Од кого имате дрес ?

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Приметив дека нема отворено ваква слична тема и затоа слободно пишувајте од кого имате дрес во вашите плакари, и од кого би купиле во иднина ?

- Јас имам од три дреса од Интер, еден е празен, еден е од Ибрахимовиќ 8 и еден од Киву 16, а би сакал да го носам дресот со седмицата на Фиго.
Btw као мал сум носел дрес од Хрватска репрезентација и тоа од Ѕвонимир Вобан :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
ЈАс имам многу дресови..
Уште од мал бев запален по Интер, па имав неколку дресови од Роналдо (еден од Бразил).
Подоцна имав од Виери, Фиго, Ибра.. Најнови и најомилени ми се Ибра и Фиго, но пред 1-2 недели си го слинав од Ибра. Игравме фудбал кај училиштето на цименто и паднав и го направив партал. :)
Ај за година ќе си купам друг.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Имам 6 дресови од Јунајтед, еден е Роналдо 7, другиот Чомбе 7 и другите се празни. Исто имам и дрес од Интер, заради Дарко панчев на времето кога потпиша таму, имам дрес од Македонија празен, од ЛА Лејкерс и Детроит кошарка.

Наредно чекам оригинален дрес од Манчестер на кого назад ќе пишува CHOMBE, а бројот ќе биде 69
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
se znae henry 14 ama od arsenal :)
dva prazni od arsenal i eden od MKD :) - zaguben ( frlen v plakar - mal mi e ) :smir:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Еден од Роналдо Бразил, и еден од Роберто Карлос Реал Мадрид, а сакам од Видич да зеам од Манчестер Јунајтед.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
јас имам еден ама вреден :pipi:
сестра ми за роденден ми купи од сан сиро од ацмилан фан шоп оригинален дрес од кака. Ептен си го сакам, горда сум што имам таков дрес..и не го давам за ништо на светов:icon_lol:
 
Член од
25 јули 2008
Мислења
28
Поени од реакции
2
Jas imam od najdobriot igrac Real Madrid sto go imale a toa e se razbira Zinedine Zidane :salut:

 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.332
јас имам еден ама вреден :pipi:
сестра ми за роденден ми купи од сан сиро од ацмилан фан шоп оригинален дрес од кака. Ептен си го сакам, горда сум што имам таков дрес..и не го давам за ништо на светов:icon_lol:
фрли го следниот пат од Стемфорд Бриџ Челзи фан клуб ќе треба да ти купи :pos: :pos:

а јас иам од Руд Ван Нистелрој од манчестер и два празни од манчестер еден од времето на кантона еден од времето на бекам
 
А

Адриано

Гостин
Првиот мој дрес на Виери со 32 бројче на Интер!
На Виери со 21 на Италија.
Ибрахимович - 8-Интер центенарен дрес со Црвениот крст !
Италија-без име
Интер без име
Емре-5- Интер
 
Член од
23 јули 2008
Мислења
56
Поени од реакции
1
Eden od Kahn od Bayern uste Opel koga im bese sponzor , dva od germanska reprezentacija , eden Podolski i eden prazen. I imam eden od Nowitzki od Dalas. :vozbud:
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Првиот мој дрес на Виери со 32 бројче на Интер!
На Виери со 21 на Италија.
Ибрахимович - 8-Интер центенарен дрес со Црвениот крст !
Италија-без име
Интер без име
Емре-5- Интер
A od Adriano? :helou:
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.911
Поени од реакции
165
Кака - 22 од Милан
и од Италија без број и име
 
В

Вори

Гостин
Интересна тема.Имам дрес од Шалке од Курањи,од Челзи од Робен и од Лампард,од Рома празен,од Реал од Зидан(од времето) и Роналдо(исто од времето),од Баерн Минхен празен, и од Лацио од Клаудио Лопез,барем овие ги носам а иначе имам од кога сум бил мал,од Македонија,Англија,Бразил, итн....Позз!!!
 

gos

Wrong
Член од
8 ноември 2007
Мислења
719
Поени од реакции
56
имам од....ќе почнам од постарите до тазе:wink:
роналдо-интер и 2 од бразил
Емре - кога му даде два гола на лацио купив негов дрес
адриано-ама мал бројот е не го користам:toe:
капитано занети-овој го нарачав немаше во ниедна продавница
ибра-пред еден месец го купив.
:smir:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
имам дресови од
Giggs-11
Rooney-8
еден празен од Манчестер,и сум носел ко мал дрес од Боорусија Дортмунд и од Бекам за Реал кога играше
 

Kajgana Shop

На врв Bottom