Поплаки

Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Па и поништен гол на Свонси.
Но, затоа, кога ти треба 0-2 гола, екипа се брани цели 20 минути со 2 играча мање, и у 3-та минута од судиско прима гол, најверојатно од офсајд.
(y)

 
Последно уредено:
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
here's me again...

- Поништен гол на Арсенал, регуларен, нормално, ја GG во живо ја имам пуштено. Од 12-та минута ми требаше гол на Арсенал.
- Парма-Наполи, GG, Запата прв стигнува до топка, голманот го собира, Запата добива жолт за симулирање место пенал.
- Сент Етјен-Ница, GG3+, и онака, ладно, шанси зицери, Ница дава гол, и си викаш ај барем нека не даде Сент Етјен гол, па да не ми биде криво, сум промашил за многу.
Фиу, пеналче за Сент Етјен во 90-та, таман за сите зицери и стативи да ти биде криво.
- Галата-Фенербахче, 2-3 гола, нормално 1-0.

Ја па се чудам зашто ми постелаат црвен тепих пред кладилница.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Valenciennes 1 - 2 Lyon
87'
Waris M. (Promašen penal)
Греота сум бе, греота. За жалење.
 
L

Löwe

Гостин


94та, перфектно изведен слободен на Хофенхајм, одеше право во пајаците со многу голема брзина... И нормално голманот на Херта направи ПАРАДИШТЕ какво што нема да повтори сигурен сум уште еднаш.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169


94та, перфектно изведен слободен на Хофенхајм, одеше право во пајаците со многу голема брзина... И нормално голманот на Херта направи ПАРАДИШТЕ какво што нема да повтори сигурен сум уште еднаш.
ebati livceto 500 koeficient si napravil , koga ne te saka lopta drugar , (n)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923

Кога не земе Грасхоперс титула...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Нема спас од ова,и по некое непишано правило колку повеќе го јадеш
,те фаќа инат и уште повеќе тонеш.На едно на заебанција пуштив 12 утакмици,арно ама гнасите Базел ми зедоа 100е од џеб,а нив им треба за титула,а на Тун за ништо и онака ладно си изиграа 0-0:facepalm:.на друго ме утепа Динамо Москва,се залетав ко магаре на зелена трава по коефицентот:tapp:,а да ги прашаш умренине Анжи како тепаа и они сами незнаат.Ајде барем на едно фатив 800 колку да се извадим,увек играм едно вакво,за да спасим што може да се спаси од оваа болест.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Вчера на едно Шкендија, па да ви се испосерам и на пари и на се шо имате кога губите од ЧКЉ екипи ! Па уште ќе се бореле за европа :facepalm: жими мадињата, гледајте спасете си ја сезоната, европа барајте по 2 сезони, не е се во парите...

На друго ливче Интер o_O Па 3 кола со ред ги бркам со Удинезе, Ливорно и Болоња и на сите 3 нерешено завршија :cenzura: Добро бе чомаци едни, тиквари, лајнари незнам уште како да ве наречам, толку слаба екипа немам видено! Со Аталанта пред 4 кола знаев дека ќе кикснат и ја избегнав и тогаш изгубија ама на овие последни 3 кола очекував максимум да извадат тие 3 бода од 3 утакмици :facepalm:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Арсенал - Евертон - ГГ
Уште повеќе да ми буде мака, поништен чист гол на крај на Саного!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Јувентус 1-1 3+ :mad:
Од 35 минута 2:0 и така си остана до крај :notworthy: За 4000 ми избега само таја :гомце:

Денес се влезе, нема чоек шо не фати, само овие скапаните уште 1 гол да турнеја барем или пак да примија !
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.057
Поени од реакции
17.751
Јувентус 1-1 3+ :mad:
Од 35 минута 2:0 и така си остана до крај :notworthy: За 4000 ми избега само таја :гомце:

Денес се влезе, нема чоек шо не фати, само овие скапаните уште 1 гол да турнеја барем или пак да примија !
Еве да ти дотурам и масло на огнот, на крајот во 94:31 судијата требаше да свирне пенал за Јуве, а тој свирна крај иако имаше дадено 5 мин продолжение и до крајот требаше да се одиграт уште триесетина секунди...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
Фаќам Милан 2&2-3, Билбао исто, Сандрленд 3+, утнувам Бенфика х-1. Демек уморни биле, па првото полувреме ке го играле резервирано.
Сосема обратно, ги утепаа првото, второто пимплаа.

Денес пуштам Хазард дава гол и Челси победува 4 коефициент, заедно со помалку од 6 измени на Борусија.

Хазард се повредува во 18-та минута.

Ол хеил д кинг...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom