Орбитрек?

Член од
5 септември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Помош!
Сакам да купам орбитрек од топ шоп, но не сум сигурна за квалитетот на производите од топ шоп. Дали некој има искуство со оваа справа?
Ако знаете ве молам предложете ми орбитрек од некоја друга фирма и каде може да се најде.
Исто и во орка продаваат слична справа од кинеска фирма body sculpture. Дали некој ја пробал таа справа?
Помош!
 

doti4nata

Drama Queen
Член од
25 септември 2005
Мислења
3.390
Поени од реакции
35
Братучед ми, најдобрата другарка и мојата фризерка имаат орбитрек, кај братучед ми редовно возам и супер е... Не им се заебал до сеа, а и кај што идев на фитнес имаше орбитрек и тој типот не се жалеше од него, дури он го препорача на братучед ми, така да...добар е!:smir:
 

Commando

Единство-Активизам-Сила
Член од
12 јули 2007
Мислења
426
Поени од реакции
2
Да бе,мене Чак Норис ми го препорача...уште малце ќе го заменам...па пазите се...се зафркавам малце...сум вежбал...и добро е...повеќе е за женски...за добри г'зиња...:helou:
 
Член од
22 август 2007
Мислења
550
Поени од реакции
16
Баш е добро, имам вежбано на него и со редовна употреба се постигнуваат резултати, а и не е толку тешко.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Баш би сакала да имам орбитрек ...:pipi:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
орбитрекот е најдобра од тие справи што се продаваат за домашен фитнес. иначе има сега некој нов сајт, го рекламираа на телевизија, нешто беше како бидифит.ком, имаат некоја справа како орбитрек доста ефтино ја продаваат.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Jaс лично имам гледано како другарка на брачедами за 3 месеци се стопи. Многу јака работа, само ова ке ви го речам. Во лидл- грција орбитрекот е некои 100 евра. И само да дојде стипендијата одма ке земам :)
 
Г

Гоццццце

Гостин
Јас земав еклиптикал бајк од бидифит, за 9000-дарки. Многу јака справа нема шо. Иста е како оргиналниот орбитрек ама е поевтина.И да, бидифит е уствари топшоп. А инаку се измачив додека ја монтирав. 70 дела со се штрафови :uvo:
Повеќе, наредната недела , сега немам време да се качам .
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Еј супер е.

Додуша малце знај да здосади ако вежбаш сконцентрирано, ама ако гледаш телевизија или слушаш музика или нешто, интересен е.
А и викаат дека била најефективна справа од тие за кардиоваскуларните вежби.
 

Dragana <><

Daydreamer
Член од
18 јуни 2006
Мислења
1.130
Поени од реакции
8
Имам орбитрек и да, делува. Пред некоја година го земавме за татко ми. Решен беше човекот да ослаби и успеа, и тоа мноогу. Од време на време си вежбав и да, забавно е и делува. Само, постигнав што сакав и одамна се немам "качено" на него. Зафрлен е на страна.
За мене лично ми беа поџабе фрлени пари пошто истото можев да си го постигнам и со стомачни, трчање, фитнес...ама за некој(особено постарите) може е ова поубаво:toe:
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Па да ако на гладен стомак вежбаш одсабајле може да ослабеш,од еден саат се губи некаде 600 до 800килокалории.Тоа ти се два оброка.И јас вежбам во теретана добра аеробична вежба е се потиш ко луд.
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
и што бидна си купи? Супер е, не ме разочарал до сега со некој квар а го имам пола година и се вежба стално на него , привремено служи за јакни и капи:pos2:
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Од кај сакаш купи, справа си е справа, сеедно дали се вика Orbitrek, или не знам како. На Топ Шоп обично не се квалитетни производите, ама справа си е справа. А ако мислиш дека е подобра од другите - се лажеш. На Топ Шоп претеруваат со фалењето, како на сите реклами, нормално. Купи си од каде сакаш, каде ќе најдеш најповолна.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Орбитрек справата е една од најдобрите справи за кардио вежби и со редовна употреба се постигнуваат супер резултати. Многу е подобра во однос на лента, точак или степер, бидејќи движењата се одвиваат физиолошки и не ги оптеретува зглобовите, не само тоа туку се вежба и горниот дел на телото што не е присутно кај другите кардио справи.
 
Член од
26 ноември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
1
а да прашам нешто,има ли разлика од орбитрек или орбитрак? :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom