ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
26 октомври 2016
Мислења
10
Поени од реакции
1
Decki ke mi objasne nekoj kako e kaj kandikjan ekonomika na pismeniot ispit? Kakov vid prasanja postavuva i kolku i dali bara grafici? ?
 
Член од
21 февруари 2016
Мислења
21
Поени од реакции
5
Jas pominav 5 pati polesno na ispit otkolku kolokvium. NEma grafici poveke se opsti prasanja ili odredeni glvi od knigata sto treba pisuvas sto znaes i lesno poloziv, za razlika od kolokviumot koj go polagav 3 pati
 
Член од
25 ноември 2014
Мислења
71
Поени од реакции
10
Дечки, како е филозофија на испит кај Тасковска? Есејски тип на прашања ли има?:confused:
 
Член од
27 март 2012
Мислења
44
Поени од реакции
14
Кај бачовска социологија,лесно е на испит усно ? Се положува од скрипта или да учам од учебник?
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Istorija na pravo Melina utre ni kazuva ocenki i dali sme polozile ispit sto go pravevme vcera ..mora li usno da se odgovara i dali ako sum megju ocenka ili nesto mozam da ne odgovaram da mi ja stai poniskata?
 
Член од
31 мај 2016
Мислења
12
Поени од реакции
4
Istorija na pravo Melina utre ni kazuva ocenki i dali sme polozile ispit sto go pravevme vcera ..mora li usno da se odgovara i dali ako sum megju ocenka ili nesto mozam da ne odgovaram da mi ja stai poniskata?
Да, утре ќе ви ги каже професорката на сите оценките и притоа ќе ве праша дали сте задоволни со добиената оценка. Во случај на незадоволство со оценката, имате можност за доодговарање усно истиот ден по завршување на впишувањето на оценките на оние кои се задоволни со оценката.
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Народе, како е да се полага на Фрчковски? Знам дека процедурата е усно и кај него во кабинет, ама тешко или лесно се поминува?
 
Член од
23 октомври 2016
Мислења
45
Поени од реакции
4
Ako moze nekoj da mi kaze kako e na ispit sociologija kaj jasna dali znam deka prvo pismeno pa usno ama kako taka planira vo 1 den 100 dusi da isprasa neznam ..i dali lesno prasuva ?
Isto taka i za voved vo pravo kaj taskovska ako moze da mi kazete kako e na ispit dali se teski prasanjata..
 
Последно уредено:
Член од
8 август 2015
Мислења
274
Поени од реакции
134
Da Spodeli Nekoj Dali Lesno se Pominuva Na Ispit Sociologija kaj Jasna i Istorija Kaj Ivanka ??
dali lesno stavaaat 6ki ili butaat ako ne se znae , kako sto razbrav sociologija vikaat pustala ama istorija mi e strav :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom