Поплаки

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Овие Реал и Атлетико да даде господ гомна од уста да серат пичка им матер да им ебам,секое пиче што им се влажни дома од мало до големо ќе им ебам.
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Овие Реал и Атлетико да даде господ гомна од уста да серат пичка им матер да им ебам,секое пиче што им се влажни дома од мало до големо ќе им ебам.
Хесе има 9годишна сестра.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ојте бе и Еспањол и Билбао и сите до еден да ви ебам Каталонија и Баскија и упичку матер фатете смрдени едни,како можи бе 2+ да ги чекам и од првото полувреме посраните 1-0 остана и се здрве еј..ни нерви немав повеќе да ги гледам овие смрдените Билбао не ни нападнаа копилињата дај боже да умрат од цифилис сите до еден пичка му матер нивна..како можи бе 1-0 да ми остани ова само мене ми се случува..100 минути играат и 1-0 остана..па одете ебете се и не играјте фудбал
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.198
Поени од реакции
4.896
За џабе не рекле искусните кладионичари "Ако не фатиш за Велигден никогаш нема да фатиш" то е вистинито :D
4-5 години со ред имам заприметено за Велигден како алва влегват утакмиците, скоро цел билтен влегва, ама јас проклетникот, не сум за поплака овде за пишење, за плачење сум, со гајда да ме жалат !
Си пишам уште од вчера тикет, дека денес спортлајф не работат и си ги пишав сите фудбали и кузнај шо ЃАОЛ ме натера да свртам на последните страни од билтенот и видов ракомет дека играт лига на шампиони и се кладов во Пик Сегед - Кил 2 :tapp:
Фудбалите сите лесно си поминаја и ракометот на плеќи ! :place:
Ама како да осеќав уште од сабајле ко се разбудив, се ме копкаше тој ракометот Кил, а 1.30 беше, се ми одеше мислата дека Сегед ќе напрај изненадување и тоа се случи !
Ми ги зедоја 4000 велигденски, како поклон ќе ми легнеја !
Каков малер сум не е можно, да си ги остаев фудбалите утре на исплата ќе бев, ама јас од 1 вреќа пички за кур се фатив во тој Кил посраниот ! :mad:

Ваква Недела за обложување немало одамна, па слеп да влезеше вкладилница денес ќе фатеше, од прва до последна страна во билтенот сите фаворити добија ! Ќе се памти ваква недела, особено Велигденска :D Другарите едниот пред 2 години точно зе Велигден зеде 150 евра, другиот лани 100 евра, јас со таквото враце останав пак а влегоја 99% од утакмиците и после за Велгден не се фаќало :cool:

1. Кил појќе никогаш титула да не видите ! Да дај Господ да ја изгубите титулата и во Германија и во лига на шампиони !
2. Стативите ги отепаја, па толку среќа да се немало, ми го сврти среќата грбот со тој ракометот, рамката од голот од денес ќе се вика КИЛ, нема појќе стативи, пречки, треба нова конструкција на голот ја искршија играчите од Кил !
3. Голманот на Кил, па екс голманот на Пелистер ТОСЕТО да застанеше појќе одбрани ќе имаше од онај мочкото ! 20 и нешто % имаше одбранети удари само....
4. Од десно крило Сегед ги избуши ! Колку само вишок имаја тука како ветер си влегваше десното крило...
5. Бомбач ГИ УБИ ВО ПОИМ ! Па овај вака ако игра секогаш НАЈДОБАР среден бек ќе биди во светот, лајна да јадат сите средни во ракометот, баш кога играм против него се рашутира, од трибина фрижидер да фрлеше ќе влезеше....
6. Тој голманот на Сегед младиот, педерче едно и ти вака ако браниш треба да конкурираш за најдобар голман во свет ! Се кога играм против некој умрени тогаш се покажват на дело....

Шо треба појќе да пишам незнам, денес и Тинекс Пролет - Кил да играја, Пролет ќе тепаше од шо сум малер !

И ЗА КРАЈ РАКОМЕТОТ Е СПОРТ НАЈГЛУП ЗА ОБЛОЖУВАЊЕ ! :mad:
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Крка куро да ми јадете пички аптекарски!!
Завршил сам со кладилница,толку,крај!
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Билбао гг,Барса и Бреда да дае господ да умрете у рок од 24 часа педерско све да ви ебам овие менталните Барса и Бреда од 2:0 водство 2:2 им праат па више преку курот бе 2-0 да водиш и нерешено да заврши да дае господ нозете рацете све да ви се скрши и да тотенхем ги заборавив кокошки да ве изедат да дае господ пичка ви матер,преку 50 илјади ми избегаа овој викенд аииииииииии ќе се збрцам како може овие 3 екипи да ме заебат
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.238
Поени од реакции
19.396

Од денес,си реков нема да играм,и така немаше утакмици,ама пак ме натера:gjavol: и ај едно на ќоро пишав...
Не бе,џабе е кога немаш среќа...
Вчера Вардар за 4тисуча...:bravobe:
Прошлата недела сам си избегав од парите,во вторникот Пелистер го играм 0-2 гола,на сите утакмици малку голови,јас еднаш ги пишав 4+...:pos:
Дефинитивно е време да се откажам,ќе изиграм уште наредниот викенд...
ALL IN на Веспрем и Кил ракометите па шта буде....и доста е од комари за оваа натпреварувачка сезона....:kuracc:
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
на овие Лех се да им ебам по список :mad:
цело време само Легија ја играм од Полска... и кој ме натера овие да ги стаам прв пат, дома тепаат све живо и сеа ќе тепале и ќе се израмнеле со Легија на прво место на табела... КУР
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Чорич 1 со хендикеп (3.5)
5:7 7:5 2:6
:facepalm:
 
Член од
7 јули 2014
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.162
20150413_174212.jpg
Кoлку се ретaрдирaни oвие ЦСКА :(
Oх вејт, кoлку сум јa ретaрдирaн шo игрaм врзaни тикети :sramezliv:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
https://www.mozzartbet.com/sr/kladjenje/status-tiketa?ticket=1706-1114844-1283

Трет сет водеа 3 разлика долго време,па од 17-17 Ајачио им направи серија од 6 поени и го изгубија сетот како просјаци 25-18.8-1 серија!:notworthy:

Четврти сет 22-19,им ја свртија 22-23..потоа имаа меч топка на 25-24 и го изгубија 25-27.:tapp:

Петтиот сет нон стоп губеа.

:toe:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Ех која будала сум, две недели со еден другар кој мн честп се клади и разбира збораме дека Баерн нема да ги победи Порто без Робен и Рибери и ете ебате слепецот, знаевв ејј....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom