Помош! Дали сум бремена?

Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Вака..
Пред некое време со дечкоми имавме односи со кондом, кога го изваде на крајот на целата работа кондомот беше скинат, колку се шансите да останам бремена ? :S
golemi
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Inace napravivme uste eden test, 11 ili 12 dena posle dobiena menstruacija I toj bese negativen.

Se zatrcav od najskapite kupiv I go izmaltretirav devojceto, so si e sigurno sigurno si e. :-D

Sent from my D2403 using Tapatalk
 
B

beaverknight

Гостин
Вака..
Пред некое време со дечкоми имавме односи со кондом, кога го изваде на крајот на целата работа кондомот беше скинат, колку се шансите да останам бремена ? :S
со еден тест ќе си смениш на 100 или 0, ќе намалиш секирации.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Inace napravivme uste eden test, 11 ili 12 dena posle dobiena menstruacija I toj bese negativen.

Se zatrcav od najskapite kupiv I go izmaltretirav devojceto, so si e sigurno sigurno si e. :-D

Sent from my D2403 using Tapatalk
Ич да немаш гајле, ако ти замери што си ја терал, до нејзе е проблемот. Од моја гледна точка како женско, се цени тоа што си се заинтересирал за ситуацијата.
 
Член од
30 јули 2016
Мислења
75
Поени од реакции
17
со еден тест ќе си смениш на 100 или 0, ќе намалиш секирации.
Да ама сепак треба да чекам две недели а во тие две недели... ќе ми дојди или циклусот или ич нема да ми дојди, и че имам секирации пак до тогашш.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ич да немаш гајле, ако ти замери што си ја терал, до нејзе е проблемот. Од моја гледна точка како женско, се цени тоа што си се заинтересирал за ситуацијата.
So nejze za ova nikakov problem nemam, otvorena si e, cak I ako imase simptomi a testovite bea negativni spremna bese za na ginekolog, bez da I recam ili teram.:)

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
За Норлево треба рецепта?:несвест:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
За Норлево треба рецепта?:несвест:
Се скина кондомот, трчав до дежурна аптека ама ме вратија, неможело без рецепта.

А таман се уверивме од минатиот пат дека немат ништо.

Sent from my D2403 using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Ич да немаш гајле, ако ти замери што си ја терал, до нејзе е проблемот. Од моја гледна точка како женско, се цени тоа што си се заинтересирал за ситуацијата.
Се исплашил да не стане татко!
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Како и да е, имаш некои што и да стане и да не стане, таквото ги боли.
Апсолутно.Али у пракса машките што трчаат по тестови и настојуваат на тоа се коркачи,според мене,и не се готови да превземат одговорност у случај да е бремена.Би настојувале и на абортус јас мислам![DOUBLEPOST=1481987232][/DOUBLEPOST]
Како и да е, имаш некои што и да стане и да не стане, таквото ги боли.
Апсолутно.Али у пракса машките што трчаат по тестови и настојуваат на тоа се коркачи,според мене,и не се готови да превземат одговорност у случај да е бремена.Би настојувале и на абортус јас мислам!
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.066
Поени од реакции
3.212
^...
Како и да гледаш женските се во по незавидна ситуација, се клукаат со хемикалии за да не останат бремени, потоа кога имаат абортус пак ги полнат со хемикалии, па дури и кога имаат менструација пијат... уствари нема што не пијат тогаш.

Како и да е, имаш некои што и да стане и да не стане, таквото ги боли.
Ех... камо среќа никогаш да немав прилика да запознаам еден таков:place:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom