Погрешно разбрани песни

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Кен Ли ме инспирираше да ја отворам темава...

Ви се случувало ли (лииииииииииии) погрешно да разберете некоја песна?

На пример: Тако Млада да биде Два Комада (али ај турбофолк е, ми се простува), а динајал (последниот стих на Смелс Лајк Тин Спирит) да биде Ладим јаја, Добре девојке иду у Рајбаш (рај баш) све.. (мислев дека Рајбаш е некој кафич..)... и слично..


М?
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Да не те инспирираше нешто друго, NaTaLi?!:)
А, има многу такви случки... (да и сега не ми текнува ниедна конкретна)
Ќе се осврнам на братучед ми, кој како мал мислеше дека Бајага пее `Добро јутро џезВери`. Не му беше јасно на детето што се `џезери` па логично му беше дека `џезвери` се оние кои праат џезвиња. :)
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Како бе да згрешиш песна ? google :)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Како бе да згрешиш песна ? google :)
Абе, секако дека ќе побараш, ако те интересира. Грешките најчесто се дешаваат на прво слушање. Или на мали години.:)
 

NaTaLi

BabaSera pod Ste4aj
Член од
22 април 2006
Мислења
1.061
Поени од реакции
17
Да не те инспирираше нешто друго, NaTaLi?!:)
И тоа што викаш... :)

Од Македонско Девојче: ..кога коси расплете, како коприВа... (вчера, МАРТИНА на Лила-рандом-шоу).. инаку за неупатените (кои ги има доста у моите емесен контакти), правилно е коприНа..
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ми се случило порано да пеам нешто безвезе, т.е. воопшто да не постои таков збор, туку колку да испеам нешто ( секако, ни од далеку не бев како “тилибу дибу даучу“ :pos: ).
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Јас си праам модификации на текст коа си го пеам на памет и не го знам. :)

Fade to Black сум ја највише модифицирал. :)
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Послдно вакво нешто ми се случи со песната Otherside-Red Hot... песната си оди How long, how long, а јас цело време си мислев дека е Hello, hello :music2:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.109
Поени од реакции
819
Се случува, да ама сега со Св.Интернет, се е корегирано на време :)
Инаку сеуште не разбрав што вика Каролина во англиската верзија на “Мојот Свет“ - "Music is my...."? Мене ми се слуша Фрида Кало :):):)
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Од Саф има една песна, се вика Фатаморгана ... и во интрото на песната едниот пее: Moите дни знај тажни се ... и другаров погрешка разбрал, негова верзија беше: Mоите три снаи тажни се ... :pos2:
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
I mene mi se slucilo ama nesto koga ke razberam pogresno i poslem sum ubedena deka ne gresam i duri nekoj ako me slusni kako si go pejam gresno i da mi reci deka e gresno jas ne prifaljam ama sea najcesto si provervam na internet.:toe:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Послдно вакво нешто ми се случи со песната Otherside-Red Hot... песната си оди How long, how long, а јас цело време си мислев дека е Hello, hello :music2:
Хахахахахаха и јас исто,додека не го прочитав постов :kesa:

:pos2: :pos:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
Еден другар, песната It's raining men, негова верзија It's a rainy day. :)
 

IronTrooper

The King of Cool
Член од
27 март 2007
Мислења
1.496
Поени од реакции
32
да се случувало, а некогаш ми е и поинтересно да си прам кавери со мој текст. ако ми текне приммер ќе пишам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom