ПРОЕКТ ЗА САМОВРАБОТУВАЊЕ

Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Некој подетално да ми објасни за кредитов за самовработување , ПРИДОБИВКИ и ПОСЛЕДИЦИ
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Дали некој бил на обуките за самовработување?после тоа се прави бизнис план но кој ќе го изработува тој бизнис план?ја везе немам од тоа.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Дали некој бил на обуките за самовработување?после тоа се прави бизнис план но кој ќе го изработува тој бизнис план?ја везе немам од тоа.
Izgleda nikoj ne ima zemeno vakov kredit , stom ne odgovara :)
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Дали некој бил на обуките за самовработување?после тоа се прави бизнис план но кој ќе го изработува тој бизнис план?ја везе немам од тоа.
Jas sum bilna obukite .... da se pravi biznis plan i go izrabotuva covek specijaliziran za taa rabota koj prosol obuka za pravenje biznis planovi
......biznis plan se pravi otkako ce te odberat od proektot da pred toa odis na obuki i na kraj ti davaat pecat na firma i sredstva kaj da nabavis oprema sto ti treba ...toa e vo kratki crti
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Гаранција за поврат на средствата со хипотека во однос 1:1 со одобрениот кредит, или сопствена меница авалирана од најмалку еден авалист за кој правата и обврските по однос на истата се уредени со менична изјава дадена во форма на нотарски акт и со извршна клаузула или рачен залог во однос 1:2 во износ на одобрениот кредит.

Moze nekoj ova da mi go objasni ?
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Вклучувајќи ја и оваа има три исти теми отворени за ова, може ли некој модератор да ги спои сите во една?
Проект на владата за самовработување
Самовработување, помош со неповратни и повратни средства

Иначе сакам да се пријавам на конкурсот во мај, дали некој знае што све треба да имам спремено пред да аплицирам? Мислам, дали треба да имам разработено презентација, детален план и слично или само бизнис идејата треба да ја имам?
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
76
Поени од реакции
14
Здраво, имам добра бизнис идеа и сакам да ја реализирам со овој проект. Но имав искористено пред 6 години, и сега воден од искуството сакам повторно да започнам но сосеам друг бизнис. Денес бев во агенцијата но едни ми велат дека можам да искористам пофторно, други ми велат дека не се можело. Дали има некој вакво искуство да ме информира?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Постои еднократна неповратна помош во износ од 3000 евра, со услов да се биде активен барател на работа, како и опстојување на фирмата од најмалце 3 години, како и кредит со ниска каматна стапка од 1%.

Ova vtorovo e povratni sredstva.
Inaku sakam da ja iskoristam moznosta, pa so 3000 E mislam mozam Edna mala parfimerija da otvoram ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom