Пеперминт

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618

Peppermint официјално постои од пред 5-6 години. Во групата се: Горан Трифуновски - вокал и гитара, Маријан Петровски - бас гитара, Александар Митевски - Ацика тапани.

Нашиот мотив за свирење, веројатно како и кај сите други уметности, е да се каже нешто кое не може да се објасни со зборови. Веројатно и не станува збор за мотив, туку за потреба да се отворат вратите на внатрешниот порив, кој едноставно мора да излезе да се прошета низ публиката - велат Peppermint.

На албумот Некако така се наоѓаат песните: Нос, Песна, Дефиниција, Девојката со точакот, Зошто не се смееш?, Време, Сара, Забава, И ден и ноќ и I see You.


Пеперминт ми се еден од моите омилени бендови. Тешка позитива се и откачени стотка. Ајде да ве видам. Ве има ли фанови на Пеперминт на форумот
 
Член од
7 февруари 2011
Мислења
211
Поени од реакции
105
Ne deka nesto posebno mi se svigaat ali ipak ja go cenam toa sto pravat svoja muzika,barem se potrudile da napisat nesto..Kako i za site bendovi so pravat avtorska muzika. Na koj mu se sviga ok, na koj ne- imas izbor :)
Ne e lesno da sednes da tupis vreme i da naprais svoja pesna, e sega toa kolku se kreativni i muzicki spremni samo ke kazam deka u Makedonija sve e marketing, duri i los bend ako premnogu se forsira na Tv i radio ke bide najboli. Vokalot na primer ima bas vokal, Bajaga ima bas vokal isto. Taka da ne e reper tehnickata umesnost i vokalniot raspon sto deckoto go nema..Najdete si batki salam menadzer i mislam deka ima mesto za vas.
u sekoj slucaj razlicni ste i osvezuvacki deluvate na "scenava"
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.453
Пеперминт се многу ТоБ бенд. Брутално искрени, длабоко емотивни, пишуваат уникатни песни.
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Многу ми се свиѓа тој unplugged концерт шо го имаат направено... Бравоу бравоу


 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Многу ми се свиѓа тој unplugged концерт шо го имаат направено... Бравоу бравоу


Ова беше снимано во студијо на МТВ каде и беше прикажано,па после речете МТВ била глупава програма ,ова она...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Сум заслушал некои нивни песни и ми се свиѓале зошто се интересни, но кога го видов овој наступ у живо се разочарав малце... звучат како аматери како прв пат да настапуваат на бина, ритам гитарата звучи како бумбар што зуи со тонот стаен на многу ниски со многу бас.. али па и можда не им бил денот кога го имале настапов :D

 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Ај која пародија станаа на она шо некогаш беа. Ептен не ги сакам у последно време. Гласот на Горан ми се чини мутира во тинејџерска бурија, стилот на пеење шо го форсира у задње време му е исто тапа, џанак-хипи стилот шо го фура му е тотален фејк, а текстовите на песните :facepalm: им се :

Тралала, тралала јас си правам забава,
тралала, тралала дајте музика,
тралала, тралали јас и мојте другарки,
кај мене после часови.

Ебаго! Ептен ми е криво, баш беа перспективни.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Спотовиве им се лудница... едноставни и уникатни!

Песнава... :vozbud: ... спотот! :pos: Закон :drk:

 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Треба малце повеќе да се пробијат низ младината. Овој Бозо од Ново Лисиче е, роденден му беше пред 20 дена негде, а другиве од каде се знае некој?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom