ги снимал ова ѓубре на сликата.
Кој :kuracc:ме тераше бе да ги додавам овие/На најмалиот коефициент паѓам,златно ливче на бет365 си скоцкав,12 утакмици,11 влегоа лаганица и овие најдоа бе,хаха.
3 шута на Бешикташ 3 гола,овие кретените 20 шута,17 корнери џабе,ЕЈЈЈ 3 ГОЛА ДА ПРИМИ ИТАЛИЈАНСКИ ТИМ ДОМА,и тоа од кој бе/
И како да играш како/Таман на 2-2 си викам НЕ СЕ ТОЛКАВИ МАНГУПИ НАПОЛИ УШТЕ ЕДЕН ДА ПРИМАТ,и одма по тоа си светнува 2-3.
Сркоја чест,пенал промаши онај Миџетот Инсиње,кој ти дал пенал да шутираш тебе бе кретену еден хобитски.се затрча и таман пред да шутни како некое ситно оро да играше му се закопа ногата пред топката,ФИНТА ПРАЕШЕ МРСУЛОТ,и напрај,абе НОГАТА ДА ТИ СЕ ИСУШИ,тој фудбал ќе игра,Наполи екипа биле.
Не бе не се сум салам јас,каков малер ме има затерано страшно нешто овие две недели.
Вчера Роналдо лигушот го играм ДАВА ГОЛ,залижаниот делуваше како некој аматер.:tapp:
Во неделата Интер,пенал ми промашуваат,на крај од 1-0,пресврт среде Милано,секоја чест.
Во саботата ПСВ,27 шута на гол,и тоа е недоволно,факинг Хераклес бод зема среде Ајндховен.
Во четвртокот,Звезда кошарката дава 40поени на полувреме,во 3/4 само 8 скапани поени даваат бе,осум,нормално јас ја чекав плус на кошеви.
Велс ме паѓа,со ебената Грузија бе,нерешено вадат.
Не е можно ова стварно,не беа којзнае колкави пари,вкупна добивка на сите 4 ливчиња некаде околу 10К,а на ливчето кај шо ме скина Роналдо ќе чекав и нешто за викендот,ептен реални коеф,АМА МЕ НЕРВИРА НАЧИНОТ НА КОЈ МЕ ДУПАТ,пенали се промашуваат,илјада шанси..
Не бе џабе е,кога не оди не оди,никако да фатам во последно време,не е можно ова,барем не бев до толкав малер кога ќе се докопав до последна текма,од 5 ливчиња барем 3 ќе влезеа,сеа невозможни работи ми се случуваат.:shook:
 
Последно уредено:

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
img148.jpg
Сум чекал којзнае колку вакви ливчиња,за далеку поголеми суми ама толку ДАЛЕКУ ОД ДОБИВКА НИКОГАШ НЕ СУМ БИЛ,не ми е за парите колку шо се разочарав за НАЧИНОТ,абе ајде таму еј,разбирам да е тесен меч,реално двете екипи се јаки,ама ваков епилог немаше шанси некој да предвиде,не е можно ова,да ти ебам и ракомет и се.
Не е можно бе,не е можно по сите закони на логиката,рандомот и сите ГЛУПОСТИ,не е можно една ШАБАНСКА,ШАЛАБАЈЗЕРКО-ХОШТАПЛЕРСКА ЕКИПА како РНЛ да го тепа Киелце вака,да го изгази ЕВРОПСКИОТ ШАМПИОН СРЕДЕ ПОЛСКА,ЕЈЈЈЈ.
Абе ајде таму,екипата која вадеше бод со Сегед,едвај,дома се тресеа до последен напад со парталски екипи ко Цеље и Кристианстад,со Мешков делуваа небаре се СЕХА лигаш и сега СО РЕЧИСИ ВТОРА ПОСТАВА,со Деки,со Стенхаузер бе:tapp:го СИЛУВАА КИЕЛЦЕ,ејјјј,се шо шутнаа влезе,какви акции,а дома со 5 класи послаби екипи како некои АМАТЕРИ ДЕЛУВАА/Т.
КОЈА ГАДНА ЕКИПА СЕ ЗНАЧИ,настрана дека се јака екипа,сигурно не станале шампиони на Германија без квалитет,ама дека се МЕСТАЧИ СЕ,ова е доказ,племе да ебам ваше
Па кога ќе го слушнам онај тренерот Јакобсен на тајмаут со тој пискавиот глас ми иди да се убијам на лице место.
Ама и Киелце беа УЖАС,абе ајде таму,шо е она бе се да ви ебам?ОДБРАНА СИГУРНО НЕ БЕШЕ,да ви ебам глупите Пољаци,ви се секоја рацете пичка ви матер ваша тикварска..
Неам коментар,не е можно ова шо ми се дешава,абе како во ливче да ти гледаат и како за ИНАЕТ КЛЕТ ИГРААТ ПРОТИВ ТЕБЕ,неам друго логично објаснување за ова.
5 кола поминаа во ЛШ,едно ебано ливче да не фатиш за викенд,доволно е,ВРЕМЕ Е ЗА ПАУЗА,нема смисла ова.:shook:
Џабе е,отсеа да си играм РАНДОМ,не вреди ни да анализираш,ни да се трудиш да бараш слаби страни на екипи и слично,кога ќе видиш некое шанкуре шо ќе погоди ФИКСОВИ 45-90 и ќе напрај 100илјади коеф и ќе фати со 20 Српски динари 200 и кусур илјади евра а ти кутриот се мачиш 20 коеф да скоцкаш,со 5 саати мислење шо да додадеш и одземеш,треба да сфатиш ДЕКА СИ НЕНОРМАЛЕН,и џабе се трудиш,се е рандом овде,или те САКА ИЛИ НЕ,нема трето.
Џабе е ,ајт таму ебете си матер и кладилници и се.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
\
kad nece, nece


@Tomasino дојди да те частам 2000 и да не плачиш, во септември 5 пати со ред последната ме паѓаше 92 или 93 и ич не му се секирав за 5-10 пати поголеми суми од твојата, уплатени ми беа вил хил и само уплатата ми ја вратија
ако сакаш да видиш што е малер види 6тиот пат што се случе
96та честерфилд ме падна за 1 400 000, ја неместија утакмицата. Прво 2 пенали
му поклонија на гилингам во 65 и 76 мкинута, и во 96 гилингам изведва аут па двајца од честерфилд ја враќат со глава топката кон голманот овие од гилингам чиста си ја земат и си шуткат в гол и завршва утакмицата инстантно
http://www.rezultati.com/utakmica/KbMgg0Em/#video

 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Ај што ме паѓаат,ама па и ми ствараат тешки нервози со финалниот скор.Преку ден само Троицки,а ја уште се чудам како го одбрав единствениот недобитен тип(+1,5 прв сет).На крај си победи фино лепо.Нервозата одма порасна кога видов што направил.:mad:

Сега ЦСКА-Медвешчак 5+.СКА 1-5+ лесно,а Џонсон/Пецнер последни ги чекав.

Хокеј натпревар,а 44 минути без гол.:facepalm::facepalm::facepalm: ЦСКА на домашен терен против офанзивниот Медвешчак,а остај што се офанзивни,знаат да бидат и агресивни. 1/7 power play CSKA :tapp::tapp: Прва третина 6 исклучувања двете екипи и ниеден гол.

Отвораат Медвешчак први,се вратија ЦСКА после 3 минути и уште навивачите го немаа прославено првиот гол,стигна и вториот.После само 9 секунди!:uzi: Ај реков ова нема кај да бега,12 минути останаа до крај и се отвори ептен добро натпреварот.

На 6 и пол минути до крај,Медвешчак останаа со играч помалце.Ако дадеа тогаш гол ЦСКА,ќе имаше 5 гола 100%.На три пати имаа феноменални шанси,ама гостите сите три пати милисекунда побрзи и ги очистија евентуалните шанси за гол.
На 2 минути и 48 секунди повторно играч више за ЦСКА.Пак одлично поради тоа што ако дадеа гол,ќе останеше доволно време за уште еден на празниот гол на Медвешчак(во хокеј одат алл ин и играат без голман) .

Пола минута јалови напади и пак Медвешчак исклучување.:boksix: 5 на 3 е одлично,ама не и на крај кога ти требаат два гола.Дадоа гол ЦСКА,ама дадоа гол после минута и 29 секунди,секунда пред да се врати едниот играч на Медвешчак.Премногу спори напади,а не им ни требаше да се брзат,трошеа време. Останаа уште 35 секунди и пак беа со играч повеќе ЦСКА ама изгубија во булито и отидоа гостите во напад.Тие го извадија голманот,неочекувано според мене бидејќи беа со играч помалку и поразот им беше неминовен,ама срцелии си биле луѓето.Стигаат ЦСКА до пакот и беа во контра 3 на 2 и копилето место да оди во напад,од нигде никаде проба лоб.Нормално промаши,а имаше празен гол!!!!:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::shok2: Уште два-три метри барем да отидеше понапред и од средина чисто беше,немаше кај да бега голот.МАЛЕРИШТЕ!:pov:

А за да ми биде уште покриво Џонсон/Пецнер спасија меч топка на сервис од другите и победија.:popce:
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
14875427_10210118773666500_481883813_n.jpg ,
Ти ебам тој метјуз 3/16 шут од поле .... за .5 ме падна
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не е завршен ама морам да го испцујам ! Вавринка коњу еден неписмен на свој терен изгуби од факинг миша зверев ....
Исто и ПСЖ и телето кавани 91 минута контра 3на 1 отворени матуиди и хесе тој иде да дрибла и му ја зедоја топката од позади мамицата мамина да му ебам !
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Дел Потро никогаш во кариерата нема изгубено од Нишикори, вчера го играм пак да добија и нормално си губи лаганица 2:0 КАКО ЗА ПРВ ПАТ :rolleyes:
На друг тикет, го играм Цирбес од Макаби + да дај 10 коша, на полувреме има 8 поени даено и второто требаше само 2 ебани коша да дај и нормално цело второ полувреме не даде кош и остана на 8 :mad:

АЈТ ТАМУ У КУРАЦ !!!

Каков малер ме има затерано, да пишам ватерполо ќе се удават ватерполистите :mad::mad::mad:
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.589
Нече среча поштеног човека. 1-1 завршија мајчините.
14923106_10210303629364622_158618958_o.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom