Пиротехника

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
А во кој закон пишува дека не смееш да пукаш петарди и зошто е така ?
Друга работа, зошто тогаш постоеше (или уште постои не знам) Мирновец ?
Шо петардите они шо ги продаваа у када дома да си ги пукам ?!
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
Топовски удар од војска, кај можам да најдам знае ли некој?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
А во кој закон пишува дека не смееш да пукаш петарди и зошто е така ?
Друга работа, зошто тогаш постоеше (или уште постои не знам) Мирновец ?
Никој не ти забранува да пукаш петарди кога ќе се поклопат сказалките на 12

Мирновец постои, но под друго име (ОГНОМЕТИКА) и се наоѓа спроти Цветен Пазар, односно во зградите на ќошот кои се наоѓаат во Капиштец
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Никој не ти забранува да пукаш петарди кога ќе се поклопат сказалките на 12

Мирновец постои, но под друго име (ОГНОМЕТИКА) и се наоѓа спроти Цветен Пазар, односно во зградите на ќошот кои се наоѓаат во Капиштец
Братче ме мрзи да ја читам цела тема од ново за да видам шо ми била поентата па да ти реплицирам :D
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Zdravo, Ja Nemam ich pukano petardi ili ognomet:place:, Kade moze da se najde, i kolku chini? - Fala
Две недели пред Нова Година на Бит Пазар, ако си од Скопје, или во ОГНОМЕТИКА, се наоѓа спроти Цветен Пазар, односно во зградите на ќошот кои се наоѓаат во Капиштец, ама често е затворена продавницата, треба да му звониш на газдата на овој број 075/282325[DOUBLEPOST=1444774744][/DOUBLEPOST]
Братче ме мрзи да ја читам цела тема од ново за да видам шо ми била поентата па да ти реплицирам :D
Па ти одговарав на твоето прашање :)
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
11
Поени од реакции
1
Fala mnogu :)
Две недели пред Нова Година на Бит Пазар, ако си од Скопје, или во ОГНОМЕТИКА, се наоѓа спроти Цветен Пазар, односно во зградите на ќошот кои се наоѓаат во Капиштец, ама често е затворена продавницата, треба да му звониш на газдата на овој број 075/282325[DOUBLEPOST=1444774744][/DOUBLEPOST]

Па ти одговарав на твоето прашање :)[/qu
[DOUBLEPOST=1444847644][/DOUBLEPOST]
Две недели пред Нова Година на Бит Пазар, ако си од Скопје, или во ОГНОМЕТИКА, се наоѓа спроти Цветен Пазар, односно во зградите на ќошот кои се наоѓаат во Капиштец, ама често е затворена продавницата, треба да му звониш на газдата на овој број 075/282325[DOUBLEPOST=1444774744][/DOUBLEPOST]

Па ти одговарав на твоето прашање :)
Ako mozes da pisas Kako se vikat petardi I kolkutreba da koshtat - blagodaram mnogu
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ako mozes da pisas Kako se vikat petardi I kolkutreba da koshtat - blagodaram mnogu
Незнам на кои петарди мислиш како се викаат?

Петардите на Бит Пазар се некаде околу 100 денари кутија, сега има и појаки и послаби, а огнометите незнам колку се на Бит Пазар. А за продавницава јави се на телефонот што ти го пишав.
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
11
Поени од реакции
1
Незнам на кои петарди мислиш како се викаат?

Петардите на Бит Пазар се некаде околу 100 денари кутија, сега има и појаки и послаби, а огнометите незнам колку се на Бит Пазар. А за продавницава јави се на телефонот што ти го пишав.
Za poyakite golemive koj pishuvaat ko____
 

Attachments

Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Da ne znaes od Prilika na primer nad 50 denari pod 100 denari
Незнам бе другар, не сум купувал одамна, не се сеќавам колку беа, од средина на ноември почнува сезоната на продажба на петарди така да почекај, после отиди на Битпазар. Или земи испринтај ја сликата со петардите кои сакаш да ги купиш и покажи им ги на тие на Битпазар или јави се во Огнометика на телефон 071 264460 и прашај се што те интересира.

Или ако имаш Фејсбук прашај ги овие во порака дали продаваат топовски удари https://www.facebook.com/pyromkd/photos_stream
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
11
Поени од реакции
1
Незнам бе другар, не сум купувал одамна, не се сеќавам колку беа, од средина на ноември почнува сезоната на продажба на петарди така да почекај, после отиди на Битпазар. Или земи испринтај ја сликата со петардите кои сакаш да ги купиш и покажи им ги на тие на Битпазар или јави се во Огнометика на телефон 071 264460 и прашај се што те интересира.

Или ако имаш Фејсбук прашај ги овие во порака дали продаваат топовски удари https://www.facebook.com/pyromkd/photos_stream
Fala mnogu I izvini ako ti gubam vreme
 

Kajgana Shop

На врв Bottom