Перници

M

Moon Child

Гостин
@Moon Child и јас си земав две дормео перници и тоа кога беше акцијата, 2 за 1500 ден. ама мислам дека правилно е да се спие на повисокиот дел, да биде таму вратот..така спијам и немам мака...
Јас мислам дека намерно е направена таква со понизок и со повисок дел за да можеме и ние безвратниците да спиеме на нив :pos: Јас кога спијам на повискиот дел се укочувам. Ете сопругот спие на повисокиот дел и наутро кога се буди за на работа станувам и јас да ја наместам и неговата перница како мојата :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
I mene me zanima dali ima nekoj iskustvo so nad-duseko memori. Ako vele ima takva moze da ja pokazete.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
I mene me zanima dali ima nekoj iskustvo so nad-duseko memori. Ako vele ima takva moze da ja pokazete.
Имам и над душек мемори, но искрено да ти кажам можеби подобро ке беше нов кревет да си купам...таму каде што ми е малку вдлабнат креветот пак се чувствува нерамнината..значи ако креветот ти е искривен, вдлабнат, или некој федер ти излегол..ништо не помага...мала заштита за многу пари...подобро нов кревет комплет или нов душек асален..
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Имам и над душек мемори, но искрено да ти кажам можеби подобро ке беше нов кревет да си купам...таму каде што ми е малку вдлабнат креветот пак се чувствува нерамнината..значи ако креветот ти е искривен, вдлабнат, или некој федер ти излегол..ништо не помага...мала заштита за многу пари...подобро нов кревет комплет или нов душек асален..
Opasna rabota se toa federite:cool:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Јас имам наддушек мемори,но искрено не сум задоволна и не го користиме веќе:(
Заедно со душекот добивме и анатомска перница,која ја користев три години и доктор ми препорача да ја фрлам,одма:(
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Јас имам дормео силвер перница со нормална форма како секоја стандардна перница (значи не од оние вдлабнатите со пониска и повисока страна) и сум презадоволна.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Вие што имате перници Дормео од овие што се како цело парче сунгер/мемори пена, на колку време ги перете перниците и како?:)
 
S

staycalm

Гостин
Имам од оние грдите перници најевтините, на почеток беа меки и ок ми беа, али за брзо време се сплескаа со неколку перења, брзо се усмрдуваат и веќе не ми е ни удобно на нив.

Претходно имав една од Дормео, од оние големите ко обични шо се, ја имав добиено бесплатно, стварно беше добра.

Каква би ми препорачале да си купам сега?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Имам од оние грдите перници најевтините, на почеток беа меки и ок ми беа, али за брзо време се сплескаа со неколку перења, брзо се усмрдуваат и веќе не ми е ни удобно на нив.

Претходно имав една од Дормео, од оние големите ко обични шо се, ја имав добиено бесплатно, стварно беше добра.

Каква би ми препорачале да си купам сега?
Магнифлекс, ја ги зедов со саемски попуст 50%, со мемори пена. Поубава перница сум немал.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Имам од оние грдите перници најевтините, на почеток беа меки и ок ми беа, али за брзо време се сплескаа со неколку перења, брзо се усмрдуваат и веќе не ми е ни удобно на нив.

Претходно имав една од Дормео, од оние големите ко обични шо се, ја имав добиено бесплатно, стварно беше добра.

Каква би ми препорачале да си купам сега?
Јас сум корисник на оваа перница од Дормео веќе 2 години и сум презадоволен. Од другите перници на Дормео би ти препорачал каква и да земаш, само анатомска да е (True Evolution, Memosan...):)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Некоја добра перница или продавница за перници?
По можност да биде со гел за ладење или некој друг материјал што лади летно време.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Некоја добра перница или продавница за перници?
По можност да биде со гел за ладење или некој друг материјал што лади летно време.
Неколку постови погоре имаш мое мислење. Магнифлекс, скапичка е, ама вреди за сите пари.
 

Kir4e

OdPrilep Ebago
Член од
1 февруари 2007
Мислења
269
Поени од реакции
5
Некоја добра перница или продавница за перници?
По можност да биде со гел за ладење или некој друг материјал што лади летно време.
Еве нешто поевтино но доста добро со Memory Gel и Cooling Gel. Јас ја имам само неколку денови така да мислење во иднина. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom