Онлајн шопинг

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.943
Имам порачувано онлајн 2 пати до сега, лично за мене. Дрес и спортска маичка.

Немав проблеми ниту во текот на нарачката, ниту во испораката. Всушност, маичката малце доцнеше бидејќи шопингував во период на распродажба (по ептен ниски цени) и поради многуте нарачки, ја добив нешто покасно. Барем така пишуваше во мејлот што го добив од нив. :) :)

Океј е според мене онлајн шопингот, иднината е во тоа дефинитивно .. :toe:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Имам порачувано онлајн 2 пати до сега, лично за мене. Дрес и спортска маичка.

Немав проблеми ниту во текот на нарачката, ниту во испораката. Всушност, маичката малце доцнеше бидејќи шопингував во период на распродажба (по ептен ниски цени) и поради многуте нарачки, ја добив нешто покасно. Барем така пишуваше во мејлот што го добив од нив. :) :)

Океј е според мене онлајн шопингот, иднината е во тоа дефинитивно .. :toe:
Епа стај линк од каде си купувал.

Јас нарачав дрес и ми стигна без никакви проблеми, чинеше 1393 денари и ни денар повеќе не платив. Ама платив со ПејПал на другар.

Иначе имам гледано и на http://www.6pm.com/ има добри понуди ама не можам да се решам да купам сеуште.

Се додека Пеј Пал нема кај нас ова ќе биде мисловна именка за нас.
 
Член од
1 февруари 2011
Мислења
61
Поени од реакции
8
Имам порачувано онлајн 2 пати до сега, лично за мене. Дрес и спортска маичка.

Немав проблеми ниту во текот на нарачката, ниту во испораката. Всушност, маичката малце доцнеше бидејќи шопингував во период на распродажба (по ептен ниски цени) и поради многуте нарачки, ја добив нешто покасно. Барем така пишуваше во мејлот што го добив од нив. :) :)

Океј е според мене онлајн шопингот, иднината е во тоа дефинитивно .. :toe:
a koa od prilika ima takvi popusti za extra niski ceni.... i ova shopingusa.com moze li da se verue?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
217
Поени од реакции
13
Имам досега купувано преку интернет најчесто преку амазон и сум задоволен работите стигале во определениот временски рок, никогаш не каснеле нарачките.
Ме интересира дали некој има искуство со некој кинески онлајн шопинг сајт бидејќи гледам има доста голем избор за многу ниски цени.:unsure:
 

D31

Член од
6 јули 2011
Мислења
48
Поени од реакции
13
Луѓе пред некој ден ја најдов оваа страна (мислам дека никој ја беше ставил на форумов) http://www.ioffer.com/ ја разгледав и видов дека има мн добри рабори кој воопшто не се скапи пишува дека се изпурачува секаде. мене ме интересираше дали има некој порачано нешто од тука и дали му стингало.бендисав неколку работи кој се дупло поевтини од кај нас па сакам да си ги порачам но незнам несакам за џабе да си фрлам парите.И уште нешто дали се плача нешто царина марина такви работи ?? :cautious:
 
Член од
19 јули 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво,
Открив многу убав македонски сајт кој продава чевли и накити. Во моментов има распродажба на промотивни
цени :) Би сакала да го искористам намалението (до 70%), но пред тоа сакам да соберам малку мислења и на
други луѓе за нив. сајтот е www.grazia-mk.com . што мислите? како ви се чинат?
 
Член од
12 јули 2009
Мислења
119
Поени од реакции
60
Сите посаглам онлајн продавници имаат Return Policy. Ако се оштетени некако облеката или чевлите можете да ги вратите и ке ви вратат пари или ке ви пратат друг број или боја ако утнале. Инаку од www.asos.com имате 28 дена да ги вратите. Секако долна облека и слично неможе да се враќа од хигиенски причини. Секогаш проверувајте за Return Policy на веб сајтовите од каде што купувате...
А преку шо се плаќа на www.asos.com ?
 
Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
Здраво,
Открив многу убав македонски сајт кој продава чевли и накити. Во моментов има распродажба на промотивни
цени :) Би сакала да го искористам намалението (до 70%), но пред тоа сакам да соберам малку мислења и на
други луѓе за нив. сајтот е www.grazia-mk.com . што мислите? како ви се чинат?
Гледам има интересни работи како што можам да забележам ми се чини дека се добар квалитет италијански, само што страната не нуди многу информации, ни дали можат да се вратат ако бројот не чини , информации за фирмата( брендот?). Само плати со картичка и толку. Јас би сакала да нарачам нешо..а и имаат ли седиште овие од кој град се?
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Дали имате купувано компоненти, делови од компјутерските центри во македонија што имаат онјалн продавници? и дали доставувааат ? во рок од колку дена ? поздрав
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
54
ме интересира дали при интернет нарачка, пример производот кошта 30 евра, а испораката 20 евра, дали на царина ќе го рачунаат тоа како 50 евра, зошто сум слушнал дека и на трошоците за испорака си пресметувале царина и данок.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.960
ме интересира дали при интернет нарачка, пример производот кошта 30 евра, а испораката 20 евра, дали на царина ќе го рачунаат тоа како 50 евра, зошто сум слушнал дека и на трошоците за испорака си пресметувале царина и данок.
Да, целата сума вкупно се рачуна.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
сакам да порачам нешто од странство... е сега тоа ако кошта 80 евра + 40 евра за достава, дали ќе ми земат пари и за царина? и колку од прилика?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom