Песинџер - Мајк Розенберг

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Песинџер бил Британски фолк рок бенд формиран во 2003 година во Брајтон и Хов,Англија.
Бил основан од страна на Мајк Розенберг-главен вокал и текстописец на бендот и Андреј Филипс.Бендот одвреме на време бил Квартет исто така и квинтет.
Прв албум им бил Wicked Man's Rest во 2007 година.
Сите 11 песни беа напишани од страна на Андреј Филипс и Мајк Розенберг.После издавањето на албумот бендот се распадна кога Андреј Филипс ги напуштил во 2009 година.
Соло Кариерата на Розенберг
После распагањето на бендот Розенберг продолжил со соло кариера користејки го името Passenger како негов прекар. Ги издал албумите Wide Eyes Blind Love (2009)
Flight of the Crow (2010) и All the Little Lights.

http://passengermusic.com/

Најдобрите песни според мене
Една мала изјава околу песната Let Her Go - Passenger
„Првото е буквално затоа што ја напишав веднаш по едно раскинување и се однесува на тоа да ја пуштиш да си замине од тебе. Но овде има и нешто поголемо и повеќе се однесува на тоа како е да не знаеш кого си имал покрај себе сè додека не си замине и мислам дека секој може да се пронајде во тоа“



Mike_Rosenberg_performing_at_Southampton_Brook_music_venue_in_January_2013_4.JPG
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Шо знам, обично ваквите ја не ги ногу сакам ама таа Let her go ми беше симпатична песничка, и доста геј се осеќав слушајќи ја. Онака не знам шо музичар е, гласот му е стиснан и само на моменти ми звучи убаво. Таа песна у главно. За песинџеро толку :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Ја па прочитав набрзинка од десно новите теми

Месинџер - Марк Цукерберг и викам Ајде, ФБ пак нешто изиграва
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Ич не ми е јасно што кур ќе ти се преводиве на песниве, ама ич.

Оние што не разбираат си слушаат српско/бугарско и тоа е тоа.

Глупо ми изгледа преводот.

Кога ќе ја пуштиш да си замине :pos::pos::pos:

Извини ама стварно ми е без врска.
 
S

StormRage

Гостин
можда текстот е добар... ама вокалот... o_O ма немој да ме јебеш бре
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
мн чуден глас има некаков така ...:pipi:...
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Можам да замислам што би се случило кога до овој би запеал Марк Ланеген или пак не дај боже Леми Килмистер. :D
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Наредниот испад и оф топик кој нема врска со типот шо пјева, ќе биде санкциониран, казнет, дисквалификуван, даден на дисциплинска...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom