Подемот на крајната десница во Европа

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Ligar, 11 декември 2015.

 1. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  4.273
  Допаѓања:
  8.361
  Никој не рече колапс на UK. Ама цехот кој што ќе треба да го платат ќе видиме колкав ќе биде. За тоа треба време да се види преговорите како ќе се одвиваат, и ситуацијата со Шкотска.
   
 2. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  4.361
  Полска одби закон за целосна забрана на абортус. Полска еј што е бастион на закрепостените католици во Европа. Десницата кај беше да реагира на ова...дека у пораст е затоа прашувам.
   
  На MDI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Коловрт

  Коловрт Озимандија

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  3.700
  Допаѓања:
  8.089
  Полска и досега имаше поприлично ригорозни закони за абортус. Целосна забрана е нешто сосем различно и сум сигурен дека не многу луѓе со десни идеи ја поддржуваат.

  [​IMG]
   
 4. Spiegel

  Spiegel

  Член од:
  19 март 2011
  Мислења:
  10.401
  Допаѓања:
  7.613
  Десница = ултра религиозни издркотини? :cautious:
   
 5. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  4.361
  Десница = ултра прикриени кешоловци кои за добра цена и гз ќе дадат и абортус ќе напраат и ќерка на мигрант ќе позајмат. Левицата знаеме дека тоа го праи без криење.

  #балансирано
   
 6. ultras1988

  ultras1988 Тврдокорни

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  1.825
  Допаѓања:
  2.911
  :D:D:D
   
 7. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  300
  Допаѓања:
  229
  За десницава која е кај нас на власт да ама вистински крајна десница не знам.
   
 8. ultras1988

  ultras1988 Тврдокорни

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  1.825
  Допаѓања:
  2.911
  Одбележена беше годишнината од атентатот кој го изврши Владо Черноземски против српскиот крал Александар Караѓоргевиќ, со лепење на плакати во Струмица и Битола.
   
 9. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  8.577
  Допаѓања:
  15.777
  И сега ред е плакатите веднаш да се остранат од почит кон денешниот ден, затоа што македонскиот народ се крена против тие на кои што Черноземски им служеше.
   
  На GTFO и Classic Rock Fan им се допаѓа ова.
 10. ultras1988

  ultras1988 Тврдокорни

  Член од:
  6 февруари 2014
  Мислења:
  1.825
  Допаѓања:
  2.911
  Черноземски служеше на ВМРО, а како тоа македонскиот народ се крена против ВМРО, или Србите се кренаа против ВМРО.
  п.с. Комотно одлепувајте али предходно најавете се, и да не ни бегате како во сите средби десни-леви.
   
 11. Bateman

  Bateman

  Член од:
  23 ноември 2011
  Мислења:
  8.577
  Допаѓања:
  15.777
  Во времето кога Черноземски го изврши атентатот, тоа ВМРО не служеше на македонскиот народ, но не, тоа не беа вистинските негови наредбодавци, да не се разбереме погрешно, ја не го бранам ниту жалам великосрпскиот тиранин.
   
  На Classic Rock Fan, wicked_1 и MDI им се допаѓа ова.
 12. Gag

  Gag

  Член од:
  14 ноември 2013
  Мислења:
  658
  Допаѓања:
  535
  Не знам и не ме интересира но ти слободно мисли си така.
   
 13. MDI

  MDI

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  2.400
  Допаѓања:
  2.293
  Така е брат, само бегаат овие левиве кога и да ве видат. Ептен јаки момци сте што да праиш. :pos:
   
 14. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  2.869
  Допаѓања:
  1.996
  Каде бегаат, од Твитер?
   
 15. MDI

  MDI

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  2.400
  Допаѓања:
  2.293
  Не знам тој нека ти каже, тој вика дека бегале, јас само му се смеам на глупостите. :)
   

Сподели преку: