Поплаки

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
Не си ја догледал до крај изгледа а ? :D
:pos: e ne sum ja , sea gledam 2-2 zavrsila vi ebam portuglacite , do 94 min gleav pocnaa da se nabivat u sesnaesetnik amerikancite i vikam tolku ke zavrse , ama fudbalot se glea do poslednio svirez na (sudija peder ) za malku ke si gi odral:P
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Свитолина да умреш до утре да ти ебам маме ретардирано.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ливче на брат ми пишано за 4-5 минути на брзина, уплатено од мене бидејќи нема 18.



Кога заврши Росол веќе Бенето го изгуби првиот сет и беше доцна за бранење... а имаше минимум 30 000 сигурни. Мене ми е ептен криво а не па на него. Јебига не знаел дека Милер е звер со убитачен сервис, плус на Бенето судијата му скина три чисти поени од кои една на меч топка која беше очигледен аут. Инаку не е уплатено со картичка.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Ауу какви утакмици фатил, секоја чест :cuc:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Oд сга па натамо, од брата ти да си препишуеш утакмице.

Могаја е добро да ги очеша.
 
G

Gricko_

Гостин
Ana Ivanovic, на едно ливче фатив 8 тениси, плус Уругвај се мислев дали ГГ или Уругвај да победи, нормално стаив Уругвај да победи и ја имав Ивановиќ да освои помалку од 12.5 гема, нормално освои 13. За 7000.

На друго ливче Федерер, Серена, Шарапова минус гемови фатени и си викам Ивановиќ може да биде тесна да добие 6-4,6-4 и ја стаив (-3.5) со купен хендикеп во бет сити, а имаше одвај 1,3 коефициент. За 2-0 мислам беше 1,35. Нормално, 100 утакмици да играат во 95 Ана лесно ќе добие е баш сеа се случи да има тај брејк. А златна Халеп, па и Радванска (граница беше 17,5 продолжена од вчера, гем не загуби 6-2,6-0).
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.989
Аргентина над 6.5 голови во група :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Ферер бе брату, од 118 играч на светот :facepalm: За 8200 :facepalm:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ферер бе брату, од 118 играч на светот :facepalm: За 8200 :facepalm:
не сакам да се прам паметен или нешто голем мајсотр(всушност ме знајш мене колку (не)годам утакмици) ама од тенисот не постоел и нема да постои попроклет спорт за кладење и ова е една од причините
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
не сакам да се прам паметен или нешто голем мајсотр(всушност ме знајш мене колку (не)годам утакмици) ама од тенисот не постоел и нема да постои попроклет спорт за кладење и ова е една од причините
Па затоа се прати на кого му одговара одредена подлога, форма и слично. Е сеа јебига, имало, има и ќе има вакви киксови ко Ферер. Обично ги имам гледано скоро сите играчи што играат по Слемовиве, ама овој Кузњецов го немав гледано до сега да бидам искрен. Не ни се надевав дека Ферер може да заебе работа, без разлика што тревата му е најслаба подлога, ипак топ 10 тенисер е, во второ коло на Слем не испаднал од не знам кога. Али што е тука е, повеќе среќа утре. :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.411
Поени од реакции
62.007
Франција.

Како што некој викаше дека Робен нон стоп го ебе на спортска, така и Французиве.
Играч повеќе пола саат против Еквадор кој прими гол од секоја репрезентација на мундијалов.
Хондурас му направи 5 100% шанси.

Ги играв х-1, пенал им свирнаа у 43-та. Ги играв 1&0-2 гола, Бензема даде 3 комада. Не дал 3 ни самиот не помни од кога.
Ги играв со Швајцарија 0-2, утакмицата забршува 7+
Денес ги играв да тепаат, ете, играч повеќе против знатно послаба репрезентација, и ништо.

Проклета репрезентација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom