Плата

Колкава плата земате?

  • Под 10.000ден

    Гласови: 18 13,1%
  • Меѓу 10.000 и 20.000 ден

    Гласови: 46 33,6%
  • Меѓу 20.000 и 30.000 ден

    Гласови: 24 17,5%
  • Меѓу 30.000 и 40.000 ден

    Гласови: 13 9,5%
  • Над 40.000 ден

    Гласови: 36 26,3%

  • Вкупно гласачи
    137

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Над 40 К, 12 гласови, wtf ? што работите бе вие луѓе ?
Програмер. :)
Верувај дека има и многу дечки од ИТ што работат од дома и зимаат 1 000+ евра. Најмногу што имам слушнено за некој од моја генерација што зима е 5 000 евра - фриленсер. Тие пари во вукојебинава се стварно топ. Па и во странство да седиш 5 000 евра таман ќе е.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
ај сега да отворите нова анкета и да напишете дека пари од фрилансинг и останати приходи не се плата.
не е темата кој колку заработува месечно, туку колкава плата ви дава работодавецот за работното место за кое сте пријавени
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Здраво дечки незнам каде да пишам па ај овде значи во Македонија не ја бива никако работам во една од најголемите градежни фирми во Македонија немаме плата (аванс) земено за Мај месец а работиме тешка работа црна металургија !!! Не сме осигурани 3 ипол години на лекар кога идам како странец ме водат пензиско не ни плаќа 350-400 вработени сме !!! Во банка кога ни пушта пишува Аванс дека зимаме место плата!!! Ова е тежок криминал што се дешава 4 години и сите знаат и сите се умешани и сите млади што ке го прочитаат ова нека бегаат од државава ФИРОМ не го бива нема тука леб џабе аргатење и мачење секој ден само си давам лажна надеж дека ке биде подобро ама јебига политичариве ни ги крадат парите ние немаме ни скапан денар во џеб иако работиме со Црна Металургија ај доста е ... поз
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Здраво дечки незнам каде да пишам па ај овде значи во Македонија не ја бива никако работам во една од најголемите градежни фирми во Македонија немаме плата (аванс) земено за Мај месец а работиме тешка работа црна металургија !!! Не сме осигурани 3 ипол години на лекар кога идам како странец ме водат пензиско не ни плаќа 350-400 вработени сме !!! Во банка кога ни пушта пишува Аванс дека зимаме место плата!!! Ова е тежок криминал што се дешава 4 години и сите знаат и сите се умешани и сите млади што ке го прочитаат ова нека бегаат од државава ФИРОМ не го бива нема тука леб џабе аргатење и мачење секој ден само си давам лажна надеж дека ке биде подобро ама јебига политичариве ни ги крадат парите ние немаме ни скапан денар во џеб иако работиме со Црна Металургија ај доста е ... поз
Градежна фирма со црна металургија ама нема баш никаква врска а па за пата да не збориме оти ако третиот месец некоја фирма не исплати палти,ујп ја блокира сметката
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Градежна фирма со црна металургија ама нема баш никаква врска а па за пата да не збориме оти ако третиот месец некоја фирма не исплати палти,ујп ја блокира сметката
Bitno e poentata na deckoto, ne e bitno dali imalo crna metalurgija u negovata rabota. A UJP i blokiranje smetki na golemi firmi e kako vico so bibliotekarkata: "Naucna fantastika gore na sprat levo tamu baraj" :pos:
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Bitno e poentata na deckoto, ne e bitno dali imalo crna metalurgija u negovata rabota. A UJP i blokiranje smetki na golemi firmi e kako vico so bibliotekarkata: "Naucna fantastika gore na sprat levo tamu baraj" :pos:
Ne be ostaj go me utepa sea me ponizi SMARTASS nesakam plata cao ps.za prototip stanuje zbor
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.443
ке ги блокирала ујп му вика хахха а он пишал биле непријавени
според вмровците немогуче е ова у мкд да се дешава само измислувате


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
ке ги блокирала ујп му вика хахха а он пишал биле непријавени
според вмровците немогуче е ова у мкд да се дешава само измислувате


Sent from my iPhone using Tapatalk
Neprijaveni,neosigurani,avans kolku cela plata... a proektive skopje 2014 i 90% niz firom nie gi rabotime rabota turbo pari nigde
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Vie gi rabotite, ama drugi gi sharaa i toa isto neosigurani so avans plateni. Aj moz UJP i nivnata firma ke ja blokira :pos:
Да даде Господ или бил кој да ги руши се да се руши Дпмне што изградија на наш грб све да им умре најмило 4 месеци плата нема се дупнавме од работа ко ненормални ... секој ден се повеќе посакувам да го снема фиром да се растури на 100 парчиња пошо оваа ''земја'' за едни е Мајка итоа доилка со чокомилк а за друг е корки суфв леб !!! Умри Грујо Умри Заев СМРТ ЗА ФИРОМ !
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Прототип Скопје !
...што кој кур има Македонија со Прототип, па ја колнеш ко некоја стара баба???
Си требал благовремено да се тргнеш , а не црно-металуршки да р'мбаш без плата со месеци..додека газдата бербер си пливуцка околу по топливе мориња у јахта. Од одма гледаш дека фирма која од ќепенек за 10 години стануе главен изведувач на СК2014 ..,а оснивачот има само голем одмор од осмолетка, нешто не е во ред и нема логика... :) Кој е сеа крив?? газдата???, Македонија??? или ти кој кукаш овде, колнеш ин плукаш по државата ти... ???!!!:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom