Покер

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Сега ова како да го сметам како добро или лошо :) и ако можи по конкретен одгово
Затвори го едниот акаунт и надевај се дека тоа ќе помине. Вака има шанси да ти ги затворат двата и да ти ги земат парите.

Чисто ме интересира, зошто си отворил два акаунти на покер старс?
 

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
264
Поени од реакции
235
Ne sum pisal poodamna u temava. Pa da dodadam deka pocnav na povisoko nivo da igram okolu 5eu buy in i dosta sum zadovolen, sueste imam golema prednost i na ova nivo od 16bb na 100 race sto e super skor. Za nekolku meseci najverojatno ke odam i na povisoko iako ne custvuvam pritisok zasto i na ova nivo moze da se izvadi dobra dobivka. Grafata od poslednive 20+ dena, vo nea ne e vklucen i bonusot od rakeback sto posle okolu 60,000 race e 100+eu.


upload_2017-1-17_18-26-27.png
 
Член од
24 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
344
кој идиот ако не е добар или да не речам заразен со покер би ставил пари на нет? побрзо би играл на фејсбук или на wsop бесплатната апликација покерстарс е најдобар без сомнение.
Покерстарс е најлош избор за почетник. На масите со мал влог има преку 4000 играчи на турнирите па варијациите се огромни, а на поскапите турнири играчите се многу подобри. За почетници најдобра е IPoker платформата.
 
Член од
5 декември 2014
Мислења
379
Поени од реакции
384
Се спремам веќе некој период да се пробам во Ле Гранд па имам прашање до оние кои имаат одредено искуство со играње таму, пред се кеш гејм... ми беше кажано дека минимум влог е 50еу на маса 1/2еу, пон до четврток се играло веднаш после турнирите ако имало интерес од играчите.
Прашањето ми е какво е темпото на партиите, одприлика колку просечно достига еден пот со 5 играчи на маса?
Се разбира ова варира во однос на типот на играчи и нивниот влог, али ми треба некоја генерална проценка бидејќи идејата ми е ко за почеток да влезам само со 50еу, а тоа се 16-17 раце.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Се спремам веќе некој период да се пробам во Ле Гранд па имам прашање до оние кои имаат одредено искуство со играње таму, пред се кеш гејм... ми беше кажано дека минимум влог е 50еу на маса 1/2еу, пон до четврток се играло веднаш после турнирите ако имало интерес од играчите.
Прашањето ми е какво е темпото на партиите, одприлика колку просечно достига еден пот со 5 играчи на маса?
Се разбира ова варира во однос на типот на играчи и нивниот влог, али ми треба некоја генерална проценка бидејќи идејата ми е ко за почеток да влезам само со 50еу, а тоа се 16-17 раце.
Добар план, ама уште подобар ти е да ги донираш тие 50 евра во добротворни цели. Секако ќе ги изгубиш.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.847
Поени од реакции
10.442
Добар план, ама уште подобар ти е да ги донираш тие 50 евра во добротворни цели. Секако ќе ги изгубиш.
е ако де барем ке опипа ке видат како идат тие работи
само незнам на кеш како израчуна дека со 50е ке има 16-17 раце, коа може да ги изгуби одма


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ајде да не биде дека само се потсмевам, теоријата вели вака. За сериозна игра на кеш маса ти требаат пари за минимум 3 бај инови. Еден бај ин ти се 100 големи блинди, во случајот 2 евра по 100 = 200 евра. Три бај ина ти се 600 евра. И тоа ова е некој минимум, јас никогаш не одам на кеш маса со помалку пари од 5 бај инови.

Со 50 евра на маса 1-2 не можеш да одиграш апсолутно ништо. Не можеш да видиш флопови со шпекулативни раце, не можеш да играш вон позиција, не можеш ништо, ќе те издуваат.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
А за турнирите во Ле Гранд да ли може некој да напише како идат, кои денови се, колку бај ин и наградите како варираат ? До пред нова година на ФБ страната постираа кога има што има како има, од нова година навака само за Битола имам видено на страната, за Скопје ништо ?

Фала ви однапред :P
 
Член од
18 јуни 2017
Мислења
387
Поени од реакции
265
Здраво сакам да прашам дали можи дирекно од картица да уплакам на покер и да вадам пари или преку скрил доколку вадам пари од покер како се плака данок во ујп
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
133
Поени од реакции
38
Некој поискусен да објасни со што е најдобро да почнеш да играш како почетник во pokerstars??
Турнири,cash games,sit & go??
Со што се прави најмногу пари??
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.557
Некој поискусен да објасни со што е најдобро да почнеш да играш како почетник во pokerstars??
Турнири,cash games,sit & go??
Со што се прави најмногу пари??
Турнири.
За кеш и сит&го ти треба буџет и искуство.
 
Член од
28 декември 2015
Мислења
25
Поени од реакции
6
За кеш и сит н го ти треба искуство, а за турнир од 1000+ играчи не ти треба искуство ??

Зависи што повеќе ти одговара и што повеќе сакаш да играш, можеш и со кеш и со турнири да почнеш, ако се одлучиш за турнири најдобро ти е прво да почнеш со СитНГо турнири, 18-45-90 играчи, зависи со колкав банкрол располагаш.
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
6
Поени од реакции
2
И јас мислам дека е полесно на турнири. По 6-7 година пауза пак ме фаќа желба за покер. Некој да кажи како уплаќате и кеширате на Pokerstars и дали законски смее да се игра од Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom