Онлајн продавница за патики

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Имаш земано од тука ти бре другарче ? Незнам како стојат со шипинг фи гледам за тежина на пакет наплаќат се мислам да не ме одерат иначе одлични патичиња има сакам да земам едни за фудбал
од 13-15 евра мислам беше шипинг , ама ти ја ставаат цената на патиките + шипинг на кутијата така да 100% ќе платиш и царина и ддв.
 
Член од
4 март 2014
Мислења
137
Поени од реакции
52
Имаш земано од тука ти бре другарче ? Незнам како стојат со шипинг фи гледам за тежина на пакет наплаќат се мислам да не ме одерат иначе одлични патичиња има сакам да земам едни за фудбал
Nemam uste i jas se mislam neznam kolku ke ode shipigo kaj nas od tezina se naplatuva neznam kako ode kiloto vo postata :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Abe na izgled i ajfonite izgledaat isto pa ne se isti.
Со промена на софтвер оди познај го.
За ефтини пари ќе го купам,ќе му сменам софтвер и ќе ти го шитнам како оригинал(y)
 
G

garthok

Гостин
едно прашање дали може овие да ми ги нарачате мене некако фала однапред :)

http://store.nike.com/us/en_us/pd/kd-vi-basketball-shoe/pid-1555779/pgid-726946
Не ти се исплати вака, + поштарина и царина и ќе ти искочи ко од тука да си ги купил. Од странство само ако имаш некој да ти ги донесе или ти ако идеш
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Со промена на софтвер оди познај го.
За ефтини пари ќе го купам,ќе му сменам софтвер и ќе ти го шитнам како оригинал(y)
Ако е така лесно кинеските копии се маскираат никој нема да купува оригинал.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.342
Поени од реакции
4.951
Абе овие да не се од преварантине Струмичанине што оперираа под име Симеон Симеонов и глупи луѓе порачуваа преку Facebook па овие им ги пуштаа по GLS Пошта.
Имало и ќе има прост народ.....
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Да не си и ти еден от тие излажаните?
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.816
Поени од реакции
10.957
Интересни ми беа дел од првите постови од типот - Јас што ги земав ер максот 100/170 евра глуп ли сум?. Па ако примањата ви се 200-250 евра не сте глупи туку за греота сте.
Толку време истиве расправи се водат од типот оригинал копија или чкарт да се носи а не се научи дека најреалното е дека се зависи како ќе ти се погоди. Исак пиша убаво, а и јас сум имал слични искуства, адидас (а омилена марка ми е) од 5000 денари за година дена се распаднаа, а истиот модел претходно го носев година дена немаше мака, тие ми ги украдоа во теретана, па бев задоволен земав исти, вторите попуштија многу брзо. Еве Ванс од 2500 денари ги убив од носење 5 години и на журки, концерти итн.
Ајде од друга страна, дека треба здрава патика да се носи за здрави нозе и правилен од и слично. Вакви патики се купуваат за 2000 до 3000 денари, Њу Баланс, Рибок, Дијадора имаат поповолни цени, ем ногата здрава ем џебот неиспразнет скроз.
Ако имате примања што ви дозволуваат патики од по 200 евра и ви ја прават душата помирна, јебига, трошете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom