Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.544
ИТНО! Дали некој има слушнато за книгата "The big lies behind the big eyes" од Cletus Nelson и Adam Parfrey. Дали може да се најде на македонски (или на англиски) и каде? Ви благодарам.
Ја имам во пдф. Пиши како да ти ја пратам.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
1
Поени од реакции
0
imate li nekoja pismena na temi Sonot na edna mladost ii Iskrenata ljubov vodilka vo zivotot ?? :rolleyes::rolleyes:
 
Член од
9 октомври 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
imate li nekoja pismena na temi Sonot na edna mladost ii Iskrenata ljubov vodilka vo zivotot ?? :rolleyes::rolleyes:
Незнам дали ти треба некоја писмена или што било само сонувај и пишувај темава е прелесна само пушти го мозокот срцето и вези, вези .. :)
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
11
Поени од реакции
3
Поздрав форумџии, имам мало барање за вас. Ја сум матурант и задолжителен предмет за полагање матура е Македонски јазик и литература. За тема за есеј добивме реализам, односно споредување на два ликови од книгите во кој е застапен реализмот( Злосторство и казна, Чичко Горио,Судбината на човекот,Смрта на чиновникот,смрта на Иван Илич,Павиљон број 6).

Значи ШТО БАРАМ?
-Барам ако не ве мрзи да напишете по нешто за реализмот(нешо како воведен дел, може а и немора)
-Да направите споредба помеѓу два ликови од било кое дело од горенаведените.

Ако не ве мрзи пуштете ми на ПП

БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД :)))
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
755
Поени од реакции
356
Кога бев мал читав една детска книга со име: Низ градот лунѕа волшебник. Чудно ми е што никаде на интернет не можам да најдам никакво инфо за неа. Знае некој нешто...? :)
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
83
Поени од реакции
7
Дали некој може да ми каже каде би можел да ја најдам антологијата „Големата авантура: францускиот надреализам“ од Влада Урошевиќ? Било да е издавачка куќа, книжарница, библиотека или дури и електронски формат, би бил многу благодарен.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Ги продавам 3те дела од The Hunger Games (на англиски). Ако е заинтересиран некој, нека ме контактира во инбокс.
 

Vandal

CURVA NORD
Член од
12 август 2012
Мислења
1.046
Поени од реакции
1.095
Ја има во електронско издание на Џамбазов - Облечен човек ?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Вака, сакам да прашам да не го има првиот дел од „Катерина“ од Juliette Benzoni?
Ајде ако го има некој/а нека ми пише во порака.
Исто така, ако некој/а знае пак каде може да се најде, исто така нека ми пише.
Благодарам однапред.
 
Член од
15 април 2013
Мислења
1.038
Поени од реакции
796
Можда е подобро да побараш некоја група од книжевност на фб и таму да прашаш
Овие катерина книги ми се останати во сеќавање од детството, знам дека ги гледав на нечија полица често ама чија? незнам... Најдов група, прашај си
- Македонска и светска книжевност - 5000 членови,
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Можда е подобро да побараш некоја група од книжевност на фб и таму да прашаш
Овие катерина книги ми се останати во сеќавање од детството, знам дека ги гледав на нечија полица често ама чија? незнам... Најдов група, прашај си
- Македонска и светска книжевност - 5000 членови,
Фала на помошта :)[DOUBLEPOST=1437894419][/DOUBLEPOST]
Која не е за у општи. :)

@Вокерка држ ти тема.
Извините за погрешната локација на темата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom