Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.072
Поени од реакции
21.950
Другари, помагајте, живот е во прашање.

Се затрескав у една и у понеделник и е роденден, сакам да си најде поклон пред врата.

Кажете ми книга, со тема како дете со проблем, у случајов церебрална имам, не е нни битно, како после плукање врреѓање итн итн на крај останува со таа шо треба.....
50 Shadows of Gray ;)
 
Член од
10 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Дечки мислам дека овде и беше местото на темава. Епа вака ми треба монолог на македонски јазик, било каков, без разлика дали краток или долг или ваков или таков. Било каков. Фала однапред. :D
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Не ми се отвара нова тема - а и доколку треба да се префрли негде нека се префрли. Доколку некој имал искуство со купување од тука книга го замолувам да ми ја објасни целата процедура како иде.

Или доколку некој реши сега да земе ваучер.. затоа што попустот е доста голем 80% .

http://sakampopust.mk/product/aktsija-na-biznis-knigi/

http://yes.org.mk/BrowseProducts.aspx?ct=5&r=6&l=63&c=22


Значи дали се плаќа онлајн преку картичка па ти даваат ваучер само да ги подигнеш. Дали треба да ти стигне ваучер па таму плаќаш кеш.
Или ти стига дома..

Воопшто не е ништо објаснето. Или можеби не сум разбрал добро.
 
Член од
28 ноември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Хуманизмот во делото на Чехов. Ве молам ако можи некој да ми поможи на ова тема.
 
Член од
28 декември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
1
кратка содржина за книгата ,,Александар Македонски,, од Жан Расин
 
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Луѓе ај некоја препорака за авантура за 12 годишно дете...му иде роденден на братучедчето па да му купам нека читне малку нешто иако се сомневам дека ќе се одлепи од пред монитор.
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Член од
10 јануари 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво,
ми треба помош односно се за струјни турбо компресори материјал за изработување на проектна.
Кој има да прати,би му бил благодарен.
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ајде лугје дајте предлог книги по филозофија, за тоа како лугјето се однесуваат и слично по можност на македонски јазик и кажете каде може да ги најдам (библиотека).
 
Член од
7 февруари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите , ако мозе да ми дадете некоја предлок книга за животот и сл. Но книгата да не биде како за мали деца од основно образование. И кажете која библиотека во скопије е најдобра ?
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Здраво на сите , ако мозе да ми дадете некоја предлок книга за животот и сл. Но книгата да не биде како за мали деца од основно образование. И кажете која библиотека во скопије е најдобра ?
Учебник по Македонски јазик и литература од седмо.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Како прво би ти препорачал буквар за прво одделениЈе, а потоа читанка за второ. Од таму продолжи со Зоки Поки, Касни порасни и останати тешки книги.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Леле вие многу образованите!
ВАУ ЗНАЕТЕ ДА ПИШУВАТЕ ВАУ ВАУ ВАУ ВАУ ВАУ :shook:

Човекот бара книги, сака да се образува повеќе, да дознае нешто, да научи.
Земете пример од него наместо да се се бавите со правопис. :vrtioci:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom