Онлајн продавница за патики

Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Или ова се добри копии или јас сум будала што ги купив 100 евра Најк Аир Макс 90, на попуст од 140е на 100. Збуњен сам!
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Интересни се патикиве, пред некоја недела кога бев во Скопје, наминав во Шутка и ги видов истите. Вие некако сте поскапи, во Шутка 100ка, две се поефтини.
Изгледа така е зошто вашиве се оригинални:icon_lol:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
2000 ден се на Алиекспрес :D
Тие што си ги купил од Германија се made in?
Претпоставувам Виетнам[DOUBLEPOST=1412102627][/DOUBLEPOST]
Nike Air Force (Yeah sure) - 2800 den.
Изгледа мене ме заебале у германија летово шо ги платив 170 еу
Ко ќе видиш евтино си ги платил пошто си имаат они нивни брендови (адидас и пума) кои си ги штитат
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Член од
24 јуни 2011
Мислења
522
Поени од реакции
462
Nike Air Force (Yeah sure) - 2800 den.
Изгледа мене ме заебале у германија летово шо ги платив 170 еу
Air Max под 130 евра нема во Германија, јас моите ги земав 100 намалени беа тој ден од 140е, доаѓам тука сите носат аир макс за 2000 деари. Дури мака ми падна така.[DOUBLEPOST=1412103043][/DOUBLEPOST]
Претпоставувам Виетнам[DOUBLEPOST=1412102627][/DOUBLEPOST]
Ко ќе видиш евтино си ги платил пошто си имаат они нивни брендови (адидас и пума) кои си ги штитат
И моите се од Германија и се мајд ин Виетнам.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Air Max под 130 евра нема во Германија, јас моите ги земав 100 намалени беа тој ден од 140е, доаѓам тука сите носат аир макс за 2000 деари. Дури мака ми падна така.
Ќе ја видиш разликата за 2-3 месеци, едните ке бидат у канта а другите ке светнат ко вчера да си ги купил
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.072
Поени од реакции
19.845
Многу лош избор на патики. Се прашувам како може некој да носи вакви патики, веројатно до вкусот е.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.909
Поени од реакции
10.540
шо сте запнале со тоа што се од Виетнам?
иам Пума еве веќе 3години и јаче и добри се а напраени се у Виетнам 5000ден платени и да најдам исти модел па би земал :)[DOUBLEPOST=1412103505][/DOUBLEPOST]
Многу лош избор на патики. Се прашувам како може некој да носи вакви патики, веројатно до вкусот е.
колку и да ти изгледа чудно за секоја роба има купец, ствар на вкусови е
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Fringe продолжи да си купуваш од битпазар мислејќи дека се исти како овие од продавниците што ги спомена. Има лоша копија, добра копија и оригинал. Јас сум видел добри копии кои тешко можеш визуелно да ги разликуваш од оригиналите. Ама после извесно време ќе се искинат ќе попуштат затоа што не се квалитетно сработени. Повеќето фабрики на Најк се во Азија и не знам зошто мислиш дека ако се made in taiwan или made in China дека се фалсификат. Колку што знам Air Max се прозиведуваат само во Кина. Не знам во кој свет живееш па мислиш дека во Америка се прозиведуваат оригинали а другиве се сите фалсификат...
за темава - овие што ги нудат се ваљда добри копии...
P.S. пошто имам искуство со патики дури и со нивна продажба, во внатрешноста од некои адидас, најк и слични патики може да начекате налепници Б или Ц. Тоа значи дека имаат некои мали фабрички грешки и тој што ги увезол ги земал поефтино. Грешките се на пример малку погоре или подоле сошиени патики, различни матрици на шиењето, малку истечен лепак и тн.
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Не ми е криво што луѓево прават бизнис, криво ми е што го крадат народот, истиве копии ги имаш по битпазар и ги продаваат 1000 - 1300, и ако тие се во плус тогаш овие сакаат милионери да се праат (аир макс (оргинал) попрво у канта ке ги фрлат отколку да ти ги продаваат за 2000 )
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Ќе ја видиш разликата за 2-3 месеци, едните ке бидат у канта а другите ке светнат ко вчера да си ги купил
Битпазарскиот наик од 1600 денари ќерка ми 3 година ги носи плус оди на тренинг со нив па се како нови а поголемиот син на спорт м адидасот од 4990 за три месеци маме му еба.
Случајно на битпазар налетав на исти модел па со ценкање за 2000 денари си ги купив и ги носам скоро година ипол.[DOUBLEPOST=1412104028][/DOUBLEPOST]
Fringe продолжи да си купуваш од битпазар мислејќи дека се исти како овие од продавниците што ги спомена. Има лоша копија, добра копија и оригинал. Јас сум видел добри копии кои тешко можеш визуелно да ги разликуваш од оригиналите. Ама после извесно време ќе се искинат ќе попуштат затоа што не се квалитетно сработени. Повеќето фабрики на Најк се во Азија и не знам зошто мислиш дека ако се made in taiwan или made in China дека се фалсификат. Колку што знам Air Max се прозиведуваат само во Кина. Не знам во кој свет живееш па мислиш дека во Америка се прозиведуваат оригинали а другиве се сите фалсификат...
за темава - овие што ги нудат се ваљда добри копии...
P.S. пошто имам искуство со патики дури и со нивна продажба, во внатрешноста од некои адидас, најк и слични патики може да начекате налепници Б или Ц. Тоа значи дека имаат некои мали фабрички грешки и тој што ги увезол ги земал поефтино. Грешките се на пример малку погоре или подоле сошиени патики, различни матрици на шиењето, малку истечен лепак и тн.
За класи си слушнал затоа и се поевтини и се продаваат на бит пазар и во спорт м
И во двата случаи се оргинал и од иста фабрика искачаат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom