Помош! Дали сум бремена?

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Јас после ризи/чен секс можев да и ре/чам гајле ми е, шо сакаш прај, ама јас будала се засекирав дали имат нешто за да знаеме дали догодина да планираме пари за шетање или за многу посериозни работи.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.635
Поени од реакции
38.810
овој кај и да е ќе ја затрудни, пошто секој секс му е ризичен, наредно прашање у темава ќе биде колку пари е абортус и дали иде на рецепта?
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
не си играјте играчки на секое со норлевото или слични работи пошто не е тоа херба бомбонче ;)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Информативно, колкав е ризикот за бременост ако свршиш во неа на 4 дена пред да добие ?! :)
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.479
Вака..
Пред некое време со дечкоми имавме односи со кондом, кога го изваде на крајот на целата работа кондомот беше скинат, колку се шансите да останам бремена ? :S
шансите се 99, 102 % дека си бремена.
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
Уште репродуктивниот систем на жената да беше швајцарски часовник и калкулацииве ќе ви беа точни. :D
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
мислам дека процентот не е фиксен, зависи и од староста на жената, дали била веќе бремена ( дали е одврзана вреќата :D) а и од староста на партнерот
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Normalno deka treba, ne e toa bombonce, hormoni eden kup ima u nego ...
Не треба сегде, незнам ти кај живееш но во Прилеп не треба :))[DOUBLEPOST=1482969849][/DOUBLEPOST]А шо е до муабетот за скинат кондом и за тоа дали си трудна, верувам дека има шанси, но лично кај мене ете не бидна ништо со тоа :) Јас мислам дека предходно пишав пост и имаше сарказам, наместо да помогна тие ја прават уште потесна ситуацијата :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
мислам дека процентот не е фиксен, зависи и од староста на жената, дали била веќе бремена ( дали е одврзана вреќата :D) а и од староста на партнерот
леле глупости...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Е, и? Каква врска има тоа со постот на Иреал? Како може побогу процентот на шанси за останување бремена на една жена да зависи од тоа дали веќе еднаш има родено или од староста на партнерот? Некој на 40 има појак спермограм од некој на 20, поготово ако овој вториов прележал заушки или па да речеме се бави со велосипедизам.
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
Е, и? Каква врска има тоа со постот на Иреал? Како може побогу процентот на шанси за останување бремена на една жена да зависи од тоа дали веќе еднаш има родено или од староста на партнерот? Некој на 40 има појак спермограм од некој на 20, поготово ако овој вториов прележал заушки или па да речеме се бави со велосипедизам.
Значи јас сакав нов пост да пишам, али нешто ми се измеша не беше за неговиот туку за од погоре имаше едни други..[DOUBLEPOST=1482971496][/DOUBLEPOST]
Е, и? Каква врска има тоа со постот на Иреал? Како може побогу процентот на шанси за останување бремена на една жена да зависи од тоа дали веќе еднаш има родено или од староста на партнерот? Некој на 40 има појак спермограм од некој на 20, поготово ако овој вториов прележал заушки или па да речеме се бави со велосипедизам.
Значи јас сакав нов пост да пишам, али нешто ми се измеша не беше за неговиот туку за од погоре имаше едни други..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom