Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
3 октомври 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Почитувани,
ми треба ваша помош за есеј за Македонска народна поезија. Потребно ми е за внука моја која е средно. Значи за вовед како се создавала македонската поезија.Треба да бидат вклучени 10 народни или 10 епски песни и нивна класификација, и за секоја песна посебно кратко мотив, изразни средства, идеја, какви стихови има и строфи и за крај заклучок.

се надевам дека ќе се најде некој да ми помогне.

Благодарам однапред!
Доколку нешто треба можам да понудам семинарски од Филозофски Факултет.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Дечки ај ако има некој есеј на тема Деловна клима во РМ нека сподели ми треба за утре.
Фала ви многу
 
Член од
11 ноември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ми треба помош за еден проект кој го правам на факултет.
Ова е кратка анкета од минута- две, кој сака, се што молам е за искреност. Ќе ми направите вистинска услуга.

http://goo.gl/forms/s8iitNDkyd
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Некој ако има да ми даде пример од проектна за SWOT анализа на некоја фирма? Како треба поконкретно да изгледа.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Ми треба проект по предмет програмирање за матура. па ако има некој нешто готово би било супер ако сподели навака :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
27
Поени од реакции
0
Ми треба некој кој може да направи семинарска на предмет еволуциска психологија, тема - љубомора. Кој може, нека ме исконтактира во порака.
 
Член од
28 август 2013
Мислења
16
Поени од реакции
0
Mi treba pesna od 2-3 strofi prevedena od makedonski na angliski. pretraziv cel google nemozam da najdam.... mi trebaat i makedonskata i angliskata verzija.. POMOS ako moze... into mi e ..fala odnapred...POMOOSS
 
Член од
2 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво дечки! Ај ако има некој некоја семинарска (околу 10 стр) за "Медиjата и малцинствата во Македонија". Итно ми треба. Ако може да е на англиски јазик ама и македонски ако е нема проблем. Само ве молам некој ако знае или има да ми помогне. Поздрав.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Дали може некој да ми помогне во решавање на 3 задачи по Физика? задачите се лесни, ми требаат само неколку формули, всушност и тоа ми е проблемот, ги немам формулите, ако може некој да ми ги даде нека пише ПП да му ги пишам задачите.
 
Член од
11 март 2012
Мислења
13
Поени од реакции
0
Дали има некој проектна за матура по физика на тема : Никола Тесла или пак да има податоци за негови иновации и кратка биографија бидејќи на податоците од википедија не се доволно за проект од 10-15 страни. Фала однапред
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Дали има некој проектна за матура по физика на тема : Никола Тесла или пак да има податоци за негови иновации и кратка биографија бидејќи на податоците од википедија не се доволно за проект од 10-15 страни. Фала однапред
ти пратив по пп некои книги на српски/хрватски кои ги имав во пц за тесла, ќе пронајдеш нешто сигурно.
 

UniqueM

dreamer
Член од
30 јули 2014
Мислења
71
Поени од реакции
20
Ми требаат материјали за фармацевтска индустрија, што се работи кој е принципот на работа,ризици на кои се изложени вработените,и влијание на бензенот во производство и труења со бензен... Може.ли да ми посочите литература каде можам да најдам вакви материјали? Фалаа
 
Член од
22 јануари 2008
Мислења
46
Поени од реакции
3
Изработка на семинарски работи и есеи на македонски јазик на било која тема!

https://barajseminarska.blogspot.com

За побрзо добивање на семинарската или есеите лајкувајте ја нашата фејсбук страна и контактирајте не таму!

Барај Семинарска

Листа од над 200 готови семинарски работи и есеи кои веќе сте ги барале на форумот. како и секојдневно надополнување!
Најбрзо, најефикасно и најефтино!
 
Член од
14 април 2014
Мислења
38
Поени од реакции
30
Некој случајно да не има некој проект или презентација за фуково нишало од Леон Фуко? Секоја помош би била многу ценета и би вратил ако некој бара нешто во сферата на дизајн. Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom