Палачинки

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
овакви се мн,вкусни
се пржат заедно со бананите:love:

 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Палачинкииииии...мммммм...:гик:
Ги обожавам палачинките на мајка ми, најубаво ми ги погодува. И со џем и со еурокрем.:oops:
И во онаа палачинкарата во Порта Буњаковец беа јаки, ама ја затворија. :( Генерално, во последно време особено, низ град воопшто не сум задоволна од палачинките, како лист хартија се.:unsure:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Значи еурокрем си купив... уште палачинки ми фалат :pos:
И дај помагајте, кај има во Аеродром некоја палачинкара, изгледа таа од кај што купував не работи веќе :(
 
Член од
1 април 2012
Мислења
212
Поени од реакции
549
Палачинките се мојот најомилен десерт.
Едноставно ги обожавам. Превкусни ми се.
Најчесто си ги правам дома со нутела и банана.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
овие се виетнамските палачинки

убавибата им е во филот и преливот
бананите ситно сецкани пропржени на путер и во нив додадеи оревите мммммммммххххммм:vozbud:






 
F

FARANG

Гостин
lazar31

Ја заклучиле темата за натпреварот па еве да ги објаснам овде палачинките. Се прават од два вида оризово брашно така да тестото е малку крцкаво и може да застане, да добие форма ко мексичките тако. Еве ја процедурата, ко што ќе видиш на видеото, за пола саат без проблем можеш 100тина да направиш и се одлучни за послужување за гости. Јас ги правам на скара...

Еве ти рецепт - http://importfood.com/recipes/khanombuang.html


--- надополнето: 31 јули 2013 во 04:50 ---
овие се виетнамските палачинки

убавибата им е во филот и преливот
бананите ситно сецкани пропржени на путер и во нив додадеи оревите мммммммммххххммм:vozbud:









Ќе пробам наредниот пат... Виетнам ко поранешна француска колонија има интересна кујна. Најдоброто од европа со азијатски состојки и додатоци. Многу интересна фузија.Пази го кафето, ова е најдобро кафе у живот што сум го пиел





 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Со еурокрем и банани најубај се! :love: Имале калории ова она,абе ајде го мамет народон!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom