Он-лајн проверка на здравствено осигурување

Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Интересна работа,поготово за тие помрзливите..:)
 
Член од
6 април 2006
Мислења
38
Поени од реакции
12
В

влијателен

Гостин
Значи нема да има неопходна потреба од плави картони, можат на ваков начин да видат дали важи осигурувањето?
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
Ова е се добро...да знаеш за себе она најосновното -матичен и дали си осигуран...туку до каде е електронското здравство. Беше најавено за до 2009 па за до 2010...
 
Член од
10 мај 2012
Мислења
107
Поени од реакции
47
Ова е се добро...да знаеш за себе она најосновното -матичен и дали си осигуран...туку до каде е електронското здравство. Беше најавено за до 2009 па за до 2010...
Треба да се обучат кадри од факултет т.е првен е имплементирано во високотообразование кога ке извадат тие спремни кадри заедно со набавената опрема.
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Треба да се обучат кадри од факултет т.е првен е имплементирано во високотообразование кога ке извадат тие спремни кадри заедно со набавената опрема.
Треба да заврши некој факултет за да знае да ја помине картичката низ читач и да внесе податоци во систем? :cautious:
 
Член од
6 април 2006
Мислења
38
Поени од реакции
12
pa po moi izvori ...se e zakoceno do odlukata na Ministerstvo za zdravtsvo koj treba da odluci koja cena i koj ke gi plaka karticite :) normalno :) MK sme :)
inace sto se odnesuva do vnesenite baranja za EZK nevraboteni,penzioneri i drzavni ,opstinski institucii se vneseni vo sistem ostanuvaat uste privatnite firmi...softverot i citacite se obezbedeni ..citaci Omnikey ...
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
кај мене на сите ни е утнато презимето.. ебаго незнаат едно Џ да пишат - место Џ пишале ДЖ или Ѓ.... неписмени!
 
Член од
6 април 2006
Мислења
38
Поени од реакции
12
odi vo fzom ke ti go promenat :) da nemas problem so kartoni i ezk (elektronska zdravstvena karticka) :) a deka se groto babi :) nocoment pa samo pravnici i ekonomisti :))))))))))))
 
М

Мартин`

Гостин
Внесувам податоци и тоа доле бара и бара минимум 5 минути и на крај го исклучив. Колку се чека за чудово додека најде ? :)

Едит - Еве го тргна ама не го наоѓа со тој ЕМБГ/ЕЗБО, со коректор е направено па врз него пишувано одпосле (кога мењавав нешто знам) и сега незнам точно што пишува, изгледа не ги разбирам докторскиве букви ..
 
Член од
6 април 2006
Мислења
38
Поени од реакции
12
gore maticen pa odbiras zdravstven broj pa gi prepisuvas pak bukvite dolu i reba da izvadi
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Знае некој што значи тоа персонализација во делот статус на ЕЗК,дали значи дека е во изработка или нешто друго
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Значи нема да има неопходна потреба од плави картони, можат на ваков начин да видат дали важи осигурувањето?
Точно..се оди преку картичка..јас пополнив некои формулари за да ми важи тоа...еден мсец чекам уште за црвениот Х што е да се направи зелен..дали и воопшто се пуштени документите :)


Треба да заврши некој факултет за да знае да ја помине картичката низ читач и да внесе податоци во систем? :cautious:
не...имам родител работи во здраството...имаа неколку обуки само и тоа е тоа..без факултет :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom