Останати фудбалски лиги

  • Креатор на темата Stivie G
  • Време на започнување

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Серија Б си гази 1+ прво, 90% од мечевите испаѓаат. Исто и за 2+ цела важи. А има околу 1.40 за меч. :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Сега ако избришам ќе испадне дека имам мал кур и сум искомплексиран или може зошто е офтопик?
Пиши ми, те молам, за да знам дали да бришам.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
не бриши бе :nesumjas: ... башка и ако ја избришеш сликава ти се намалуваат шансите да те препознаат дел од форумџиите у град. јас на пример би те частел 10ка со кромид да те видам у град :jeeee:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.482
Бреговача Слоновача у финале на Афрички куп на нации. Со 3-1 победа против Конго. Утре Гана и Екваторијална Гвинеја го играат второто полуфинале.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.062
Поени од реакции
57.309
Уфффф пенaливе нa Гaнa - БСК...

Си прoкoцкaa Гaнa 2-0 преднoст
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Авелино - Латина се испоколија, со по два црвени картони заврши утакмицата.
Исто интересна за издвојување Ливорно - Бари. Бари даде два гола за една минута ама ништо, Ливорно петарда им спука.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.895
Поени од реакции
84.267
Во Јужно Американскиве лиги не се знае кој пие а кој плаќа..мислам дека никад нема да ја сфатам поентата на класура, апертура, паулиста, курмутура и милион останати поделби на лигите/куповите/уатевр

Во српска лига ни до runner up не стигна :D[DOUBLEPOST=1423698584][/DOUBLEPOST]
Серија Б си гази 1+ прво, 90% од мечевите испаѓаат. Исто и за 2+ цела важи. А има околу 1.40 за меч. :)
Почнаа и овдека офанзивен фудбал да играат..порано зицери ми беа за 0-2 па ги намалија квотите и даваа смешни квоти од 1.6 за 0до2 и..се разиграа..

истово важи и за Француска втора, ептен голови паѓаат, а ете кога веќе спомна од кладилничарски аспект има сасвим добри квоти.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Во Јужно Американскиве лиги не се знае кој пие а кој плаќа..мислам дека никад нема да ја сфатам поентата на класура, апертура, паулиста, курмутура и милион останати поделби на лигите/куповите/уатевр


Во српска лига ни до runner up не стигна :D[DOUBLEPOST=1423698584][/DOUBLEPOST]
Почнаа и овдека офанзивен фудбал да играат..порано зицери ми беа за 0-2 па ги намалија квотите и даваа смешни квоти од 1.6 за 0до2 и..се разиграа..

истово важи и за Француска втора, ептен голови паѓаат, а ете кога веќе спомна од кладилничарски аспект има сасвим добри квоти.
Пишав за Франција 2 у темата Кладилница оддамна... :D По 1,40 имаат обавезно, стварно се исплаќа да се играат овие 2 лиги,.. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Во Јужно Американскиве лиги не се знае кој пие а кој плаќа..мислам дека никад нема да ја сфатам поентата на класура, апертура, паулиста, курмутура и милион останати поделби на лигите/куповите/уатевр


.
Сериозно шо е муабетот со овие лигите ?..секоја лига е различна и има подгрупа од 6 екипи и сите се натпреваруваат меѓу себе,па некојси купој па драпајси мадињата кај шо не ги чеша...се знае бе..првенство и куп класика..не овие измислуваат глупости ..и оди мислиму ја кој какви амбиции има
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Перуџа и Модена го отвараат ова 26то коло од втората лига на Италија, односно СеријаБ.

Екипите имаат исто бодови, по 30 освоени со тоа што Модена има утакмица помалку која што треба да ја изигра со Катанија која беше одложена поради поплава на стадионот Алберто Браља.

Со оглед на тоа дека двете екипи се изнедначени на табелата, верувам дека ќе бидат изедначени и на теренот.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Саде незнам овај Переира шо си мислеше во глана за да му појт до мрежа кај навијачиве. Пеколно дерби, ова грчиштава ептен лудаци се.
 
C

Creating.

Гостин
Саде незнам овај Переира шо си мислеше во глана за да му појт до мрежа кај навијачиве. Пеколно дерби, ова грчиштава ептен лудаци се.
Шо лафеш море? :D
Мислам дека примарната цел на луѓето од Олимпијакос беше токму ова, да се направи инцидент за утакмицата воопшто и да не се одигра и со службена победа да заминат.
Но, баш ретко се случува во Грција да прекинат или одложат утакмица се додека некој не загине и недај боже нема поголеми последици. :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom